Monthly Medal Sat 3 Aug 2013

Stroke Event

Field : 67

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ken Hill 9 33 24
Runner Up A Grade Mick Jakl 9 35 26 (ocb)
Winner B Grade Maris Lodins 12 36 24
Runner Up B Grade Jan Mullens 14 40 26
N.T.P : 1st All Mick Wilson      
N.T.P : 2nd All Ben Madsen      
N.T.P : 9th All Kev Keogh      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Jason Qi      
 

Chook Run Thu 1 Aug 2013

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Barry Payne 11 39 28 (ocb)
Runner Up All James Hall 10 38 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Mitch Smith      
N.T.P : 9th All Kev Donnelly      
 

Ladies - Monthly Medal Thu 1 Aug 2013

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Sue See 13 40 27
Runner Up All Regina O'Shaughnessy 17 45 28
N.T.P : 1st All Madeline Chow      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Bev Deutsch      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Bev Deutsch      
 

Winter Cup - 2nd Rnd Wed 31 July 2013

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Len Nauer 6 33 27
Runner Up A Grade Terry Grant 8 36 28
Winner B Grade Alex Tan 13 39 26
Runner Up B Grade Russell Kay 16 44 28
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Russell Kay      
N.T.P : 9th All Len Nauer      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Jill Cassidy      
 

Winter Cup - 2nd Rnd Sun 28 July 2013

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 6 33 27 (ocb)
Runner Up A Grade Murray Charles 8 35 27
Winner B Grade Tony Bishop 10 34 24
Runner Up B Grade Howard Posner 13 40 27
N.T.P : 1st All Tony Bishop      
N.T.P : 2nd All Tony Bishop      
N.T.P : 9th All Jan Mullens      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Ike Van Schie      
 

Winter Cup - 2nd Rnd Sat 27 July 2013

Stroke Event

Field : 66

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Bud Ryan 7 34 27
Runner Up A Grade Trevor Campbell 8 36 28
Winner B Grade Andrew Greaves 10 35 25
Runner Up B Grade Philip Oh 11 38 27
N.T.P : 1st All Steph Corless      
N.T.P : 2nd All Mike Horner      
N.T.P : 9th All Thor Bostrom      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade Philip Oh      
 

Chook Run Thu 25 July 2013

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tony Irving 15 42 27
Runner Up All James Hall 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Tony Irving      
 

Ladies - Winter Cup 2nd Rnd Thu 25 July 2013

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Sue See 14 42 28
Runner Up All Cathy Lui 15 44 29
N.T.P : 1st All Estelle Cashman      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Madeline Chow      
Long Drive 5th A Grade Pearl Moody      
Long Drive 4th B Grade Bev Deutsch      
 

Winter Cup - 1st Rnd Wed 24 July 2013

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mike Nicholls 7 36 29
Runner Up A Grade Kevin Donnelly 8 39 31 (ocb)
Winner B Grade Liz Thomas 13 41 28
Runner Up B Grade Isobel Winters 20 50 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Mike Nicholls      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Kevin McMonagle      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Jillian Cassidy      
 

Winter Cup -1st Rnd Sun 21 July 2013

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Donaldson  8 36 28
Runner Up A Grade Peter Andersen 7 36 29
Winner B Grade Appy Swamy 12 39 27 (ocb)
Runner Up B Grade James Ramsay 10 37 27
N.T.P : 1st All Rocky Sampson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Jason Qi      
Long Drive 5th A Grade Glwyn Dawson      
Long Drive 4th B Grade Rocky Sampson      
 

Page 10 of 23

lamkin