Chook Run Thur 3 Sep 2015

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Andrew Bell 8 36 28
Runner Up All Len Nauer 5 34 29
N.T.P : 1st All Dave Edwards      
N.T.P : 9th All Hen Hazell      
 

Ladies Monthly Medal Thur 3 Sep 2015

Stroke Event

Field : 11

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Chris Kalinowski 11 40 29 (o.c.b)
Runner Up All Irene Witham 15 44 29
N.T.P : 1st All Moana Gangloff      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Irene Witham      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Margaret Maxwell      
 

Monthly Medal 2 Sep 2015

Stroke Event

Field : 34

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Al D'Costa 8 37 29 (o.c.b)
Runner Up A Grade James Carter 8 37 29
Winner B Grade Geoff Read 14 41 27
Runner Up B Grade Dallas Sampson 10 38 28
N.T.P : 1st All Ray Cassells      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Vivian Duncan      
Long Drive 5th A Grade Stephen Grimes      
Long Drive 4th B Grade Ray Thomas      
 

Competition Sun 30 Aug 2015

Stroke Event

Field : 13

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Howard Posner 11 38 27
Runner Up All Adam Smicek 13 41 28
N.T.P : 1st All Pauline Bishop      
N.T.P : 2nd All Wilton Maggio      
N.T.P : 9th All Levis Menolotto      
Long Drive 5th A Grade Drew Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Pauline Bishop      
 

Competition Sat 29 Aug 2015

Stroke Event

Field : 60

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Phillip Oh 7 34 27
Runner Up A Grade Peter Weymouth 9 37 28 (o.c.b)
Winner B Grade Daniel Mason 12 37 25
Runner Up B Grade Rodney Masters 12 38 26
N.T.P : 1st All Rapheal Brady      
N.T.P : 2nd All Ben Walker      
N.T.P : 9th All Chris Stahlhut      
Long Drive 5th A Grade Stephen Grimes      
Long Drive 4th B Grade Richard Just      
 

Chook Run Thur 27 Aug 2015

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All James Carter 9 36 27
Runner Up All Andrew Bell 9 37 28
N.T.P : 1st All Dave Edwards      
N.T.P : 9th All Greg Daly      
 

Ladies Competition Thur 27 Aug 2015

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Sue See 12 36 24
Runner Up All Kath Gerada 13 39 26
N.T.P : 1st All Kath Gerada      
N.T.P : 2nd All Sue See      
N.T.P : 9th All Chris Kalinowski      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Ilva Copley      
 

Competition Wed 26 Aug 2015

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Thor Bostrom 7 36 29 (o.c.b)
Runner Up A Grade Len Nauer 5 34 29
Winner B Grade Jan Mullens 14 42 28 (o.c.b)
Runner Up B Grade Vicki Wall 13 41 28
N.T.P : 1st All Len Nauer      
N.T.P : 2nd All Liz Thomas      
N.T.P : 9th All Richard Just      
Long Drive 5th A Grade Trevor Campbell      
Long Drive 4th B Grade Robert Sampson      
 

Competition Sun 23 Aug 2015

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade JP Bechard 7 35 28
Runner Up A Grade Jeff Watson 9 38 29
Winner B Grade Leonie O'Carroll 23 48 25
Runner Up B Grade Margaret Cullen 14 40 26
N.T.P : 1st All Mike Bechard      
N.T.P : 2nd All Chris Stahlhut      
N.T.P : 9th All Shannon Cuskelly      
Long Drive 5th A Grade Peter Donaldson      
Long Drive 4th B Grade David Nuroo      
 

Competition Sat 22 Aug 2015

Stroke Event

Field : 52

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jeff Heke 8 34 26
Runner Up A Grade Alfred Velm 9 37 9
Winner B Grade Robert Nuroo 10 36 26 (o.c.b)
Runner Up B Grade Jan Mullens 15 41 26
N.T.P : 1st All Graham Kerr      
N.T.P : 2nd All Ben Wakeford      
N.T.P : 9th All Richard Klemm      
Long Drive 5th A Grade Andy Ransom      
Long Drive 4th B Grade Robert Nuroo      
 

Page 9 of 25