Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 26th August 2012                                 Stroke Event                                                Field:  40

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Murray Charles                                         9              39            30 (ocb)      
Runner Up A Grade Ken Hazell 7 37 30 (ocb)
Winner B Grade Angela Gill 26 49 23
Runner Up B Grade Drew Pichanick 13 40 27
N.T.P   1st All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   2nd All Jillian Cassidy 1 1 1
N.T.P   9th All Caleb Joliffe 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Doug Gibbins 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Col Liesegang 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 25th August 2012                                Stroke Event                                              Field:  51

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Glwyn Dawson                                         9              33            24     
Runner Up A Grade Col Finch 7 35 28(ocb)
Winner B Grade Steph Corless 10 37 27
Runner Up B Grade Wilson Loh 11 39 28(ocb)
N.T.P   1st All Kevin Dodd 1 1 1
N.T.P   2nd All Ian McIntyre 1 1 1
N.T.P   9th All Rod Turner 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Wilson Loh 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Mick Luafutu 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 23rd August 2012                       Afternoon Chook Run                                       Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Albert Jonsson                                                      12          39          27(ocb)          
Runner Up All Dave Edwards 10 37 27
N.T.P   1st All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   9th All Tim Hoyle 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 23rd August 2012                    Ladies Stroke Event                                             Field:  19

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Julie Osborn                                                      15         41          26          
Runner Up All June Wilkins 13 40 27
N.T.P   1st All Alla Brunckhorst 1 1 1
N.T.P   9th All Harriet Posner 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Kath Gerade                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Harriet Posner
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 22nd August 2012                             Stroke Event                                            Field:  35

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Al D'Costa                                         8              34            28     
Runner Up A Grade Jerry Exton 9 36 27
Winner B Grade Isobel Winters 23 49 26
Runner Up B Grade Les Stocker 11 39 28(ocb)
N.T.P   1st All Liz Thomas 1 1 1
N.T.P   2nd All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   9th All Les Stocker 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Julian Bedford 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Al D'Costa 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 19th August  2012                       Stroke Event                                                Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner All  Matt Stapylton  7 34 27 
Runner Up All Jan Mullens 16 44 28
N.T.P   1st All Alan Corless 1 1 1
N.T.P   2nd All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Greg Smith 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Tony Bishop                                 1 1 1
Long Drive 5th                         A Grade   Matt Stapylton 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 18th August 2012                       Stroke Event                                                    Field:  46

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 David Bell                                          9             37             28     
Runner Up A Grade Merv Dunford 6 35 29
Winner B Grade Wilson Loh 12 38 26
Runner Up B Grade Tony Guinan 14 44 30
N.T.P   1st All Rob Beaumont 1 1 1
N.T.P   2nd All Mark Alder 1 1 1
N.T.P   9th All 1 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Ken Hill 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Andrew Greaves 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 16th August 2012             Afternoon Chook Run                                         Field:  28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          David Bell                                                      10          35            25           
Runner Up All Bernard Oakley 13 39 26
N.T.P   1st All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   9th All Glen Russell 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 16th August 2012                                Stroke Event                                     Field: 27

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Juie Osborn                                           15               43             28(ocb)      
Runner Up A Grade June Wilkins 13 41 28(ocb)
Winner B Grade Mary Barker 24 51 27
Runner Up B Grade Irene Witham 17 47 30
N.T.P   1st All June Wilkins 1 1 1
N.T.P   2nd All Julie Osborn 1 1 1
N.T.P   9th All Esther Peachey 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Regina O'Shaughnessy 1 1 1
Long Drive   5th A Grade Harriet Posner 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 15th August 2012                          Stroke Event                                       Field:  40

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Glwyn Dawson                                           9               36             27      
Runner Up A Grade Eddie Van Haeften 3 31 28
Winner B Grade Dorothy Wackrow 13 39 26
Runner Up B Grade Les Stocker 12 39 27
N.T.P   1st All Barry Payne 1 1 1
N.T.P   2nd All Julie Granger 1 1 1
N.T.P   9th All Denver Everton 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Julian Bedford 1 1 1
Long Drive   5th A Grade Col Liesegang 1 1 1
 

Page 10 of 26

lamkin