Competition Sat 14 Sep 2013

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Shaun Watson 8 35 27
Runner Up A Grade Ben Walker 8 36 28
Winner B Grade Robin Lacey 11 34 23
Runner Up B Grade Liz Thomas 12 37 25
N.T.P : 1st All Alan Ferrif      
N.T.P : 2nd All Robin Lacey      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Alan Ferrif      
Long Drive 4th B Grade Maris Lodens      
 

Chook Run Thu 12 Sep 2013

Stroke Event

Field : 34

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Greg Daly 6 31 25 (ocb)
Runner Up All Alan Clifford 9 34 25
N.T.P : 1st All Ray Cassells      
N.T.P : 9th All John Fleming      
 

Ladies Competition Thu 12 Sep 2013

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mary Barker 20 48 28
Runner Up All Jeanette Marsh 6 35 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Chris Kalinowski      
N.T.P : 2nd All Margaret Carwood      
N.T.P : 9th All Margaret Carwood      
Long Drive 5th A Grade Pearl Moody      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

Competition Wed 11 Sep 2013

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mike Bechard 9 37 28
Runner Up A Grade Tony Wall 8 37 29 (ocb)
Winner B Grade Geoff Cook 14 39 25
Runner Up B Grade Vicki Wall 12 40 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Phil Thompson      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Tony Wall       
Long Drive 5th A Grade Al D'Costa      
Long Drive 4th B Grade George Garside      
 

Competition Sun 8 Sep 2013

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Glwyn Dawson 8 37 29
Runner Up A Grade Wilton Maggio 6 36 30 (ocb)
Winner B Grade Karen Elliot-Smith 16 41 25
Runner Up B Grade Vicki Wall 13 39 26
N.T.P : 1st All Vicki Wall      
N.T.P : 2nd All Tony Belous      
N.T.P : 9th All Graham Davies      
Long Drive 5th A Grade Alan Corless      
Long Drive 4th B Grade Geoff Smith      
 

Monthly Medal Sat 7 Sep 2013

Stroke Event

Field : 57

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ben Walker 9 36 27
Runner Up A Grade Alan Corless 7 35 28
Winner B Grade Mick Wilson 21 46 25
Runner Up B Grade Jachson Ribeiro 14 41 27
N.T.P : 1st All Peter Weymouth      
N.T.P : 2nd All Bill Seymour      
N.T.P : 9th All Jason Qi      
Long Drive 5th A Grade J.P Bechard      
Long Drive 4th B Grade Maris Lodens      
 

Chook Run Thu 5 Sep 2013

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Appy Swamy 10 34 24
Runner Up All Peter Jones 7 34 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Trevor Oost      
N.T.P : 9th All Rod Nixon-Smith      
 

Ladies - Monthly Medal Thu 5 Sep 2013

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mary Barker 22 48 26 (ocb)
Runner Up All Moana Gangloff 14 40 26
N.T.P : 1st All Moana Gangloff      
N.T.P : 2nd All Marg Carwood      
N.T.P : 9th All Marg Carwood      
Long Drive 5th A Grade Marg Carwood      
Long Drive 4th B Grade Irene Witham      
 

Monthly Medal Wed 4 Sep 2013

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 5 34 29
Runner Up A Grade Trevor Campbell 8 38 30
Winner B Grade Bill Allingham 12 38 26
Runner Up B Grade Alex Tan 11 38 27
N.T.P : 1st All Geoff Cook      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Terry Grant      
Long Drive 5th A Grade Rod Turner      
Long Drive 4th B Grade Les Stocker      
 

Monthly Medal Sun 1 Sep 2013

Stroke Event

Field : 34

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alan Corless 7 36 29 (ocb)
Runner Up A Grade Wilton Maggio 6 35 29
Winner B Grade Chris Osborn 12 41 29 (ocb)
Runner Up B Grade Suzanne Swords 13 42 29
N.T.P : 1st All Pauline Bishop      
N.T.P : 2nd All Wilton Maggio      
N.T.P : 9th All Bud Ryan      
Long Drive 5th A Grade Neil Smith      
Long Drive 4th B Grade Rowan King      
 

Page 7 of 23

lamkin