Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 4th November 2012                     Stroke - Monthly Medal                                      Field:  38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Alan Corless                                          8              35            27     
Runner Up A Grade Greg Smith 7 35 28
Winner B Grade Wayne Armstrong 15 40 25
Runner Up B Grade Paul Hyde 13 39 26
N.T.P   1st All Paul Hyde 1 1 1
N.T.P   2nd All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Steph Corless 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Adrian Godfrey 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Matt Stapylton 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 3rd November 2012                     Stroke - Monthly Medal                                    Field:  52

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Kevin Keogh                                          3              31            28 (ocb)      
Runner Up A Grade Wilson Loh 9 37 28
Winner B Grade Thor Bostrom 10 37 27(ocb)
Runner Up B Grade Liz Thomas 13 40 27
N.T.P   1st All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   2nd All David Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Dave Jolly 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Mick Jakl 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Darryl Gore 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 1st November 2012                     Afternoon Chook Run                                      Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Blair Irving                                                      11         37           26          
Runner Up All Tim Hoyle 5 33 28 (ocb)
N.T.P   1st All Kevin Donnelly 1 1 1
N.T.P   9th All Col Liesegang 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 1st November 2012                      Ladies Stroke Event                                       Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Esther Peachey                                                     9          37           28          
Runner Up All Cathy Lui 14 43 29 (ocb)
N.T.P   1st All Natalie Peachey 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Gayle Inkster 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Moana Gangloff                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Natalie Peachey
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 31st October 2012                           Stroke Event                                              Field: 43

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Peter Weymouth                                          8              34            26     
Runner Up A Grade Jake Young 5 33 28
Winner B Grade Ben Previtera 19 46 27(ocb)
Runner Up B Grade Julian Bedford 16 43 27
N.T.P   1st All George Garside 1 1 1
N.T.P   2nd All Mike Bechard 1 1 1
N.T.P   9th All Mike Horner 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Peter Mortiss 1 1 1
Long Drive   5th A Grade Trevor Campbell 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 28th October 2012               Stroke - 3rd Rnd Club Championships                     Field:  30

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Matt Stapylton                                          5              29            24     
Runner Up A Grade Col Liesegang 6 34 28
Winner B Grade Tony Bishop 11 34 23
Runner Up B Grade Adrian Godfrey 11 40 29
N.T.P   1st All Tony Bishop 1 1 1
N.T.P   2nd All Matt Stapylton 1 1 1
N.T.P   9th All Tony Bishop 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Adrian Godfrey 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Glwyn Dawson 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 27th October 2012              Stroke - 3rd Rnd Club Championships                   Field:  44

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Kevin Keogh                                          3            30            27 (ocb)      
Runner Up A Grade Stephen Leflay 4 31 27
Winner B Grade Matiu Te Maari 17 45 28
Runner Up B Grade Jan Mullens 14 43 29(ocb)
N.T.P   1st All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   2nd All Chris Ferguson 1 1 1
N.T.P   9th All J.P Bechard 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Ben Madsen 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
John Weatherley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 25th October 2012                        Afternoon Chook Run                                    Field:  20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          James Hall                                                     12         38           26(ocb)  
Runner Up All Bernard Oakley 12 38 26
N.T.P   1st All Mitch Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Col Liesegang 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 25th October 2012       Ladies Stroke - 3rd Rnd Club Championships            Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Cathy Lui                                                      16           41           25         
Runner Up All Alla Brunckhorst 12 39 27(ocb)
N.T.P   1st All Anne Barry 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Harriet Posner 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Ilva Copley                               1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Natalie Peachey
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 24th October 2012           Stroke - 3rd Rnd Club Championships                 Field:  38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Les Sarich                                         8              33            25     
Runner Up A Grade Kevin Donnelly 9 37 28
Winner B Grade Isobel Winters 20 45 25
Runner Up B Grade Liz Thomas 13 42 29
N.T.P   1st All Liz Thomas 1 1 1
N.T.P   2nd All Julie Granger 1 1 1
N.T.P   9th All Graham Leighton 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Robert Sampson 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
J.P Bechard 1 1 1
 

Page 5 of 26

lamkin