Competition Sun 20 Sep 2015

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jillian Cassidy 9 38 29
Runner Up A Grade Jose Alnas 8 39 31
Winner B Grade Karen Elliot-Smith 15 44 29
Runner Up B Grade David Goodsell 10 40 30 (o.c.b)
N.T.P : 1st All Howard Posner      
N.T.P : 2nd All Karen Elliot-Smith      
N.T.P : 9th All Darryl Gore      
Long Drive 5th A Grade Jose Alnas      
Long Drive 4th B Grade Rowan King      
 

Competition Sat 19 Sep 2015

Stroke Event

Field : 50

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Colin Finch 5 33 28
Runner Up A Grade Thor Bostrom 7 36 29
Winner B Grade Phillip Gregg 16 43 27
Runner Up B Grade Alan Wells 11 39 28
N.T.P : 1st All Terry Grant      
N.T.P : 2nd All Alan Wells      
N.T.P : 9th All Colin Finch      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Alex Holloway      
 

Competition Wed 16 Sep 2015

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Simon Scott 9 31 28
Runner Up A Grade Peter Weymouth 8 37 29
Winner B Grade Barry Payne 12 41 29 (o.c.b)
Runner Up B Grade Geoffrey Cook 14 43 29
N.T.P : 1st All Isobel Winters      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Peter Weymouth      
Long Drive 5th A Grade Ray Cassells      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Chook Run Thur 10 Sep 2015

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Robin Lacey 13 40 27
Runner Up All Chris Hudson 11 41 30
N.T.P : 1st All Jim Charlton      
N.T.P : 9th All Jim Charlton      
 

Competition Sun 13 Sep 2015

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Grahan Kerr 6 35 29 (o.c.b)
Runner Up A Grade Dallas Sampson 9 38 29
Winner B Grade Gayle Inkster 24 48 24
Runner Up B Grade Brad Carson 11 37 26
N.T.P : 1st All Karen Elliot-Smith (H.I.O)      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Brad Carson      
Long Drive 5th A Grade Wilton Maggio      
Long Drive 4th B Grade Angela Cattana      
 

Competition Sat 12 Sep 2015

Stroke Event

Field : 61

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Barry Otto 8 35 27
Runner Up A Grade Merv Dunford 7 35 28 (o.c.b)
Winner B Grade Jan Mullens 14 42 28 (o.c.b)
Runner Up B Grade Kevin Dodd 18 46 28
N.T.P : 1st All John Weatherley      
N.T.P : 2nd All Andrew Greaves      
N.T.P : 9th All Ben Walker      
Long Drive 5th A Grade Robert Nuroo      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Ladies Competition Thur 10 Sep 2015

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alla Brunckhorst 13 42 29
Runner Up All Pauline Bishop 13 43 30
N.T.P : 1st All Sue See      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Pauline Bishop      
Long Drive 5th A Grade Lyn Broadway-Hill      
Long Drive 4th B Grade June James      
 

Competition Wed 9 Sep 2015

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Trevor Campbell 9 36 27
Runner Up All Peter Doyble 12 40 28
N.T.P : 1st All Terry Grant      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Ray Cassells      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Richard Just      
 

Monthly Medal Sun 6 Sep 2015

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Kieron Maggio 8 35 27
Runner Up A Grade Wilton Maggio 6 36 30 (o.c.b)
Winner B Grade Angela Cattana 12 39 27
Runner Up B Grade Kevin McMonagle 10 38 28
N.T.P : 1st All Pauline Bisphop      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Wilton Maggio      
Long Drive 5th A Grade Zac Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Julie Osborn      
 

Monthly Medal Sat 5 Sep 2015

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jose Alnas 9 36 27
Runner Up A Grade Bud Ryan 6 34 28 (o.c.b)
Winner B Grade John Holmes 11 36 25
Runner Up B Grade John Sloane 15 42 27
N.T.P : 1st All Ben Walker      
N.T.P : 2nd All John Holmes      
N.T.P : 9th All Daniel Mason      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Page 8 of 25