Chook Run Thu 20 Aug 2015

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Zac Menolotto 3 31 28 (o.c.b)
Runner Up All Bernard Oakley 13 41 28
N.T.P : 1st All Bernard Oakley      
N.T.P : 9th All Trevor Oost      
 

Ladies Competition Thu 20 Aug 2015

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ilva Copley 18 45 27
Runner Up All Mary Barker 20 48 28
N.T.P : 1st All Sue See      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Pearl Moody      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 19 Aug 2015

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Leonie O'Carroll 24 52 28
Runner Up All Ray Thomas 11 41 30
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade        
Long Drive 4th B Grade Robert Sampson      
 

Competition Sun 16 Aug 2015

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kieron Maggio 9 36 27
Runner Up All Gayle Inkster 12 40 28
N.T.P : 1st All Zac Menolotto      
N.T.P : 2nd All Mark Hawken      
N.T.P : 9th All Shaun Watson      
Long Drive 5th A Grade Mark Hawken      
Long Drive 4th B Grade Angela Cattana      
 

Competition Sat 15 Aug 2015

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Stephen Grimes 7 35 28
Runner Up A Grade Len Nauer 5 35 30
Winner B Grade Les Stevenson 17 43 26 (ocb)
Runner Up B Grade John Sloane 19 45 26
N.T.P : 1st All Andrew Greaves      
N.T.P : 2nd All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Stephen Grimes      
Long Drive 5th A Grade Drew Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Richard Just      
 

Chook Run Thu 13 Aug 2015

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Chris Hudson 11 37 26
Runner Up All J.P Bechard 8 35 27
N.T.P : 1st All J.P Bechard      
N.T.P : 9th All John Fleming      
 

Ladies Competition Thu 13 Aug 2015

Stroke Event (2 Ball Ambrose Results in Shop)

Field : 3 Stroke (16 Ambrose)

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Cathy Lui 13 44 31
Runner Up All Kath Gerada 13 46 33
N.T.P : 1st All Judy Mathison      
N.T.P : 2nd All Kath Gerada      
N.T.P : 9th All Sue See      
Long Drive 5th A Grade Chris Kalinowski      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 12 Aug 2015

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 5 33 28
Runner Up A Grade Al D'Costa 7 37 30 (ocb)
Winner B Grade Rob Bruce 13 40 27
Runner Up B Grade Angela Cattana 12 41 29
N.T.P : 1st All Gonzaga Castro      
N.T.P : 2nd All Vicki Wall      
N.T.P : 9th All John Schrauwen      
Long Drive 5th A Grade Wilton Maggio      
Long Drive 4th B Grade Richard Just      
 

Competition Sun 9 Aug 2015

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Levis Menolotto 4 32 28
Runner Up A Grade Peter Donaldson 6 35 29
Winner B Grade Jill Watson 20 47 27 (ocb)
Runner Up B Grade Dallas Sampson 12 39 27
N.T.P : 1st All Zac Menolotto      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Kieron Maggio      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Chris Osborn      
 

Competition Sat 8 Aug 2015

Stroke Event

Field : 62

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Bud Ryan 8 32 24
Runner Up A Grade Richard Klemm 9 37 28 (ocb)
Winner B Grade Alvin Sia 10 38 28 (ocb)
Runner Up B Grade Jason Qi 10 38 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Bud Ryan      
N.T.P : 2nd All Chris Ferguson      
N.T.P : 9th All Jason Qi      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Brad Carson      
 

Page 10 of 25