Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Wednesday Competition

Wednesday 5th October 2011                        Monthly Medal - Stroke                                Field:  35

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                              A Grade                     Peter Weymouth                                               9              35            26         
Runner Up A Grade Phillip Thompson 7 35 28
Winner B Grade Terry Grant 10 34 24
Runner Up B Grade Bill Allingham 14 40 26
N.T.P   1st 1 Liz Thomas 1 1 1
N.T.P   2nd 1 Jillian Cassidy 1 1 1
N.T.P   9th 1 Peter Mortiss 1 1 1
Long Drive   4th 1 Les Stocker 1 1 1
Long Drive   5th 1 Tim Hoyle 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 2nd October 2011                             Stroke - Monthly Medal                                 Field:  31

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                          A Grade          Tari Antonelli                                 9               37             28      
Runner Up A Grade David Pichanick 3 32 29
Winner B Grade Jason Devries 14 38 24
Runner Up B Grade Geoff Smith 11 37 26
N.T.P   1st All Matthew Stapylton 1 1 1
N.T.P   2nd All Murray Charles 1 1 1
N.T.P   9th All Colin Liesegang 1 1 1
Long Drive   4th All Jason Devries 1 1 1
Long Drive   5th All David Pichanick 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 1st October 2011                           Stroke - Monthly Medal                                  Field:  54

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                              A Grade                 Tari Antonelli                                9               36           27    
Runner Up A Grade Denver Everton 8 36 28
Winner B Grade Steve Millar 11 35 24
Runner Up B Grade Daniel Mason 21 47 26
N.T.P   1st All Ian McIntyre 1 1 1
N.T.P   2nd All Michael Jakl 1 1 1
N.T.P   9th All Chris Ferguson 1 1 1
Long Drive   4th All Steve Millar 1 1 1
Long Drive   5th All Jason Grimley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 29th September 2011                    Afternoon Chook Run                                  Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                 Zac Menolotto                  10          34            24          
Runner Up All Kevin Donnelly 8 34 26
N.T.P   1st    All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   9th                              All Jason Grimley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 29th September 2011                        Ladies Stroke Event                                 Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                    Theresa Cunningham           9      37    28 (ocb)
Runner Up All Alla Brunckhorst 13 41 28
N.T.P   1st All Irene Witham 1 1 1
N.T.P   2nd All Alla Brunckhorst 1 1 1
N.T.P   9th All Theresa Cunningham 1 1 1
Long Drive  4th All Pauline Bishop                                1 1 1
Long Drive  5th                         All   Shirley Lindsay 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 28th September 2011                               Stroke Event                               Field:  31

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Bud Ryan                        5              33           28  
Runner Up A Grade Tony Wall 9 38 29
Winner B Grade Robin Read 17 43 25
Runner Up B Grade Barry Payne 10 38 28
N.T.P   1st All Margaret Cullen 1 1 1
N.T.P   2nd All Darryl Wilson 1 1 1
N.T.P   9th All Denver Everton 1 1 1
Long Drive   4th All Geroge Garside 1 1 1
Long Drive   5th All Tim Hoyle 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 25th September 2011                                 Stroke Event                                         Field:  29

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Blake Scholes 7               35            28 (ocb)
Runner Up A Grade Peter Donaldson 7 35 28
Winner B Grade Margaret Cullen 18 45 27
Runner Up B Grade Howard Posner 14 41 27
N.T.P   1st All Vincent Simarro 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Bud Ryan 1 1 1
Long Drive   4th All Greg Tasney 1 1 1
Long Drive   5th All Murray Charles 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 24th September 2011                                      Stroke Event                                Field:  51 

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                 A Grade       Darryl Wilson 7               33           26      
Runner Up A Grade Tait Cornett 8 35 27
Winner B Grade Jill Patrick 21 44 21
Runner Up B Grade Trevor Campbell 24 34 24
N.T.P   1st All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   2nd All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   9th All Stephanie Corless 1 1 1
Long Drive   4th All Peter Smith 1 1 1
Long Drive   5th All Ian McIntyre 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 22nd September 2011                      Afternoon Chook Run                                Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                   Anthony Irving                                                     15           41           26       
Runner Up All Rodney Nixon-Smith 10 36 26
N.T.P   1st All Steve Jenkins 1 1 1
N.T.P   9th All Eddie Van Haeften 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 22nd September 2011                      Ladies Stroke Event                                   Field:  22

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Marie Neilan                                                    9           36            26          
Runner Up All Shirley Lindsay 16 44 28
N.T.P   1st All Pam Whebell
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Marie Neilan 1 1 1
Long Drive  4th All Pam Whebell                                1 1 1
Long Drive  5th                         All   Stephanie Corless 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 21st September 2011                           Stroke Event                                        Field:  36

