Competition Sat 28 Sep 2013

Stroke Event

Field : 58

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 5 32 27
Runner Up A Grade Rod Turner 9 37 28
Winner B Grade Gonzaga Castro 12 35 23
Runner Up B Grade David Goodsell 10 37 27
N.T.P : 1st All Alan Ferrif      
N.T.P : 2nd All Jason Qi      
N.T.P : 9th All Robin Lacey      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade Muthu Natarajan      
 

Chook Run Thu 26 Sep 2013

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Greg Daly 5 31 26 (ocb)
Runner Up All Chris Hudson 10 36 26
N.T.P : 1st All Mitch Smith      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
 

Ladies Competition Thu 26 Sep 2013

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kerrie Willis 9 36 27
Runner Up All Sue See 13 41 28
N.T.P : 1st All Regina O'Shaughnessy      
N.T.P : 2nd All Madeline Chow      
N.T.P : 9th All Margaret Carwood      
Long Drive 5th A Grade Kerrie Willis      
Long Drive 4th B Grade Carol Clague      
 

Competition Wed 25 Sep 2013

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade James Carter 9 37 28
Runner Up A Grade Trevor Campbell 8 37 29
Winner B Grade Denver Everton 11 40 29 (ocb)
Runner Up B Grade Tony Guinan 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Tony Wall      
Long Drive 5th A Grade James Carter      
Long Drive 4th B Grade Denver Everton      
 

Competition Sun 22 Sep 2013

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Darryl Rowlingson 7 34 27
Runner Up A Grade J.P Bechard 8 37 29 (ocb)
Winner B Grade Graham Davies 11 36 25
Runner Up B Grade Margaret Cullen  13 41 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Ike Van Schie      
N.T.P : 2nd All Kieron Maggio      
N.T.P : 9th All Ian Davidson      
Long Drive 5th A Grade Peter Donaldson      
Long Drive 4th B Grade Howard Posner      
 

Competition Sat 21 Sep 2013

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Stephen Leflay 5 32 27
Runner Up A Grade Graham Kerr 6 34 28
Winner B Grade Danny Mason 15 41 26 (ocb)
Runner Up B Grade Russell Kay 15 41 26
N.T.P : 1st All Rod Masters      
N.T.P : 2nd All Andy Ransom      
N.T.P : 9th All Maris Lodens      
Long Drive 5th A Grade Kevin Keogh      
Long Drive 4th B Grade Andy Ransom      
 

Chook Run Thu 19 Sep 2013

Stroke Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Chris Hudson 11 36 25
Runner Up All Bern Oakley 10 36 26 (ocb)
N.T.P : 1st All Mike Bechard      
N.T.P : 9th All Peter Jones      
 

Ladies Competition Thu 19 Sep 2013

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pearl Moody 10 39 29 (ocb)
Runner Up All Estelle Cashman 11 40 29
N.T.P : 1st All Carol Clague      
N.T.P : 2nd All Jeanette Marsh      
N.T.P : 9th All Marie Neilan      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

Competition Wed 18 Sep 2013

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Al D'Costa 9 36 27
Runner Up A Grade David McDonald 8 38 30
Winner B Grade Peter Mortiss 11 39 28
Runner Up B Grade Marg Cullen 14 43 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Darryl Wilson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Ken Hill      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Les Stocker      
 

Competition Sun 15 Sep 2013

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jackie Sorensen 9 38 29
Runner Up A Grade Darryl Rowlingson 7 37 30 (ocb)
Winner B Grade Suzanne Swords 12 39 27
Runner Up B Grade Howard Posner 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Jillian Cassidy      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Ike Van Schie      
Long Drive 5th A Grade Ian Davidson      
Long Drive 4th B Grade Howard Posner      
 

Page 6 of 23

lamkin