Competition Sat 31 Dec 2016

Stroke Event

Field : 48

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Johnny Fernandez 5 35 30
Runner Up A Grade Ben Walker 6 37 31 (ocb)
Winner B Grade Edward Chung 16 38 22
Runner Up B Grade Peter Smith 12 37 25
N.T.P : 1st All Terry Grant      
N.T.P : 2nd All Chris Ferguson      
N.T.P : 9th All Rob Beaumont      
Long Drive 5th A Grade Johnny Fernandez      
Long Drive 4th B Grade Richard Broadbent      
 

Chook Run Thu 29 Dec 2016

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bern Oakley 10 37 27
Runner Up All John Fleming 9 37 28
N.T.P : 1st All Trevor Oost      
N.T.P : 9th All John Fleming      
 

Ladies Competition Thu 29 Dec 2016

Stroke Event

Field : 10

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Deutsch 14 43 29 (ocb)
Runner Up All Marg Lebrocque 23 52 29
N.T.P : 1st All Isabel Seeto      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Bev Deutsch      
Long Drive 4th B Grade Marg Lebrocque      
 

Competition Wed 28 Dec 2016

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ray Cassells 5 35 30 (ocb)
Runner Up A Grade Meng Leong 8 38 30 (ocb)
Winner B Grade Anaru Gray 10 36 26
Runner Up B Grade Kieran Mitchell 13 40 27
N.T.P : 1st All Kieran Mitchell      
N.T.P : 2nd All Anaru Gray      
N.T.P : 9th All Anaru Gray      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade Dallas Sampson      
 

Competition Sat 24 Dec 2016

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mal Oakes 8 35 27
Runner Up A Grade Alf Velm 6 34 28 (ocb)
Winner B Grade Danny Mason 12 39 27
Runner Up B Grade Wayne Armstrong 10 40 30
N.T.P : 1st All Mick Jakl      
N.T.P : 2nd All Alf Velm      
N.T.P : 9th All Vic Lin      
Long Drive 5th A Grade Jason Grimley      
Long Drive 4th B Grade Anaru Gray      
 

Chook Run Thu 22 Dec 2016

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Trevor Oost 11 38 27
Runner Up All John Fleming 9 38 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Stephen Leflay      
N.T.P : 9th All Rod Nixon-Smith      
 

Ladies Competition Thu 22 Dec 2016

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pearl Moody 11 39 28
Runner Up All Moana Gangloff 16 47 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Isabel Seeto      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Moana Gangloff      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Marg Lebrocque      
 

Competition Wed 21 Dec 2016

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gonzaga Castro 5 30 25
Runner Up A Grade James Carter 9 35 26 (ocb)
Winner B Grade John Hinds 10 35 25
Runner Up B Grade Margaret Cullen 14 42 28
N.T.P : 1st All Tim O'Carroll      
N.T.P : 2nd All Paul Ellem      
N.T.P : 9th All Gonzaga Castro      
Long Drive 5th A Grade Don Soleta      
Long Drive 4th B Grade Peter Doyle      
 

Competition Sun 18 Dec 2016

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jeff Watson 9 37 28
Runner Up A Grade Tony Belous 5 34 29 (ocb)
Winner B Grade David Goodsell 10 37 27
Runner Up B Grade Howard Posner 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Gonzaga Castro      
N.T.P : 2nd All Harriet Posner      
N.T.P : 9th All Alan Clifford      
Long Drive 5th A Grade David Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Jesse Pouesi      
 

Competition Sat 17 Dec 2016

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alan Ferrif 4 31 27 (ocb)
Runner Up A Grade Terry Grant 7 34 27
Winner B Grade Kevin Dodd 18 46 28
Runner Up B Grade Bern Oakley 11 40 29
N.T.P : 1st All Gonzaga Castro      
N.T.P : 2nd All Alf Velm      
N.T.P : 9th All Rob Beaumont      
Long Drive 5th A Grade Johnn y Fernandez      
Long Drive 4th B Grade Jesse Pouesi      
 

Page 1 of 26