Competition Sat 26 Oct 2013 (Final Rnd Club Championship)

Stroke Event

Field : 61

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Len Nauer  5 31 26
Runner Up A Grade Thor Bostrom 9 37 28
Winner B Grade Maris Lodens 11 36 25
Runner Up B Grade Julian Bedford 14 40 26
N.T.P : 1st All Alan Ferrif      
N.T.P : 2nd All Glwyn Dawson      
N.T.P : 9th All Osmo Turtianen      
Long Drive 5th A Grade Jim Terry      
Long Drive 4th B Grade        
 

Chook Run Thu 24 Oct 2013

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kevin Donnelly 8 36 28 (ocb)
Runner Up All Trevor Oost 12 40 28
N.T.P : 1st All James Hall      
N.T.P : 9th All Robin Lacey      
 

Ladies Competition Thu 24 Oct 2013 (Final Rnd Club Championship)

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pearl Moody 10 37 27
Runner Up All Chris Kalinowski 10 39 29
N.T.P : 1st All Regina O'Shaughnessy      
N.T.P : 2nd All Chris Kalinowski      
N.T.P : 9th All Moana Gangloff      
Long Drive 5th A Grade Gosia Ruben      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 23 Oct 2013 (Final Rnd Club Chamionship)

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mike Horner  8 36 28 (ocb)
Runner Up A Grade Col Liesegang 5 33 28
Winner B Grade Paul Ellem 12 39 27
Runner Up B Grade Isobel Winters 14 44 30 (ocb)
N.T.P : 1st All John Thompson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Gayle Inkster      
 

Competition Sun 20 Oct 2013 (2nd Rnd Club Championship)

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Bishop 9 36 27 (ocb)
Runner Up A Grade Neil Smith 8 35 27 (ocb)
Winner B Grade Anna Seymour 23 49 26
Runner Up B Grade Tony Cheney 19 46 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Tony Bishop      
N.T.P : 2nd All Glwyn Dawson      
N.T.P : 9th All Bill Seymour      
Long Drive 5th A Grade Glwyn Dawson      
Long Drive 4th B Grade Vicki Wall      
 

Competition Sat 19 Oct 2013 (2nd Rnd Club Championships)

Stroke Event

Field : 69

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham O'Brien 8 35 27 (ocb)
Runner Up A Grade Tim Hoyle 5 32 27 (ocb)
Winner B Grade Rowan King 14 40 26
Runner Up B Grade Pauline Bishop 15 42 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Wilton Maggio      
N.T.P : 2nd All Ben Walker      
N.T.P : 9th All Colin Hood      
Long Drive 5th A Grade Alan Ferrif      
Long Drive 4th B Grade Kieron Maggio      
 

Chook Run Thu 17 Oct 2013

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tony Irving 13 41 28 (ocb)
Runner Up All MIck Luafutu 5 33 28
N.T.P : 1st All Mitch Smith      
N.T.P : 9th All Kev Donnelly      
 

Ladies Competition Thu 17 Oct 2013 (2nd Rnd Club Championship)

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Madeline Chow 14 42 28
Runner Up All Margaret Carwood 7 36 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Moana Gangloff      
N.T.P : 2nd All Margaret Carwood      
N.T.P : 9th All Gosia Ruben      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Carol Clague      
 

Competition Wed 16 Oct 2013 (2nd Rnd Club Championship)

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mike Nicholls 7 33 26
Runner Up A Grade Mike Horner 8 38 30 (ocb)
Winner B Grade Tony Guinan 12 38 26
Runner Up B Grade Isobel Winters 15 43 28
N.T.P : 1st All Eddie Van Haeften      
N.T.P : 2nd All Len Nauer      
N.T.P : 9th All Rod Turner      
Long Drive 5th A Grade Rod Turner      
Long Drive 4th B Grade Jeff Watson      
 

Competition Sun 13 Oct 2013 (1st Rnd Club Championship)

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Murray Charles 8 35 27 (ocb)
Runner Up A Grade Jake Young 5 32 27
Winner B Grade Janet Dawson 14 44 30
Runner Up B Grade Pauline Bishop 15 46 31
N.T.P : 1st All Jake Young      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Corey Farrell      
Long Drive 5th A Grade Al D'Costa      
Long Drive 4th B Grade Rowan King      
 

Page 4 of 23

lamkin