Monthly Medal Sun 4 Oct

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ben Walker 8 37 29
Runner Up A Grade Darryl Gore 7 37 30
Winner B Grade Angela Cattana 11 39 28
Runner Up B Grade Suzanne Swords 11 41 30
N.T.P : 1st All Graham Kerr      
N.T.P : 2nd All Ben Walker      
N.T.P : 9th All Kevin McMonagle      
Long Drive 5th A Grade Richard Klemm      
Long Drive 4th B Grade Kevin McMonagle      
 

Monthly Medal Sat 3 Oct 2015

Stroke Event

Field : 58

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Thomas Polume 5 31 26
Runner Up A Grade Stephen Grimes 7 35 28
Winner B Grade Rowan King 13 39 26
Runner Up B Grade Jan Mullens 13 41 28 (o.c.b)
N.T.P : 1st All John Weatherley      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All David Smith      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade David Nuroo      
 

Chook Run Thur 1 Oct 2015

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Peter Hendrix 16 42 26
Runner Up All Rodney Nixon-Smith 8 36 27
N.T.P : 1st All Andrew Miner      
N.T.P : 9th All Zac Menolotto      
 

Ladies Monthly Medal Thur 1 Oct 2015

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Deutsch 14 43 29
Runner Up All Pearl Moody 10 40 30
N.T.P : 1st All Bev Deutsch      
Long Drive 5th A Grade Bev Deutsch      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

Competition Wed 30 Sep 2015

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Weymouth 8 35 27
Runner Up A Grade Mike Bechard 8 37 29
Winner B Grade Vicki Wall 12 38 26
Runner Up B Grade Ray Thomas 11 38 27
N.T.P : 1st All John Hinds      
N.T.P : 2nd All Jeff Watson      
N.T.P : 9th All Peter Mortiss      
Long Drive 5th A Grade Colin Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Meng Leong      
 

Competition Sun 27 Sep 2015

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Wilton Maggio 5 35 30 (o.c.b)
Runner Up A Grade Kieron Maggio 8 38 30
Winner B Grade Suzanna Swords 12 39 27
Runner Up B Grade Brendan Cuskelly 10 39 29
N.T.P : 1st All Pauline Bisphop      
N.T.P : 2nd All David Goodsell      
N.T.P : 9th All Wilton Maggio      
 

Competition Sat 26th Sep 2015

Stroke Event

Field : 58

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Norman Lee 9 38 29
Runner Up A Grade Victor Lin 8 38 30
Winner B Grade Phillip Gregg 15 39 24
Runner Up B Grade Bernard Oakley 13 39 26
N.T.P : 1st All Jack Grimes      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Peter Weymouth      
Long Drive 5th A Grade Andrew Greaves      
Long Drive 4th B Grade Jason Qi      
 

Chook Run Thur 24 Sep 2015

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Lucas Whelam 22 47 25
Runner Up All Shane Wilson 12 39 27
N.T.P : 1st All Shane Wilson      
N.T.P : 9th All Michael Adams      
 

Ladies Competition Thur 24 Sep 2015

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Estelle Cashman 15 43 29
Runner Up All Irene Witham 15 47 32
N.T.P : 1st All Bev Deutsch      
N.T.P : 2nd All Kath Gerada      
N.T.P : 9th All Mary Barker      
 

Competition Wed 23 Sep 2015

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Al D'Costa 8  36 28
Runner Up A Grade Len Nauer 5 35 30
Winner B Grade Geoffrey Cook 14 42 28 (o.c.b)
Runner Up B Grade Janelle Doyle 18 46 28
N.T.P : 1st All Annette Donaldson      
N.T.P : 2nd All Darryl Wilson      
N.T.P : 9th All Jeff Watson      
Long Drive 5th A Grade Trevor Campbell      
Long Drive 4th B Grade Robert Sampson      
 

Page 7 of 25