Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 2nd December 2012                     Stroke -Monthly Medal                                       Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Greg Smith                                                     7          36           29(ocb)          
Runner Up All Alan Corless 7 36 29
N.T.P   1st All Col Liesegang 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Neil Harris 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Julie Osborn                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Alan Corless
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 1st December 2012                 Stroke - Monthly Medal                                        Field:  40

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Tait Cornett                                          9              38            29 (ocb)      
Runner Up A Grade David Smith 7 36 29
Winner B Grade Tony Guinan 13 38 25
Runner Up B Grade Dean Anderson 15 42 27
N.T.P   1st All Mick Jakl 1 1 1
N.T.P   2nd All Andrew Greaves 1 1 1
N.T.P   9th All Ben Madsen 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Denver Everton 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
David Smith 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 29th November 2012                 Afternoon Chook Run                                       Field:  22

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Zac Menolotto                                                      5          32           27          
Runner Up All Amanda Fuller 20 48 28
N.T.P   1st All Mitch Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Ken Hazell 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 29th November 2012                Ladies Stroke Event                                          Field:  20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner All Estelle Cashman 12 41 29(ocb)
Runner Up All Judy Mathison 27 56 29 (ocb)
N.T.P   1st All Chris Kalinowski 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All June Wilkins 1 1 1
Long Drive  4th A Grade  Madeline Chow 1 1 1
Long Drive  5th                         B Grade Carol Clague
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 28th November 2012                          Stroke Event                                          Field:  39

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Trevor Campbell                                          8              35            28     
Runner Up A Grade Mike Bechard 8 36 28
Winner B Grade Russell Kay 22 49 27
Runner Up B Grade Robin Read 16 45 29(ocb)
N.T.P   1st All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   2nd All Osmo Turtianen 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Weymouth 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Philip Oh 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Tim Hoyle 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 25th November 2012                           Stroke Event                                                Field:  27

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 John Bear                                         9              36            27     
Runner Up A Grade Neil Smith 8 39 31
Winner B Grade Graham Davies 12 38 26
Runner Up B Grade Caleb Joliffe 11 38 27
N.T.P   1st All Tony Wall 1 1 1
N.T.P   2nd All Neil Smith 1 1 1
N.T.P   9th All John Bear 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Luke Leeming 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
John Bear 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 24th November 2012                             Stroke Event                                           Field:  51

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Col Finch                                         7               33            26      
Runner Up A Grade Thomas Polume 5 32 27
Winner B Grade Matiu Te Maari 15 40 25
Runner Up B Grade Mick Jakl 11 38 27(ocb)
N.T.P   1st All Thomas Polume 1 1 1
N.T.P   8th All Ken Hill 1 1 1
N.T.P   9th All Col Finch 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Steph Corless 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Chris Ferguson 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 22nd November 2012                   Afternoon Chook Run                                    Field:  17

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tom Buckley                                                      11          35           24          
Runner Up All Tim Hoyle 5 32 27 (ocb)
N.T.P   1st All Mitch Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Tim Hoyle 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 22nd November 2012                   Ladies Stroke Event                                       Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Madeline Chow                                                     15          41           26          
Runner Up All Sue Morgenbesser 16 44 28 (ocb)
N.T.P   1st All Cathy Lui 1 1 1
N.T.P   2nd All Kerrie Willis
1 1 1
N.T.P   9th All Ilva Copley 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Sue Morgenbesser                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Dianne Meiers
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 21st November 2012                               Stroke Event                                     Field:  39

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Trevor Campbell                                          9              38            29     
Runner Up A Grade Jerry Exton 8 39 31(ocb)
Winner B Grade Ralphn Bray 10 36 26
Runner Up B Grade David Stevens 11 39 28(ocb)
N.T.P   1st All Graham Leighton 1 1 1
N.T.P   2nd All Kevin McMonagle 1 1 1
N.T.P   9th All David Stevens 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
David Stevens 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Jeffrey Goulden 1 1 1
 

Page 3 of 26

lamkin