Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Wednesday Competition

Wednesday 7th September 2011                                Stroke Event                               Field:  49

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Phillip Thompson                                       8               34             26      
Runner Up A Grade Jerry Exton 8 34 26           
Winner B Grade Barry Payne 11 34 23
Runner Up B Grade David Stevens 11 38 27
N.T.P   1st All Trevor Patrick 1 1 1
N.T.P   9th All David Stevens 1 1 1
Long Drive   4th All John Fleming 1 1 1
 

Sunday Competition

Saturday 4th September 2011                    Monthly Medal - Stroke Event                          Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Robert Sampson                                                  11          38           27
Runner Up All Kim Smith 15            43            28          
N.T.P   1st All Paul Hyde 1 1 1
N.T.P   2nd All Paul Hyde 1 1 1
Long Drive  4th                         All Robert Sampson                                 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 3rd September 2011                  Monthly Medal - Stroke  Event                  Field:  53

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 David Smith                                         7               34             27     
Runner Up A Grade Bud Ryan 6 34 28
Winner B Grade Peter Gore 11 38 27
Runner Up B Grade Tim Thomson 13 40 27            
N.T.P   1st All Stephen LeFlay 1 1 1
N.T.P   2nd All Shaun Watson 1 1 1
N.T.P   9th All Jayne Newson 1 1 1
Long Drive   4th All Peter Gore 1 1 1
Long Drive   5th All Tait Cornett 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 1st August 2011                                Afternoon Chook Run                              Field:  28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner       All                          Chris Hudson                                                    12       37            25           
Runner Up All Dave Edwards 9               36 27
N.T.P   1st All Levis Menolotto 1 1 1
N.T.P   9th                        All Tait Cornett 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 1st August 2011                   Monthly Medal - Ladies Stroke Event             Field:  49

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Chris Kalinowski                                        12               40             28    
Runner Up A Grade Theresa Cunningham 10 38 28
Winner B Grade Gayle Inkster 19 46 27
Runner Up B Grade Anne Barry 18 47 29           
N.T.P   1st All Marie Neilan 1 1                1            
N.T.P   2nd All Pauline Bishop 1 1 1
Long Drive   5th All Chris Kalinowski 1 1 1
Long Drive   4th All Julie Osborn 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 31st August 2011                               Stroke Event                                 Field:  29

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Liz Thomas                                          15              39             24    
Runner Up A Grade Peter Weymouth 9 38 29
Winner B Grade Terry Grant 11 38 27            
Runner Up B Grade Robert Sampson 12 39 27
N.T.P   1st All Graham Davies 1 1 1
N.T.P   2nd All Peter Weymouth 1 1 1
N.T.P   7th All Annette Donaldson 1 1 1
Long Drive   4th All Robert Sampson 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 28th August 2011                                    Stroke Event                                       Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner       All                          Robert Sampson                          13           41          28         
Runner Up All Glywen Dawson 8 37 29
N.T.P   1st All Darryl Gore 1 1 1
N.T.P   4th All Stephanie Corless 1 1 1
N.T.P   9th                  All Stephanie Corless 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 27th August 2011                                      Stroke Event                                 Field:  31

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                               A Grade                 Jason Grimley                                          7              34            27
Runner Up A Grade Denver Everton 9 37 28
Winner B Grade Greg Tasney 20 46 26
Runner Up B Grade Jim Terry 11 50 29          
N.T.P   1st All Thomas Polume

1
N.T.P   2nd All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   9th All Graham O'Brien 1 1 1
Long Drive   4th All Mike Bechard 1 1 1
Long Drive   5th All Chris Feruson 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 25th August 2011                  Afternoon Chook Run - Stroke Event             Field:  27

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                      All                          Bernard Oakley                                                 11           38          27           
Runner Up                         All Mike Nicholls 7               35             28
N.T.P   1st All Kevin Donnelly  1 1 1
N.T.P   9th All Jason Grimley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 25th August 2011                        Ladies - Stroke Event                              Field:  27

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Harriet Posner                                         10               36             26     
Runner Up A Grade Sue See 13 41 28
Winner B Grade Kath Gerada 19 44 25
Runner Up B Grade Anne Barry 20 48 28          
N.T.P   1st All Jeanette Marsh 1 1 1
N.T.P   9th All Harriet Posner 1 1 1
Long Drive   4th All Kath Gerada 1 1 1
Long Drive   5th All Esther Peachey 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 24th August 2011                                   Stroke Event                                      Field:  26

