Competition Sun 15 Nov 2015

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mitchell Smith +1 27 28
Runner Up A Grade Jeff Watson 9 39 30 (ocb)
Winner B Grade Shannon Cuskelly 12 38 26
Runner Up B Grade Gordon Harris 16 45 29
N.T.P : 1st All Alan Corless      
N.T.P : 2nd All Mitchell Smith      
N.T.P : 9th All Rocky Sampson      
Long Drive 5th A Grade Mitchell Smith      
Long Drive 4th B Grade Peter Doyle      
 

Competition Sat 14 Nov 2015

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Thor Bostrom 6 32 26
Runner Up A Grade Jason Qi 9 36 27
Winner B Grade Tony Ashworth 10 35 25
Runner Up B Grade Suzanne Swords 12 42 30
N.T.P : 1st All Liz Thomas      
N.T.P : 2nd All Graham Wilson      
N.T.P : 9th All Stephen Grimes      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade Tony Ashworth      
 

Chook Run Thur 12 Nov 2015

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tim Hoyle 3 31 28 (ocb)
Runner Up All James Carter 7 35 28
N.T.P : 1st All James Carter      
N.T.P : 9th All Mitchell Smith      
 

Ladies Competition Thur 12 Nov 2015

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alla Brunckhorst 13 39 26
Runner Up All Marg Lebrocque 25 52 27
N.T.P : 1st All Isabel Seeto      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Marg Lebrocque      
 

Competition Wed 11 Nov 2015

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Phil Thompson 6 34 28
Runner Up A Grade Darryl Wilson 7 36 29 (ocb)
Winner B Grade Peter Hendrix 13 41 28
Runner Up B Grade Kevin McMonagle 10 40 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Col Liesegang (Hole in One)      
N.T.P : 2nd All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Darryl Wilson      
Long Drive 5th A Grade Ray Cassells      
Long Drive 4th B Grade Peter Hendrix      
 

Competition Sun 8 Nov 2015

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jose Alnas 8 35 27
Runner Up A Grade Col Liesegang 5 33 28
Winner B Grade Palitha Abeyasinghe 17 44 27
Runner Up B Grade Peter Doyle 11 39 28
N.T.P : 1st All Aina Johns      
N.T.P : 2nd All Vicki Wall      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Tony Wall      
Long Drive 4th B Grade David Goodsell      
 

Monthly Medal Sat 7 Nov 2015

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Victor Lin 8 34 26
Runner Up A Grade Graham Kerr 5 33 28
Winner B Grade Alan Wells 10 36 26
Runner Up B Grade John Sloane 14 42 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Merv Dunford      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Thomas Polume      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade        
 

Chook Run Thur 5 Nov 2015

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Andrew Bell 8 34 26 (ocb)
Runner Up All Shane Wilson 11 37 26
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Andrew Bell      
 

Ladies Monthly Medal Thur 5 Nov 2015

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Sue See 12 36 24
Runner Up All Marie Neilan 11 38 27
N.T.P : 1st All June James      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Chris Kalinowski      
Long Drive 4th B Grade June James      
 

Monthly Medal Wed 4 Nov 2015

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alf Velm 9 36 27
Runner Up A Grade Len Nauer 5 34 29 (ocb)
Winner B Grade Russell Kay 14 38 24
Runner Up B Grade Jill Watson 19 45 26
N.T.P : 1st All Gayle Inkster (Hole in One)      
N.T.P : 2nd All Peter Doyle      
N.T.P : 9th All Barry Payne      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade David McDonald      
 

Page 4 of 25