Wednesday Competition

Wednesday 9th January 2013                             Stroke Event                                             Field:  42

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Darryl Wilson                                          7               33            26    
Runner Up A Grade John Bear 7 35 28
Winner B Grade Jan Mullens 12 39 27
Runner Up B Grade Tony Guinan 11 39 28 (ocb)
N.T.P   1st All Bud Ryan 1 1 1
N.T.P   2nd All Liz Thomas 1 1 1
N.T.P   9th All Jeffrey Goulden 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Russell Kay 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
John Bear 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 6th January 2013                      Stroke - Monthly Medal                                          Field:  36

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Chris Hill                                         9              38           29     
Runner Up A Grade Tony St Bruno 7 37 30
Winner B Grade David Nuroo 13 38 25 (ocb)
Runner Up B Grade Chris Osborn 14 39 25
N.T.P   1st All Renee Hill 1 1 1
N.T.P   2nd All Jake Young 1 1 1
N.T.P   9th All Wilton Maggio 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
John Anderson 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
David Pichanick 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 5th January 2013                            Stroke - Monthly Medal                                  Field:  46

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Trevor Campbell                                        8              36            28 (ocb)      
Runner Up A Grade Bud Ryan 7 35 28
Winner B Grade Dean Anderson 15 41 26
Runner Up B Grade Ben Madsen 10 38 28 (ocb)
N.T.P   1st All Stan Green 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All J.P Bechard 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
John Fleming 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Chris Ferguson 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 3rd January 2013                        Afternoon Chook Run                                       Field:  28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          James Carter                                                      10          38         28          
Runner Up All John Fleming 11 41 30 (ocb)
N.T.P   1st All Mitch Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Jason Grimley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 3rd January 20                   Ladies Stroke Event - Monthly Medal                     Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Irene Witham                                                     15          45            30 (ocb)          
Runner Up All Estelle Cashman 11 41 30
N.T.P   1st All Estelle Cashman 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Marie Neilan 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Jackie Taylor                             1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Marie Neilan
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 2nd January 2013                     Stroke - Monthly Medal                                   Field:  32

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Victor Lin                                        8              34           26     
Runner Up A Grade Col Liesegang 5 33 28
Winner B Grade George Garside 14 41 27
Runner Up B Grade Jan Mullens 13 42 29
N.T.P   1st All Tony St Bruno 1 1 1
N.T.P   2nd All Trevor Campbell 1 1 1
N.T.P   9th All David Bell 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Julian Bedford 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Mick Luafutu 1 1 1
 

Page 23 of 23

lamkin