Competition Sat Aug 31 2013

Stroke Event

Field : 58

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Glwyn Dawson 8 36 28 (ocb)
Runner Up A Grade Kevin Keogh Scr 28 28
Winner B Grade Peter Jackson 15 41 26 (ocb)
Runner Up B Grade David Jolly 11 37 26
N.T.P : 1st All Victor Lin      
N.T.P : 2nd All Kevin Keogh      
N.T.P : 9th All Mike Millard      
Long Drive 5th A Grade Col Finch      
Long Drive 4th B Grade Ben Walker      
 

Chook Run Thu 29 Aug 2013

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Dave Edwards 9 35 26
Runner Up All Shiv Raj 8 35 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Bud Ryan      
N.T.P : 9th All Dave Edwards      
 

Ladies Competition Thu 29 Aug 2013

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alla Brunckhorst 14 40 26 (ocb)
Runner Up All Isabel Seeto 20 46 26
N.T.P : 1st All Sue See      
N.T.P : 2nd All Margaret Carwood      
N.T.P : 9th All Jeanette Marsh      
Long Drive 5th A Grade Esther Peachey      
Long Drive 4th B Grade Carol Clague      
 

Competition Wed 28 Aug 2013

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 5 33 28
Runner Up A Grade Darryl Wilson 6 35 29
Winner B Grade Margaret Cullen 15 43 28 (ocb)
Runner Up B Grade Alex Tan 12 40 28
N.T.P : 1st All Phil Thompson      
N.T.P : 2nd All Chris Ferguson      
N.T.P : 9th All Tony Guinan      
Long Drive 5th A Grade Rod Turner      
Long Drive 4th B Grade Alex Tan      
 

Competition Sun 25 Aug 2013 (Incl 3 Club)

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Neil Harris 7 32 25
Runner Up A Grade Col Liesegang 5 33 28 (ocb)
Winner B Grade Drew Pichanick 11 38 27
Runner Up B Grade Dallas Sampson 11 39 28
N.T.P : 1st All Dallad Sampson      
N.T.P : 2nd All Neil Harris      
N.T.P : 9th All David Pichanick      
Long Drive 5th A Grade David Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Drew Pichanick      
 

Competition Sat 24 Aug 2013 (Incl 3 Club)

Stroke Event

Field : 56

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jeff Heke 9 36 27
Runner Up A Grade Darryl Gore 8 36 28
Winner B Grade Bill Seymour 11 36 25
Runner Up B Grade Andy Ransom 11 37 26
N.T.P : 1st All Mike Nicholls      
N.T.P : 2nd All Shaun Watson      
N.T.P : 9th All Andy Ransom      
Long Drive 5th A Grade Len Nauer      
Long Drive 4th B Grade Andy Ransom      
 

Chook Run Thu 15 Aug 2013

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jon Syron 22 46 24
Runner Up All Andrew Bell 8 34 26
N.T.P : 1st All Alan Clifford      
N.T.P : 9th All Zac Menolotto      
 

Ladies Competition Thu 22 Aug 2013

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Deutsch 16 42 26
Runner Up All Estelle Cashman 12 39 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Margaret Carwood      
N.T.P : 2nd All Margaret Carwood      
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Margaret Carwood      
Long Drive 4th B Grade Irene Witham      
 

Competition Wed 21 Aug 2013

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Terry Grant 7 34 27
Runner Up A Grade Al D'Costa 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade John Hinds 12 38 26
Runner Up B Grade Isobel Winters 18 45 27
N.T.P : 1st All John Thompson       
N.T.P : 2nd All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Osms Turtianen      
Long Drive 5th A Grade Darryl Gore      
Long Drive 4th B Grade Jeff Watson      
 

Competition Sun 18 Aug 2013

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Suzanne Swords 14 41 27 (ocb)
Runner Up All Glwyn Dawson 8 35 27
N.T.P : 1st All Harriet Posner      
N.T.P : 2nd All Neil Smith      
N.T.P : 9th All Peter Andersen      
Long Drive 5th A Grade Tony Belous      
Long Drive 4th B Grade Jackie Sorensen      
 

Page 8 of 23

lamkin