Competition Sat 12 Oct 2013 (1st Rnd Club Championship)

Stroke Event

Field : 76

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Bernard Oakley 9 37 28
Runner Up A Grade Greg Daly 4 33 29 (ocb)
Winner B Grade Mick Wilson 18 41 23
Runner Up B Grade Muthu Natajaran 15 41 26 (ocb)
N.T.P : 1st All Rob Andrews      
N.T.P : 2nd All Bud Ryan      
N.T.P : 9th All Greg Daly      
Long Drive 5th A Grade J.P Bechard      
Long Drive 4th B Grade Tony Cheney      
 

Chook Run Thu 10 Oct 2013

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Trevor Oost 12 42 30 (ocb)
Runner Up All Bud Ryan 5 35 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Bud Ryan      
N.T.P : 9th All James Carter      
 

Ladies - Thu 10 Oct 2013 (1st Rnd Club Championship)

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Gosia Ruben 10 38 28
Runner Up All Sue See 12 42 30
N.T.P : 1st All Estelle Cashman      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Kerrie Willis      
Long Drive 5th A Grade Pearl Moody      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 9 Oct 2013 (1st Rnd Club Championship)

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Rod Turner 9 35 26
Runner Up A Grade Al D'Costa 8 35 27 (ocb)
Winner B Grade Barry Payne 10 37 27
Runner Up B Grade Isobel Winters 15 44 29
N.T.P : 1st All Al D'Costa      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Peter Weymouth      
Long Drive 5th A Grade Terry Grant      
Long Drive 4th B Grade John Schrauwen      
 

Monthly Medal Sun 6 Oct 2013

Stroke Event

Field : 34

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Andersen 7 34 27
Runner Up A Grade Darryl Rowlingson 7 36 29
Winner B Grade Vicki Wall 12 39 27
Runner Up B Grade Geoff Smith 10 38 28
N.T.P : 1st All Wayne Armstrong      
N.T.P : 2nd All Appy Swamy      
N.T.P : 9th All Chris Osborn      
Long Drive 5th A Grade Zac Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Richard Klemm      
 

Monthly Medal Sat 5 Oct 2013

Stroke Event

Field : 69

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Philip Oh 9 35 26
Runner Up A Grade Rob Andrews 2 30 28 (ocb)
Winner B Grade Ray Fong 21 47 26
Runner Up B Grade Kevin Dodd 21 49 28
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 2nd All Tony Ashworth      
N.T.P : 9th All Col Finch      
Long Drive 5th A Grade Rob Andrews      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Chook Run Thu 3 Oct 2013

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Daven Naiker 10 37 27
Runner Up All Mike Nicholls 7 37 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Appy Swamy      
 

Ladies - Monthly Medal 3 Oct 2013

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Estelle Cashman 11 39 28 (ocb)
Runner Up All June James 18 46 28
N.T.P : 1st All Madeline Chow      
N.T.P : 2nd All Madeline Chow      
N.T.P : 9th All Gosia Ruben      
Long Drive 5th A Grade Gosia Ruben      
Long Drive 4th B Grade Carol Clague      
 

Monthly Medal Wed 2 Oct 2013

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Weymouth 8 36 28
Runner Up A Grade Peter Ellis 8 38 30 (ocb)
Winner B Grade Marg Cullen 13 41 28
Runner Up B Grade Gayle Inkster 14 43 29
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Len Nauer      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Jeff Watson      
 

Competition Sun 29 Sep 2013

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jackie Sorensen 9 36 27
Runner Up A Grade Appy Swamy 9 37 28
Winner B Grade Jeff Watson 11 38 27
Runner Up B Grade Karen Elliot-Smith 15 43 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Murray Charles      
N.T.P : 2nd All Jeff Watson      
N.T.P : 9th All Richard Klemm      
Long Drive 5th A Grade Ian Davidson      
Long Drive 4th B Grade Narayan Sami      
 

Page 5 of 23

lamkin