Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 9th September 2012                             Stroke Event                                               Field:  28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Matt Stapylton                                           7               34            27      
Runner Up A Grade Murray Charles 9 38 29
Winner B Grade Wayne Armstrong 15 43 28
Runner Up B Grade Janet Dawson 16 46 30
N.T.P   1st All Keiron Maggio 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All 0 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Keiron Maggio 1 1 1
Long Drive   5th A Grade David Pichanick 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 8th September 2012                            Stroke Event                                             Field:  43

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Rod Turner                                         9              36            27     
Runner Up A Grade Barry Otto 8 38 30
Winner B Grade Ken Hill 12 38 26
Runner Up B Grade Graham Davies 14 42 28
N.T.P   1st All Boris Savic 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Trevor Campbell 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Dave Jolly 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Andrew Greaves 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 6th September 2012                      Afternoon Chook Run                                   Field:  31

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Terry Grant                                                     9          36           27          
Runner Up All Zac Menolotto 6 34 28
N.T.P   1st All Jake Young 1 1 1
N.T.P   9th All Zac Menolotto 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 6th September 2012              Ladies Stroke - Monthly Medal                            Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Chris Kalinowski                                                      12          37           25          
Runner Up All Isabel Seeto 21 49 28
N.T.P   1st All Anne Barry 1 1 1
N.T.P   2nd All Chris Kalinowski
1 1 1
N.T.P   9th All Pearl Moody 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Isabel Seeto                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Madeline Chow
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 5th September 2012                     Stroke - Monthly Medal                              Field:  37

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Kevin McMonagle                                          9              36            27     
Runner Up A Grade Mike Bechard 9 37 28(ocb)
Winner B Grade Marg Cullen 17 45 28(ocb)
Runner Up B Grade Denver Everton 11 39 28
N.T.P   1st All Les Stocker 1 1 1
N.T.P   2nd All David Bell 1 1 1
N.T.P   9th All Anthony St Bruno 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Julian Bedford 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Len Nauer 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 2nd September 2012                     Stroke - Monthly Medal                                    Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Chris Ferguson                                          5              34            29     
Runner Up A Grade Greg Smith 6 36 30
Winner B Grade Ben Madsen 12 40 28
Runner Up B Grade Janet Dawson 17 46 29
N.T.P   1st All Adrian Godfrey 1 1 1
N.T.P   2nd All Adrian Godfrey 1 1 1
N.T.P   9th All Rob Beaumont 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
1 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Alan Corless 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 1st September 2012                     Stroke - Monthly Medal                                   Field:  45

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Col Liesegang                                          6              34           28    
Runner Up A Grade Mick Luafutu 5 34 29(ocb)
Winner B Grade Liz Thomas 14 42 28(ocb)
Runner Up B Grade Danny Mason 16 44 28
N.T.P   1st All Jim Terry 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Thomas Polume 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
David Jolly 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Alan Ferrif 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 30th August 2012                         Afternoon Chook Run                                      Field:  20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Jake Young                                                      7          33           26          
Runner Up All John Fleming 11 38 27
N.T.P   1st All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   9th All Kev Donnelly 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 30th August 2012                         Ladies Stroke Event                                       Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Irene Witham                                                     16           43           27         
Runner Up All Harriet Posner 10 38 28 (ocb)
N.T.P   1st All Estelle Cashman 1 1 1
N.T.P   9th All Esther Peachey 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Anne Barry                               1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Harriet Posner
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 29th August 2012                      Stroke Event                                                   Field:  37

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mike Bechard                                          9              38            29     
Runner Up A Grade Peter Weymouth 8 38 30(ocb)
Winner B Grade Gayle Inkster 14 44 30(ocb)
Runner Up B Grade Bill San Marzano 12 42 30(ocb)
N.T.P   1st All Al D'Costa 1 1 1
N.T.P   2nd All Barry Payne 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Weymouth 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Julian Bedford 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Col Liesegang 1 1 1
 

Page 9 of 26

lamkin