Chook Run Thu 15 Dec 2016

Stroke Event

Field : 43

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Shiv Raj 6 33 27
Runner Up All Tony Irving 15 43 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Kev Donnelly      
N.T.P : 9th All Shiv Raj      
 

Ladies Competition Thu 15 Dec 2016

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Irene Witham 15 34 29 (ocb)
Runner Up All Marie Neilan 12 41 29
N.T.P : 1st All Moana Gangloff      
N.T.P : 2nd All Marie Neilan      
N.T.P : 9th All Irene Witham      
Long Drive 5th A Grade Bev Deutsch      
Long Drive 4th B Grade Mary Cottam      
 

Competition Wed 14 Dec 2016

Stroke Event

Field : 48

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade James Carter 9 38 29 (ocb)
Runner Up A Grade Alf Velm 8 37 29
Winner B Grade Dianne Meiers 13 41 28 (ocb)
Runner Up B Grade George Garside 12 40 28 9cb)
N.T.P : 1st All Bob Hingston      
N.T.P : 2nd All George Garside      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Peter Donaldson      
Long Drive 4th B Grade Peter Doyle      
 

Competition Sun 11 Dec 2016

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 3 32 29 (ocb)
Runner Up A Grade Peter Donaldson 6 35 29 (ocb)
Winner B Grade Liz Thomas 12 38 26
Runner Up B Grade Margaret Cullen 14 42 28
N.T.P : 1st All Tony Belous      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Jason Grimley      
Long Drive 4th B Grade Julian Jordan      
 

Competition Sat 10 Dec 2016

Stroke Event

Field : 56

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Havelock Everton 9 38 29 (ocb)
Runner Up A Grade Jason Grimley 5 34 29 (ocb)
Winner B Grade Sunny Lo 12 40 28
Runner Up B Grade Quentin Bruce 15 44 29
N.T.P : 1st All James Ramsay      
N.T.P : 2nd All James Ramsay      
N.T.P : 9th All Mal Oakes      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Richard Broadbent      
 

Chook Run Thu 8 Dec 2016

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Craig Thomas 14 42 28
Runner Up All Trevor Oost 11 40 29
N.T.P : 1st All Kev Donnelly      
N.T.P : 9th All Heath Moore      
 

Ladies Competition Thu 8 Dec 2016

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alla Brunckhorst 13 40 27
Runner Up All Marie Neilan 13 41 28
N.T.P : 1st All Marg Lebrocque      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Kathy McMonagle      
Long Drive 5th A Grade Pearl Moody      
Long Drive 4th B Grade Marg Lebrocque      
 

Monthly Medal Wed 7 Dec 2016

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Annette Donaldson 13 42 29 (ocb
Runner Up All Russell Simpson 12 41 29
N.T.P : 1st All Graham Leighton      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Geoff Read      
Long Drive 5th A Grade Peter Weymouth      
Long Drive 4th B Grade David Stevens      
Putts All Col Liesegang (12)      
 

Monthly Medal Sun 4 Dec 2016

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Donaldson 6 35 29
Runner Up A Grade James Ramsey 9 39 30
Winner B Grade Dallas Sampson 11 39 28 (ocb)
Runner Up B Grade Annette Donaldson 14 42 28
N.T.P : 1st All Richard Klemm      
N.T.P : 2nd All Palita Abeyasinghe      
N.T.P : 9th All James Ramsay      
Long Drive 5th A Grade Alan Corless      
Long Drive 4th B Grade Palita Abeyasinghe      
Putts All Andrew Greaves / Vic Lin (11)      
 

Monthly Medal Sat 3 Dec 2016

Stroke Event

Field : 57

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Andy Ransom 4 32 28
Runner Up A Grade Dave Smith 5 34 29 (ocb)
Winner B Grade Kel Morrison 15 43 28
Runner Up B Grade Jan Mullens 13 43 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Gonzaga Castro      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Merv Dunford      
Long Drive 5th A Grade Stephen Leflay      
Long Drive 4th B Grade Russell Kay      
Putts All Alan Ferrif (11)      
 

Page 2 of 26