Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 23rd September 2012                             Stroke Event                                    Field:  30

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Tony St Bruno                                           7               34             27      
Runner Up A Grade Rob Beaumont 6 35 29
Winner B Grade Suzanne Swords 16 44 28
Runner Up B Grade Vicki Wall 14 43 29
N.T.P   1st All Alan Corless 1 1 1
N.T.P   2nd All Matt Stapylton 1 1 1
N.T.P   9th All Wayne Armstrong 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Harriet Posner 1 1 1
Long Drive   5th A Grade John Bear 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 22nd September 2012                    Stroke Event                                          Field:  45

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Tony St Bruno                                           8              35             27      
Runner Up A Grade Jason Grimley 7 35 28
Winner B Grade Garry Olsen 11 35 24
Runner Up B Grade Danny Mason 15 45 30
N.T.P   1st All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   3rd All Chris Ferguson 1 1 1
N.T.P   9th All Alan Ferrif 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Liz Thomas 1 1 1
Long Drive   5th A Grade Darryl Gore 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 20th September 2012                Afternoon Chook Run                                       Field:  20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Dave Edwards                                                     9          36           27          
Runner Up All Chris Hudson 12 41 29
N.T.P   1st All Jake Young 1 1 1
N.T.P   9th All Ken Gifford 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 20th September 2012                    Ladies Stroke Event                                     Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Alla Brunckhorst                                                     14          40           26          
Runner Up All Irene Witham 15 43 28
N.T.P   1st All Margaret Maxwell 1 1 1
N.T.P   2nd All Chris Kalinowski
1 1 1
N.T.P   9th All Chris Kalinowski 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Jackie Taylor                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Bev Deutsch
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 19th September 2012                      Stroke Event                                            Field:  40

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Peter Weymouth                                          8              37             29     
Runner Up A Grade Mike Nicholls 9 39 30
Winner B Grade Graham Davies 14 38 24
Runner Up B Grade Anne Barry 18 43 25
N.T.P   1st All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   2nd All Terry Grant 1 1 1
N.T.P   9th All Tim Hoyle 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Peter Mortiss 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Tim Hoyle 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 16th September 2012                            Stroke Event                                             Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Bruce Green                                          7               36             29     
Runner Up A Grade Matt Stapylton 6 36 30
Winner B Grade Annette Donaldson 16 45 29
Runner Up B Grade Peter Nuroo 15 45 30
N.T.P   1st All Bruce Green 1 1 1
N.T.P   2nd All Jillian Cassidy 1 1 1
N.T.P   9th All Matt Stapylton 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Adrian Godfrey 1 1 1
Long Drive   5th A Grade Bruce Green 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 15th September 2012                        Stroke Event                                            Field: 57  

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 David Bell                                        8               37             29 (ocb)      
Runner Up A Grade Tony St Bruno 8 37 29
Winner B Grade Mark Alder 10 35 25
Runner Up B Grade Tony Guinan 14 41 27
N.T.P   1st All Wayne Armstrong 1 1 1
N.T.P   2nd All Ian McIntyre 1 1 1
N.T.P   9th All Tony Ashworth 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Tony Ashworth 1 1 1
Long Drive   5th A Grade Mick Luafutu 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 13th September 2012                       Afternoon Chook Run                                Field:  27

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Ken Gifford                                                      11       
37          
26          
Runner Up All Mike Nicholls 9 38 29
N.T.P   1st All Ray Cassells 1 1 1
N.T.P   9th All Tim Hoyle 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 13th September 2012             Ladies Stroke Event                                            Field:  19

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Kerrie Willis                                                     10          35            25          
Runner Up All Irene Witham 15 44 29 (ocb)
N.T.P   1st All Gayle Inkster 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Kerrie Willis 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Jackie Taylor                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Chris Kalinowski 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 12th September 2012                        Stroke Event                                           Field:  35

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mike Bechard                                         8              34            26    
Runner Up A Grade Al D'Costa 8 36 28
Winner B Grade Ben Previtera 21 46 25
Runner Up B Grade Marg Cullen 16 43 27(ocb)
N.T.P   1st All Kev Donnelly 1 1 1
N.T.P   2nd All Mike Bechard 1 1 1
N.T.P   9th All Ben Previtera 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Ken Hill 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Les Sarich 1 1 1
 

Page 8 of 26

lamkin