Chook Run Thur 31 Dec 2015

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bernard Oakley 12 42 30
Runner Up All Craig Simmons 3 34 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Bernard Oakley      
 

Competition Wed 30 Dec 2015

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Simon Scott 2 30 28
Runner Up A Grade Darryl Wilson 7 37 30
Winner B Grade Bill Allingham 14 39 25
Runner Up B Grade Kevin McMonagle 10 37 27
N.T.P : 1st All Darryl Wilson      
N.T.P : 2nd All Darryl Wilson      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Drew Pichanick      
Long Drive 4th B Grade John Schrauwen      
 

Competition Sun 27 Dec 2015

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Trevor Campbell 9 38 29
Runner Up All Jillian Cassidy 9 39 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Alan Corless      
N.T.P : 2nd All Tony Belous      
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade Darryl Gore      
Long Drive 4th B Grade Richard Klemm      
 

Competition Sat 26 Dec 2015

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jeff Heke 9 36 27
Runner Up A Grade Darryl Gore 7 35 28
Winner B Grade Mike Horner 10 38 28
Runner Up B Grade Irene Witham 15 46 31
N.T.P : 1st All Mick Luafutu      
N.T.P : 2nd All Mick Luafutu      
N.T.P : 9th All Rapheal Brady      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade Mike Horner      
 

Chook Run Thur 24 Dec 2015

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tim Hoyle 2 31 29
Runner Up All Alan Clifford 9 39 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Mick Luafutu      
N.T.P : 9th All Mick Luafutu      
 

Competition Wed 23 Dec 2015

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Trevor Campbell 9 37 28 (ocb)
Runner Up A Grade Simon Scott 2 30 28
Winner B Grade Russell Simpson 20 44 24
Runner Up B Grade Mike Horner 11 37 26
N.T.P : 1st All David Stevens      
N.T.P : 2nd All Mike Horner      
N.T.P : 9th All Mick Luafutu      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Competition Sun 20 Dec 2015

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Darryl Gore 8 35 27 (ocb)
Runner Up A Grade Tony Wall 9 36 27
Winner B Grade Kevin Smith 12 40 28
Runner Up B Grade Pauline Bishop 41 12 29
N.T.P : 1st All Gordon Harris      
N.T.P : 2nd All Neil Smith      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Peter Donaldson      
Long Drive 4th B Grade Dianne Meiers      
 

Competition Sat 19 Dec 2015

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 3 30 27 (ocb)
Runner Up A Grade Len Nauer 5 32 27
Winner B Grade Danny Mason 10 38 28
Runner Up B Grade Mick Jakl 10 39 29
N.T.P : 1st All Al D'Costa      
N.T.P : 2nd All Graham Wilson      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle (Hole in One)      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade Richard Just      
 

Chook Run Thur 17 Dec 2015

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Andrew Bell 7 34 27
Runner Up All Ken Hazell 5 35 30
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
 

Ladies Competition Thur 17 Dec 2015

Stroke Event

Field : 11

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Chris Kalinowski 9 38 29 (ocb)
Runner Up All Estelle Cashman 13 42 29
N.T.P : 1st All Alla Brunkhorst      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Carol Clague      
 

Page 1 of 25