2nd Rnd Club Championships Sun18 Oct 2015

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jason Grimley 4 33 29 (ocb)
Runner Up A Grade Peter Donaldson 6 35 29
Winner B Grade Pauline Bishop 14 39 25
Runner Up B Grade Peter Doyle 11 40 29
N.T.P : 1st All Jason Grimley      
N.T.P : 2nd All Brendan Cuskelly      
N.T.P : 9th All Brendan Cuskelly      
Long Drive 5th A Grade Mark Hawken      
Long Drive 4th B Grade Rocky Sampson      
 

2nd Rnd Club Championships Saturday 17 Oct 2015

Stroke Event

Field : 49

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 4 31 27 (o.c.b)
Runner Up A Grade Raphael Brady 9 36 27
Winner B Grade Julian Bedford 13 37 24
Runner Up B Grade Michael Jakl 10 37 27
N.T.P : 1st All Ben Walker      
N.T.P : 2nd All Alvin Sia      
N.T.P : 9th All Ben Madsen      
Long Drive 5th A Grade David Smith      
Long Drive 4th B Grade Tony Ashworth      
 

Chook Run Thur 15 Oct 2015

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Peter Hendrix 14 39 25
Runner Up All Colin Liesegang 6 34 28
N.T.P : 1st All Dallas Sampson      
N.T.P : 9th All Mitch Smith      
 

Ladies 1st Rnd Club Championships 15 Oct 2015

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All June James 18 47 29
Runner Up All Estelle Cashman 14 44 30
N.T.P : 1st All June James      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Irene Witham      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

1st Rnd Club Championships Wednesday 14 Oct 2015

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Colin Liesegang 6 34 28
Runner Up A Grade Tim Hoyle 4 34 30
Winner B Grade Barry Payne 12 38 26
Runner Up B Grade Dianne Meiers 12 40 28
N.T.P : 1st All Geoff Read      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Rob Bruce      
 

1st Rnd Club Championships Sunday 11 Oct 2015

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ken Hazell 5 31 26
Runner Up A Grade Jeff Watson 9 39 30
Winner B Grade Tim O'Carroll 12 39 27 (o.c.b)
Runner Up B Grade Dianna Meiers 13 40 27 (o.c.b)
N.T.P : 1st All Tony Bisphop      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Neil Smith      
Long Drive 5th A Grade Jeff Watson      
Long Drive 4th B Grade Drew Pichanick      
 

1st Rnd Club Championships Saturday 10 Oct 2015

Stroke Event

Field : 56

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Thomas Polume 5 33 28 (o.c.b)
Runner Up A Grade Jason Grimley 4 32 28
Winner B Grade Rodney Masters 11 39 28 (o.c.b)
Runner Up B Grade William Seymour 10 38 28
N.T.P : 1st All Colin Liesegang      
N.T.P : 2nd All Jeff Heke      
N.T.P : 9th All Graham Wilson      
Long Drive 5th A Grade Kevin McMonagle      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Chook Run Thur 8 Oct 2015

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kelvin Morrison 21 47 26
Runner Up All Kevin Donnelly 9 36 27
N.T.P : 1st All Kelvin Morrison      
N.T.P : 9th All Chris Hudson      
 

Ladies Competition Thur 8 Oct 2015

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kath Gerada 13 39 26 (o.c.b)
Runner Up All Cathy Lui 15 41 26
N.T.P : 1st All Pearl Moody      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Irene Witham      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Mark Barker      
 

Monthly Medal Wed 7 Oct

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade James Carter 8 33 25
Runner Up A Grade Simon Scott 3 32 29
Winner B Grade Geoffrey Cook 13 41 28
Runner Up B Grade Peter Hendrix 15 44 29
N.T.P : 1st All Ray Cassells      
N.T.P : 2nd All Dallas Sampson      
N.T.P : 9th All James Carter      
Long Drive 5th A Grade Ray Cassells      
Long Drive 4th B Grade Peter Hendrix      
 

Page 6 of 25