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                  A Grade                 Graham Leighton                                           9               34             25   
Runner Up A Grade Tim Hoyle 8 34 26
Winne7 B Grade Les Stocker 12 39 27
Runner Up B Grade George Garside 11 39 28          
N.T.P   1st All Ken Hill 1 1 1
N.T.P   2nd All Tari Antonelli 1 1 1
N.T.P   9th All Les Stocker 1 1 1
Long Drive   4th All Kevin McMonagle 1 1 1
Long Drive   5th All Darryl Wilson 1 1 1
 

Sunday Stroke

Sunday 21st August 2011                                       Stroke Event                                       Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                          All                          Murray Charles                                                       8           34            26           
Runner Up All Kim Smith 16           43 27
N.T.P   1st All Harriet Posner 1 1 1
N.T.P   2nd All Murray Charles 1 1 1
N.T.P   9th All Craig Davie 1 1 1
Long Drive  4th All Geoffrey Smith                                1 1 z1
 

Saturday Competition

Saturday 20th August 2011                                       Stroke Event                                       Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Roger Bucks                                               12           64            52           
Runner Up All Len Nauer 0 53 53
N.T.P   1st All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P   10th                        All Brian Maslen 1 1 1
N.T.P   18th All Len Nauer 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 20th August 2011                                    Stroke Event                                    Field:  60

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Joe Freme                                           9              36             27     
Runner Up A Grade Tim Hoyle 9 36 27
Winner B Grade David Jolly 11 36 25
Runner Up B Grade Glywn Dawson 10             35 25          
N.T.P   1st All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   2nd All John Bear 1 1 1
N.T.P   9th All Joe Freme 1 1 1
Long Drive   4th All Daniel Neve 1 1 1
Long Drive   5th All David Smith 1 1 1
 

Thursday Chook Run

Thursday 18th August 2011                  Afternoon Chook Run - Stroke Event                  Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                               All                          Dean Anderson                                                   18           43            25           
Runner Up All Peter Jones 9 42 35
N.T.P   1st All Peter Jones 1 1 1
N.T.P   9th All Anthony Irving 1 1 1
 

Thursday Ladies

Thursday 18th August 2011                               Ladies Stroke Event                              Field:  15 

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Alla Brunckhorst                                      14           40            26           
Runner Up All Cathy Lui 16             44 28 
N.T.P   1st All Gayle Inkster 1 1 1
N.T.P   2nd All Alla Brunckhorst 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Mortiss 1 1 1
Long Drive  4th All Harriet Posner                                1 1 1
Long Drive  5th                    All   Shirley Lindsay 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 17th August 2011                                   Stroke Event                                 Field:  54

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                              A Grade                 Colin Liesegang                                          7               34             27     
Runner Up A Grade Ray Cassells 7 37 30
Winner B Grade Graham Leighton 10 37 27
Runner Up B Grade Dorothy Wackrow 14 42 28           
N.T.P   1st All Jack Innes-Walker 1 1 1
N.T.P   2nd All Jerry Exton 1 1 1
N.T.P   9th All Robert Newson 1 1 1
Long Drive   4th All Trevor Campbell 1 1 1
Long Drive   5th All Les Sarich 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 14th August 2011                                         Stroke Event                                      Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Karen Elliot-Smith                                                      8             63            55           
N.T.P   1st All Geoff Smith
N.T.P   18th All Karen Elliot-Smith 1 1 1
N.T.P   10th All Geoff Smith 1 1 1
 

Sunday Competition

Saturday 17th July 2009                           Stroke - 1st Round Winter Cup                     Field:  27

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Peter Donaldson                                           7              35             28     
Runner Up A Grade Darryl Gore 9 39 31
Winner B Grade James Haigh 23 45 22
Runner Up B Grade Dean Anderson 20              45 25           
N.T.P   1st All Dallas Sampson 1 1 1
N.T.P   9th All Darryl Gore 1 1 1
Long Drive   5th All Neil Smith 1 1 1
Long Drive   4th All Kieron Maggio 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 13th August 2011                               Stroke Event                                       Field:  53

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                           John Weatherley                                            5        33            28      
Runner Up A Grade Colin Liesegang 8 36 28
Winner B Grade Victor Lin 13 39 26
Runner Up B Grade David Nuroo 16                 44              28             
N.T.P   1st All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   2nd All Tony Ashworth 1 1 1
N.T.P   9th All Len Nauer 1 1 1
Long Drive   4th All Peter Gore 1 1 1
Long Drive   5th All Mick Luafutu 1 1 1
 

Page 5 of 12

lamkin