Ladies Competition Thu 12 Dec 2013

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Gosia Ruben 9 36 27
Runner Up All Cathy Lui 14 44 30
N.T.P : 1st All Alla Bruckhorst      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Sue See      
Long Drive 5th A Grade Gosia Ruben      
Long Drive 4th B Grade Carol Clague      
 

Competition Wed 11 Dec 2013

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mike Bechard 9 39 30
Runner Up A Grade Mike Horner 8 40 32 (ocb)
Winner B Grade Geoff Read 17 43 26
Runner Up B Grade Barry Payne 10 37 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Shaun Watson      
N.T.P : 2nd All Mike Horner      
N.T.P : 9th All Al D'Costa      
Long Drive 5th A Grade John Fleming      
Long Drive 4th B Grade Ray Thomas      
 

Competition Sun 8 Dec 2013

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Stephanie Corless 9 38 29 (ocb)
Runner Up A Grade Mark Hawken 7 36 29
Winner B Grade Jill Watson 26 55 29 (ocb)
Runner Up B Grade Annette Donaldson 15 44 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Harriet Posner      
N.T.P : 2nd All Tony Bishop      
N.T.P : 9th All Mark Hawken      
Long Drive 5th A Grade Murray Charles      
Long Drive 4th B Grade Chris Osborn      
 

Monthly Medal Sat 7 Dec 2013

Stroke Event

Field : 60

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Bernard Oakley 9 36 27
Runner Up A Grade Greg Daly 3 31 28 (ocb)
Winner B Grade Jim Terry 10 35 25
Runner Up B Grade Jachson Ribeiro 13 40 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Mike Bechard      
N.T.P : 2nd All Jason Qi      
N.T.P : 9th All Darryl Gore      
Long Drive 5th A Grade Kevin Keogh      
Long Drive 4th B Grade Garry Olsen      
 

Chook Run Thu 5 Dec 2013

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kev Donnelly 8 34 26
Runner Up All Bernard Oakley 10 37 27
N.T.P : 1st All Greg Daly      
N.T.P : 9th All Jake Young      
 

Ladies - Monthly Medal Thu 5 Dec 2013

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pauline Bishop 14 39 25
Runner Up All Moana Gangloff 13 40 27
N.T.P : 1st All Marie Neilan      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Bev Deutsch      
Long Drive 5th A Grade Jeanette Marsh      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Monthly Medal Wed 4 Dec 2013

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade David McDonald 8 35 27
Runner Up A Grade J.P Bechard 8 37 29
Winner B Grade Margaret Cullen 13 41 28
Runner Up B Grade John Fleming 10 39 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Tony Guinan      
Long Drive 5th A Grade David McDonald      
Long Drive 4th B Grade Jeff Watson      
 

Monthly Medal Sun 1 Dec 2013

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade David Pichanick 3 31 28 (ocb)
Runner Up A Grade Darryl Rowlingson 7 35 28
Winner B Grade Wayne Armstrong 14 43 29 (ocb)
Runner Up B Grade Margaret Cullen 14 43 29
N.T.P : 1st All Levis Menolotto      
N.T.P : 2nd All Mick Luafutu      
N.T.P : 9th All Tony Belous      
Long Drive 5th A Grade Wilton Maggio      
Long Drive 4th B Grade Howard Posner      
 

Chook Run Thu 28 Nov 2013

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tony Irving 13 41 28
Runner Up All Mitch Smith Scr 29 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Terry Grant      
N.T.P : 9th All James Carter      
 

Ladies Competition Thu 28 Nov 2013

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Isabel Seeto 20 47 27 (ocb)
Runner Up All Kath Gerada 15 42 27
N.T.P : 1st All Estelle Cashman      
N.T.P : 2nd All Jeanette Marsh      
N.T.P : 9th All Alla Brunckhorst      
Long Drive 5th A Grade Gosia Ruben      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

Page 2 of 23

lamkin