Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 18th November 2012                               Stroke Event                                            Field:  15

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Geoff Smith                                                    11          39          28          
Runner Up All Greg Smith 7 37 30 (ocb)
N.T.P   1st All Neil Harris 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Matt Stapylton 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Peter Nuroo                              1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Neil Smith
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 17th November 2012                           Stroke Event                                             Field:  46

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Bud Ryan                                          9             37             28      
Runner Up A Grade Darryl Wilson 7 36 29(ocb)
Winner B Grade Richard Grant 11 37 26
Runner Up B Grade Mick Jakl 11 38 27
N.T.P   1st All John Weatherley 1 1 1
N.T.P   2nd All Col Liesegang 1 1 1
N.T.P   9th All Denver Everton 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Garry Olsen 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Trevor Campbell 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 15th November 2012                 Afternoon Chook Run                                       Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Amanda Fuller                                                      24          44           20          
Runner Up All Mike Nicholls 7 36 29 (ocb)
N.T.P   1st All Graham Davies 1 1 1
N.T.P   9th All Kevin Donnelly 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 15th November 2012                       Ladies Stroke Event                                    Field:  26

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Natalie Peachey                                         5              32           27     
Runner Up A Grade Cathu Lui 14 42 28(ocb)
Winner B Grade Regina O'Shaughnessy 18 43 25
Runner Up B Grade June James 19 46 27
N.T.P   1st All Chris Kalinowski 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All 0 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Regina O'Shaughnessy 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Esther Peachey 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 14th November 2012                      Stroke Event                                              Field:  42

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Jillian Cassidy                                          10             35            25 (ocb)      
Runner Up A Grade Terry Grant 8 33 25
Winner B Grade Barry Payne 12 36 24
Runner Up B Grade Robert Sampson 10 38 28
N.T.P   1st All Keviv McMonagle 1 1 1
N.T.P   2nd All Paul Ellem 1 1 1
N.T.P   9th All Jillian Cassidy 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Richard Grant 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
J.P. Bechard 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 11th November 2012                                Stroke Event                                           Field:  15

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Luke Leeming                                                      11          39           28          
Runner Up All Trevor Campbell 9 39 30 (ocb)
N.T.P   1st All Luke Leeming 1 1 1
N.T.P   2nd All Chris Stahlhut
1 1 1
N.T.P   9th All Mark Hawken 1 1 1
Long Drive  4th B Grade David Nuroo                             1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Chris Ferguson
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 10th November 2012                               Stroke Event                                         Field:  22

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Graham O'Brien                                                      9          37           28          
Runner Up All Kevin Keogh 2 31 29 (ocb)
N.T.P   1st All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   2nd All Alan Ferrif
1 1 1
N.T.P   9th All Peter Weymouth 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Mick Jakl                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Kevin Keogh
1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 8th November 2012                   Afternoon Chook Run                                       Field:  19

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tom Buckley                                                     13          38           25          
Runner Up All Amanda Fuller 25 53 28 (ocb)
N.T.P   1st All Tony Irving 1 1 1
N.T.P   9th All Jim Hall 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 8th November 2012             Ladies Stroke Event                                         Field:  28

 

Result Division Name H'cap
Winner          A Grade                        Dianne Meiers                                                     15         
Runner Up A Grade June Wilkins 11
Winner B Grade Sue Morgenbesser 17
Runner Up B Grade Marg Le Brocque 25
N.T.P   1st All Estelle Cashman 1
N.T.P   2nd All Madeline Chow
1
N.T.P   9th All June Wilkins 1
Long Drive  4th B Grade Sue Morgenbesser                                1
Long Drive  5th                         A Grade Esther Peachey
1
 

Wednesday Competition

Wednesday 7th November 2012                     Stroke - Monthly Medal                               Field:  43

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Kevin Donnelly                                          9             33            24     
Runner Up A Grade Mike Nicholls 8 37 29(ocb)
Winner B Grade Peter Mortiss 10 37 27
Runner Up B Grade Liz Thomas 13 42 29
N.T.P   1st All Kevin Donnelly 1 1 1
N.T.P   2nd All Mike Bechard 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Weymouth 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Ken Hill 1 1 1
Long Drive   5th A Grade Col Liesegang 1 1 1
 

Page 4 of 26

lamkin