Competition Wed 16 Dec 2015

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade James Carter 8 34 26
Runner Up A Grade David McDonald 9 37 28
Winner B Grade Rocky Sampson 13 39 26
Runner Up B Grade Jeff Watson 10 38 28 (ocb)
N.T.P : 1st All David McDonald      
N.T.P : 2nd All Graham Leighton      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Rob Bruce      
 

Competition Sun 13 Dec 2015

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Murray Charles 8 33 25
Runner Up A Grade Brendan Cuskelly 9 39 30
Winner B Grade Vicki Wall 12 42 30
Runner Up B Grade Gordon Harris 16 47 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Harriet Posner      
N.T.P : 2nd All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Darryl Gore      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Gordon Harris      
 

Competition Sat 12 Dec 2015

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade George Chawalczak 6 33 27
Runner Up A Grade Jose Alnas 7 35 28
Winner B Grade Mick Jakl 10 41 31 (ocb)
Runner Up B Grade Denver Everton 12 43 31
N.T.P : 1st All Graham Wilson      
N.T.P : 2nd All Graham Wilson      
N.T.P : 9th All Bud Ryan      
Long Drive 5th A Grade Victor Lin      
Long Drive 4th B Grade Jan Mullens      
 

Chook Run Thur 10 Dec 2015

Agg Stableford Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mike Horner / Peter Hendrix 11 / 11   40 pts (ocb)
Runner Up All Ray Cassells / Wes Jones 6 / 9   40 pts
N.T.P : 1st All Zac Menolotto      
N.T.P : 9th All Ethan McCoy      
 

Competition Wed 9 Dec 2015

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Terry Grant 7 31 24
Runner Up A Grade Tim Hoyle 3 30 27
Winner B Grade Dallas Sampson 10 37 27
Runner Up B Grade Liz Thomas 11 39 28
N.T.P : 1st All Merv Dunford      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Merv Dunford      
Long Drive 5th A Grade Harry Gurung      
Long Drive 4th B Grade Rob Bruce      
 

Monthly Medal Sun 6 Dec 2015

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Belous 5 35 30 (ocb)
Runner Up A Grade Mick Luafutu 5 35 30
Winner B Grade Shannon Cuskelly 11 38 27
Runner Up B Grade Howard Posner 11 40 29 (ocb)
N.T.P : 1st All David Goodsell      
N.T.P : 2nd All Andy Ransom      
N.T.P : 9th All Murray Charles      
Long Drive 5th A Grade Jason Grimley      
Long Drive 4th B Grade Harriet Posner      
 

Monthly Medal Sat 5 Dec 2015

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jason Qi 9 35 26
Runner Up A Grade Bill Seymour 9 36 27
Winner B Grade Alvin Sia 10 39 29
Runner Up B Grade Mike Horner 11 41 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Graham Kerr      
N.T.P : 9th All Stephen Leflay      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Chook Run Thur 3 Dec 2015

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Col Liesegang 4 32 28 (ocb)
Runner Up All Trevor Oost 11 39 28
N.T.P : 1st All Ken Hazell      
N.T.P : 9th All John Fleming      
 

Ladies Monthly Medal Thur 3 Dec 2015

Stroke Event

Field : 10

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Madeline Chow 13 42 29
Runner Up All Estelle Cashman 13 46 33 (ocb)
N.T.P : 1st All Madeline Chow      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade June James      
 

Monthly Medal Wed 2 Dec 2015

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Harry Gurung 8 35 27
Runner Up A Grade Darryl Wilson 7 35 28
Winner B Grade Rob Bruce 11 39 28 (ocb)
Runner Up B Grade David McDonald 10 38 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 2nd All Rob Bruce      
N.T.P : 9th All Harry Gurung      
Long Drive 5th A Grade Dave Jolly      
Long Drive 4th B Grade Russell Kay      
 

Page 2 of 25