Competition Sun 29 Dec 2013

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Glwyn Dawson 7 36 29
Runner Up A Grade David Pichanick 2 32 30
Winner B Grade Karen Elliot-Smith 15 45 30
Runner Up B Grade Wayne Armstrong 12 43 31
N.T.P : 1st All Tony Belous      
N.T.P : 2nd All Peter Nuroo      
N.T.P : 9th All Drew Pichanick      
Long Drive 5th A Grade David Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Ben Walker      
 

Competition Sat 28 Dec 2013

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Andy Ransom 8 34 26 (ocb)
Runner Up A Grade John Weatherley 6 32 26
Winner B Grade Linda Finch 17 42 25
Runner Up B Grade Peter Nuroo 12 40 28
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 2nd All Mick Jakl      
N.T.P : 9th All Garry Olsen      
Long Drive 5th A Grade Kevin Keogh      
Long Drive 4th B Grade Andrew Ryan      
 

Competition Sun 22 Dec 2013

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade David Pichanick 2 30 28
Runner Up A Grade Tony Wall 9 38 29
Winner B Grade Drew Pichanick 11 38 27
Runner Up B Grade Suzanne Swords 11 40 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Alan Ferrif      
N.T.P : 2nd All Glwyn Dawson      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Rob Nuroo      
 

Competition Sat 21 Dec 2013

Stroke Event

Field : 44

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade J.P Bechard 7 34 27
Runner Up A Grade Mike Millard 7 35 28 (ocb)
Winner B Grade Muthu Natarajan 13 40 27 (ocb)
Runner Up B Grade Bill Seymour 11 38 27
N.T.P : 1st All Linda Finch      
N.T.P : 2nd All Alvin Sia      
N.T.P : 9th All Greg Daly       
Long Drive 5th A Grade Graham Kerr      
Long Drive 4th B Grade Ben Walker      
 

Chook Run Thu 19 Dec 2013

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Chris Hudson 10 36 26
Runner Up All Tony Irving 12 40 28
N.T.P : 1st All Zac Menolotto      
N.T.P : 9th All Tom Buckley      
 

Ladies Competition Thu 19 Dec 2013

Stroke Event

Field : 10

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Moana Gangloff 13 38 25
Runner Up All Chris Kalinowski 10 40 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Estelle Cashman      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Sue See      
Long Drive 4th B Grade        
 

Competition Wed 18 Dec 2013

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade J.P Bechard 8 35 27
Runner Up A Grade Al D'Costa 7 36 29 (ocb)
Winner B Grade Gayle Inkster 12 39 27 (ocb)
Runner Up B Grade Barry Payne 10 37  27 (ocb)
N.T.P : 1st All Margaret Cullen      
N.T.P : 2nd All Ray Cassells      
N.T.P : 9th All Al D'Costa      
Long Drive 5th A Grade Darryl Gore      
Long Drive 4th B Grade Peter Mortiss      
 

Competition Sun 15 Dec 2013

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade David Goodsell 9 36 27
Runner Up A Grade Chris Stahlhut 6 35 29 (ocb)
Winner B Grade Wayne Armstrong 14 36 22
Runner Up B Grade Julie Osborn 13 40 27
N.T.P : 1st All Wayne Armstrong      
N.T.P : 2nd All Darryl Rowlingson      
N.T.P : 9th All Darryl Rowlingson      
Long Drive 5th A Grade Chris Stahlhut      
Long Drive 4th B Grade Ben Walker      
 

Competition Sat 14 Dec 2013

Stroke Event

Field : 56

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Andy Ransom 8 36 28 (ocb)
Runner Up A Grade Osmo Turtianen 9 37 28
Winner B Grade Ray Fong 15 40  25
Runner Up B Grade Jan Mullens 14 42 28
N.T.P : 1st All Rod Masters      
N.T.P : 2nd All John Weatherley      
N.T.P : 9th All Garry Olsen      
Long Drive 5th A Grade Kevin Keogh      
Long Drive 4th B Grade Andy Ransom      
 

Chook Run Thu 12 Dec 2013

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Chris Murphy 13 39 26 (ocb)
Runner Up All Tim Hoyle 5 31 26
N.T.P : 1st All Eddie Van Haeften      
N.T.P : 9th All Mitch Smith      
 

Page 1 of 23

lamkin