Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 21st October 2012               Stroke - 2nd Rnd Club Championships                    Field:  28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Darryl Gore                                          8            36            28     
Runner Up A Grade Chris Stalhut 7 36 29(ocb)
Winner B Grade Adrian Godfrey 12 41 29(ocb)
Runner Up B Grade Annette Donaldson 16 45 29
N.T.P   1st All Neil Harris 1 1 1
N.T.P   2nd All Matt Stapylton 1 1 1
N.T.P   9th All Geoff Smith 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
David Nuroo 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Matt Stapylton 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 20th October 2012             Stroke - 2nd Rnd Club Championships                   Field:  60

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mark Alder                                          9              35            26     
Runner Up A Grade Col Liesegang 7 34 27 (ocb)
Winner B Grade Phillip Oh 14 36 22
Runner Up B Grade Linda Finch 20 47 27 (ocb)
N.T.P   1st All Denver Everton 1 1 1
N.T.P   2nd All Zac Menolotto 1 1 1
N.T.P   9th All Tony Ashworth 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Victor Lin 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Andrew Greaves 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 18th October 2012                     Afternoon Chook Run                                       Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Jake Young                                                     6         31           25          
Runner Up All Alex Tan 16 42 26
N.T.P   1st All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   9th All Col Liesegang                                1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 18th October 2012   Ladies Stroke Event - 2nd Rnd Club Championships    Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Madeline Chow                                                      16          40           24          
Runner Up All Marg Le Brocque 27 52 25
N.T.P   1st All Kerrie Willis 1 1 1
N.T.P   2nd All Natalie Peachey
1 1 1
N.T.P   9th All Theresa Cunningham 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Madeline Chow                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Esther Peachey
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 17th October 2012        Stroke - 2nd Rnd Club Championships                    Field:  45

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Jerry Exton                                      8              38            30    
Runner Up A Grade Kevin Donnelly 9 40 31(ocb)
Winner B Grade Robin Read 18 44 26(ocb)
Runner Up B Grade Peter Mortiss 11 37 26
N.T.P   1st All Peter Ellis 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Barry Payne 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Alex Tan 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Kevin Donnelly 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 14th October 2012               Stroke - 1st Rnd Club Championships                      Field: 31

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Alan Corless                                         8              34            26     
Runner Up A Grade Peter Andersen 8 36 28
Winner B Grade Adrian Godfrey 13 39 26(ocb)
Runner Up B Grade Harriet Posner 10 36 26
N.T.P   1st All Howard Posner 1 1 1
N.T.P   2nd All Neil Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Tony St Bruno 1 1 1
Long Drive   4th B Grade Matt Stapylton 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Geoff Smith 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 13th October 2012            Stroke - 1st Rnd Club Championships                      Field:  51

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Kevin Keogh                                         4              29            25     
Runner Up A Grade Jason Grimley 6 33 27(ocb)
Winner B Grade Tony Bishop 12 38 26
Runner Up B Grade Danny Mason 15 42 27(ocb)
N.T.P   1st All Rod Masters 1 1 1
N.T.P   2nd All Shaun Watson 1 1 1
N.T.P   9th All Kevin Keogh 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Garry Olsen 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Kevin Keogh 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 11th October 2012                Afternoon Chook Run                                              Field:  5

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Ray Cassells                                                    7          36           29           
Runner Up All Mike Nicholls 8 40 32
N.T.P   1st All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   9th All Jean-Pierre Bechard 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 11th October 2012          Ladies Stroke - 1st Rnd Club Championships          Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          June Wilkins                                                      10          41           31          
Runner Up All Madeline Chow 16 48 32 (ocb)
N.T.P   1st All 0 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Marie Neilan 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Madeline Chow                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade 0 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 10th October 2012         Stroke - 1st Round Club Championships               Field:  48

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Kevin McMonagle                                    9              35            26       
Runner Up A Grade Tony Wall 9 36 27 (ocb)
Winner B Grade David Nuroo 15 41 26
Runner Up B Grade Vicki Wall 14 42 28
N.T.P   1st All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   2nd All Phil Thompson 1 1 1
N.T.P   9th All Mike Nicholls 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Peter Mortiss 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Tony Wall 1 1 1
 

Page 6 of 26

lamkin