Competition - Sat 17 Aug 2013

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Rod Masters 9 39 30
Runner Up A Grade Darryl Rowlingson 7 38 31 (ocb)
Winner B Grade Denver Everton 11 38 27
Runner Up B Grade Colin Hood 13 42 29
N.T.P : 1st All Mike Bechard      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Mick Luafutu (hole in one)      
Long Drive 5th A Grade Kevin Keogh       
Long Drive 4th B Grade Jachson Ribeiro      
 

Chook Run Thu 15 Aug 2013

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kev Donnelly 8 36 28 (ocb)
Runner Up All Tim Hoyle  5 33 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Peter Jones      
N.T.P : 9th All Ed Van Haeften      
 

Competition - Thu 15 Aug 2013

Stroke Event

Field : 6

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pauline Bishop 15 47 32
Runner Up All Gosia Ruben 9 43 34
N.T.P : 1st All Isabel Seeto      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Pearl Moody      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition - Wed 14 Aug 2013

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Janelle Doyle 20 47 27 (ocb)
Runner Up All Bud Ryan 6 33 27
N.T.P : 1st All Ben Madsen      
N.T.P : 2nd All Trevor Campbell      
N.T.P : 9th All Kevin Keogh      
Long Drive 5th A Grade Rob Andrews      
Long Drive 4th B Grade Rocky Sampson      
 

Competition Sun 11 Aug 2013

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Donaldson 6 32 26
Runner Up A Grade Shiv Raj 9 36 27
Winner B Grade Chris Osborn 14 39 25
Runner Up B Grade Julie Osborn 13 39 26
N.T.P : 1st All Murray Charles      
N.T.P : 2nd All Glwyn Dawson      
N.T.P : 9th All Kieron Maggio      
Long Drive 5th A Grade Ian Davidson      
Long Drive 4th B Grade Chris Osborn      
 

Competition Sat 10 Aug 2013

Stroke Event

Field : 58

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mike Bechard 9 36 27 (ocb)
Runner Up A Grade J.P Bechard 9 36 27
Winner B Grade Colin Hood 15 41 26
Runner Up B Grade Tony Cheney 21 48 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Philip Oh      
N.T.P : 2nd All Ben Madsen      
N.T.P : 9th All John Weatherley      
Long Drive 5th A Grade Alan Ferrif      
Long Drive 4th B Grade Andy Ransom      
 

Chook Run Thu 8 Aug 2013

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jon Syron 23 50 27
Runner Up All Dave Edwards 9 37 28
N.T.P : 1st All Barry Payne      
N.T.P : 9th All Col Liesegang       
 

Ladies Competition Thu 8 Aug 2013

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jackie Taylor 16 41 25
Runner Up All Marie Neilan 10 36 26
N.T.P : 1st All June James      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Alla Brunckhorst      
Long Drive 5th A Grade Theresa Cunningham      
Long Drive 4th B Grade Ilva Copley      
 

Monthly Medal Wed 7 Aug 2013

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Darryl Wilson 6 34 28
Runner Up A Grade Len Nauer 5 34 29
Winner B Grade Liz Thomas 13 37 24
Runner Up B Grade Paul Ellem 13 38 25
N.T.P : 1st All Jerry Exton      
N.T.P : 2nd All Alex Tan      
N.T.P : 9th All Jerry Exton      
Long Drive 5th A Grade James Carter      
Long Drive 4th B Grade Alex Tan      
 

Monthly Medal Sun 4 Aug 2013

Stroke Event

Field : 34

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Wall 9 35 26
Runner Up A Grade Ike Van Schie 9 36 27 (ocb)
Winner B Grade Dave Nuroo 14 39 25 (ocb)
Runner Up B Grade Marg Cullen 15 40 25 (ocb)
N.T.P : 1st All Ian Davidson      
N.T.P : 2nd All Ian Davidson      
N.T.P : 9th All Tony Wall      
Long Drive 5th A Grade Darryl Gore      
Long Drive 4th B Grade Appy Swamy      
 

Page 9 of 23

lamkin