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Al D'Costa                                          8              34             26      
Runner Up A Grade Denver Everton 9 37 28
Winner B Grade Annette Donaldson 14 39 25
Runner Up B Grade Pauline Bishop 14 41 27
N.T.P   1st All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   2nd All Ray Cassells 1 1 1
N.T.P   9th All Jerry Exton 1 1 1
Long Drive   4th All Bill Allingham 1 1 1
Long Drive   5th All Les Sarich 1 1 1
 

Sunday Competition

Saturday 18th September 2011                                Stroke Event                                       Field:  26

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 David Pichanick                                         3               30             27     
Runner Up A Grade John Jamieson 7 37 30
Winner B Grade Jason Devries 14 43 29
Runner Up B Grade Justin Huntress 16 46 30           
N.T.P   1st All David Pichanick 1 1 1
N.T.P   2nd All David Pichanick 1 1 1
N.T.P   9th All Harriet Posner 1 1 1
Long Drive   4th All Adrian Godfrey 1 1 1
Long Drive   5th All David Pichanick 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 17th September2011                                Stroke Event                                        Field:  57

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Colin Finch                                       7               34             27    
Runner Up A Grade Bud Ryan 5 32 27
Winner B Grade Harold Barry 27 45 18
Runner Up B Grade Peter Weymouth 10 35 25           
N.T.P   1st All Peter Gore 1 1 1
N.T.P   2nd All Jim Terry 1 1 1
N.T.P   9th All Colin Finch 1 1 1
Long Drive   4th All Chris Ferguson 1 1 1
Long Drive   5th All Richard Grant 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 15th September 2011                           Afternoon Chook Run                          Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                   All                          Chris Hudson                                        11           37           26         
Runner Up All Brian Maslen 9 36 27
N.T.P   1st All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   9th All Terry Grant 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 15th September 2011                           Ladies - Stroke Event                            Field:  27

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Harriet Posner                                           9               35             26     
Runner Up A Grade Julie Osborn 15 41 26
Winner B Grade Irene Witham 17 44 27
Runner Up B Grade Ilua Copley 18 47 29           
N.T.P   1st All Stephanie King 1 1 1
N.T.P   2nd All Harriet Posner 1 1 1
N.T.P   9th All Cathy Lui 1 1 1
Long Drive   4th All Pam Whebell 1 1 1
Long Drive   5th All Jayne Newson 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 14th September 2011                                 Stroke Event                                Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Geoffrey Cook                                         12           40           28 (ocb)           
Runner Up All Tim Hoyle 7 35 28
.T.P   1st All Ray Cassells 1 1 1
N.T.P   2nd All Barry Payne 1 1 1
N.T.P   9th All Tony Guinan 1 1 1
Long Drive  4th All George Garside                             1 1 1
Long Drive  5th                         All   Tim Hoyle 1 1 1
 

Sunday Competition

Saturday 11th September 2011                                 Stroke Event                              Field:  30

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Darryl Gore                                        8               35             27     
Runner Up A Grade Neil Smith 7 35 28
Winner B Grade Jason Devries 15 43 28           
Runner Up B Grade Gordon Harris 15 44 29
N.T.P   1st All Darryl Gore 1 1 1
N.T.P   9th All Neil Smith 1 1 1
Long Drive   4th All Adrian Godfrey 1 1 1
Long Drive   5th All Alan Corless 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 10th Septemeber 2011                           Stroke Event                                Field:  54

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Colin Liesegang                                          7               34             27              
Runner Up A Grade Glwyn Dawson 8 36 28
Winner B Grade Tim Thomson 12 38 26
Runner Up B Grade Claudia Hong 15 42               27   
N.T.P   1st All Trevor Campbell 1 1 1
N.T.P   9th All Chris Ferguson 1 1 1
Long Drive   4th All Paul Hyde 1 1 1
Long Drive   5th All Jason Grimley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 8th September 2011                           Ladies Stroke Event                           Field:  29

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner       All                    Zac Menolotto                                                   12             35             23           
Runner Up                               All Colin Minto 13 39 26
N.T.P   1st All Rod Nixon-Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Jake Young 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday  2011                              Ladies - Stroke Event                           Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                        All                          Margaret Maxwell                                                   24          48             24            
Runner Up All Esther Peachey 26             35 26
N.T.P   1st All Irene Witham 1 1 1
N.T.P   9th All Marie Neilan 1 1 1
Long Drive  4th All Pam Whebell                           1 1 1
Long Drive  5th                         All   Marie Neilan 1 1 1
 

Page 4 of 12

lamkin