Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 7th October 2012                               Stroke - Monthly Medal                                Field:  29

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Glwyn Dawson                                          7               35            28     
Runner Up A Grade Peter Andersen 8 37 29(ocb)
Winner B Grade Bill Stewart 15 39 24(ocb)
Runner Up B Grade Tony Bishop 14 38 24
N.T.P   1st All Glwyn Dawson 1 1 1
N.T.P   2nd All Neil Harris 1 1 1
N.T.P   9th All Tony Wall 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Robert Samson 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Alan Corless 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 6th October 2012                     Stroke - Monthly Medal                                        Field:  59

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mike Horner                                          8              36           28 (ocb)      
Runner Up A Grade Darryl Wilson 7 35 28 (ocb)
Winner B Grade Russell Kay 25 47 22
Runner Up B Grade Phillip Oh 15 42 27 (ocb)
N.T.P   1st All Colin Hood 1 1 1
N.T.P   2nd All Trevor Campbell 1 1 1
N.T.P   9th All Mike Bechard 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Victor Lin 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Darryl Gore 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 4th October 2012                       Afternoon Chook Run                                       Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Ray Cassells                                                     7          34           27         
Runner Up All Barry Payne 12 40 28 (ocb)
N.T.P   1st All Mike Nicholls 1 1 1
N.T.P   9th All Ray Cassells 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 4th October 2012              Ladies Stroke Event  Monthly Medal                       Field:  17

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Alla Brunckhorst                                                      13          41          28          
Runner Up All Bev Deutsch 15 44 29
N.T.P   1st All Cathy Lui 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Marie Neilan 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Madeline Chow                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Julie Osborn
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 3rd October 2012                   Stroke - Monthly Medal                                     Field:  43

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Osmo Turtianen                                        7               34            27    
Runner Up A Grade Jerry Exton 9 37 28
Winner B Grade Bernard Oakley 13 38 25
Runner Up B Grade Russell Kay 27 54 27
N.T.P   1st All Osmo Turtianen 1 1 1
N.T.P   2nd All Les Sarich 1 1 1
N.T.P   9th All Kevin McMonagle 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Tony Guinan 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Les Stocker 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 30th September 2012                          Stroke Event                                                Field:  30

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Tony St Bruno                                          7               36            29     
Runner Up A Grade John Bear 9 39 30(ocb)
Winner B Grade Julie Osborn 15 43 28(ocb)
Runner Up B Grade Howard Posner 13 41 28(ocb)
N.T.P   1st All Chris Osborn 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Justin Huntress 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Victor Lin 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Peter Andersen 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 29th September 2012                            Stroke Event                                           Field:  48

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Darryl Wilson                                         8              34           26     
Runner Up A Grade Mick Luafutu 5 32 27
Winner B Grade Matiu Te Maari 19 44 25
Runner Up B Grade Colin Hood 13 39 26
N.T.P   1st All Phillip Oh 1 1 1
N.T.P   3rd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Bern Oakley 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Mark Alder 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Mick Luafutu 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 27th September                 Afternoon Chook Run                                       Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Dave Edwards                                                       8           35            27           
Runner Up All Andrew Bell 8 36 28
N.T.P   1st All Ed Van Haeften 1 1 1
N.T.P   9th All Mike Nicholls 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 27th September 2012           Ladies Stroke Event                                       Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner All June Wilkins 12 38 26 
Runner Up All Sue Morgenbesser 19 46 27
N.T.P   1st All Margaret Maxwell 1 1 1
N.T.P   9th All JUne Wikins 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Ilva Copley                                 1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Chris Kalinowski 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 26th September 2012                             Stroke Event                             Field:  36

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 David Bell                                          7               36             29 (ocb)      
Runner Up A Grade Mike Bechard 8 37 29
Winner B Grade John Schrauwen 14 40 26
Runner Up B Grade Julie Granger 19 48 29
N.T.P   1st All Bill Allingham 1 1 1
N.T.P   9th All Ray Cassells 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Julian Bedford 1 1 1
Long Drive   5th A Grade Les Sarich 1 1 1
 

Page 7 of 26

lamkin