Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 16th December 2012                               Stroke Event                                            Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Jim Hall                                                      20        40          20          
Runner Up All Annette Donaldson 16 41 25
N.T.P   1st All Neil Harris 1 1 1
N.T.P   2nd All Peter Andersen
1 1 1
N.T.P   9th All Steph Corless 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Geoff Smith                               1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Rob Beaumont
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 15th December 2012                               Stroke Event                                          Field:  43

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Kevin Keogh                                        2              26            24     
Runner Up A Grade J.P. Bechard 8 35 27
Winner B Grade Tom Buckley 10 36 26
Runner Up B Grade Gayle Inkster 13 40 27(ocb)
N.T.P   1st All Julian Bedford 1 1 1
N.T.P   2nd All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   9th All Kevin Keogh 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Tony Guinan 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Kevin Keogh 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 13th December 2012                   Afternoon Chook Run                                      Field:  28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Michael Horner                                                      8          35           27 (ocb)          
Runner Up All Andrew Bell 8 35 28
N.T.P   1st All Anthony Irving 1 1 1
N.T.P   9th All Col Liesegang 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 13th December 2012                    Ladies Stroke Event                                       Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Estelle Cashman                                                     11          38           27          
Runner Up All Gayle Inkster 13 41 28 (ocb)
N.T.P   1st All Jeanette Marsh 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Moana Gangloff 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Carol Clague                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Marie Neilan
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 12th December 2012                       Stroke Event                                             Field:  38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mike Bechard                                         8              37             29     
Runner Up A Grade Kevin Donnelly 7 37 30 (ocb)
Winner B Grade John Schrauwen 13 42 29 (ocb)
Runner Up B Grade Tony Guinan 12 41 29
N.T.P   1st All Phil Thompson 1 1 1
N.T.P   2nd All Kevin McMonagle 1 1 1
N.T.P   9th All David Bell 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Julian Bedford 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Col Liesegang 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 9th December 2012                                Stroke Event                                             Field:  30

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Greg Smith                                          7               36            29 (ocb)      
Runner Up A Grade John Bear 8 37 29
Winner B Grade Julie Osborn 16 38 22
Runner Up B Grade Rob Nuroo 16 41 25
N.T.P   1st All Geoff Smith 1 1 1
N.T.P   2nd All Darryl Gore 1 1 1
N.T.P   9th All Rob Beaumont 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Rob Nuroo 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Peter Andersen 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 8th December 2012                          Stroke Event                                                 Field:  50

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Col Finch                                         6              34            28    
Runner Up A Grade Chris Ferguson 5 35 30 (ocb)
Winner B Grade Mick Jakl 10 38 28 (ocb)
Runner Up B Grade Victor Lin 10 38 28 (ocb)
N.T.P   1st All John Weatherley 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All Bernard Oakley 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Garry Olsen 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Chris Ferguson 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 6th December 2012                       Thursday Chook Run                                     Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Graham Davies                                                      11          40           29 (ocb)          
Runner Up All Col Liesegang 5 34 30 (ocb)
N.T.P   1st All Mike Nicholls 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Jones 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 6th December 2012               Ladies Stroke - Monthly Medal                            Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner All Chris Kalinowski 10 39 29 )ocb)
Runner Up All Jeanette Marsh 8 37 29
N.T.P   1st All Isabel Seeto 1 1 1
N.T.P   2nd All Jeanette Marsh
1 1 1
N.T.P   9th All Carol Clague 1 1 1
Long Drive  4th B Grade Kath Gerada                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Marie Neilan
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 5th December 2012                    Stroke - Monthly Medal                                Field:  36

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Darryl Wilson                                          7               36            29 (ocb)      
Runner Up A Grade Col Liesegang 5 34 29
Winner B Grade John Thompson 14 41 27
Runner Up B Grade Julian Bedford 15 43 28 (ocb)
N.T.P   1st All Al D'Costa 1 1 1
N.T.P   2nd All Trvor Campbell 1 1 1
N.T.P   9th All Graham Leighton 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Denver Everton 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
J.P Bechard 1 1 1
 

Page 2 of 26

lamkin