Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Saturday Competition

Saturday 26th March 2011                             Stableford Event                                           Field:  43

 

Result Division Name H'cap Points
Winner A Grade          John Weatherley                                     5          22 
Runner Up A Grade Peter Spelman 5 21
Winner B Grade Linda Finch 22 22
Runner Up           B Grade Michael Clarke                                          10          20
N.T.P   1st All Linda finch
N.T.P   2nd All Colin Liesegang
N.T.P   9th All Michael Jakl
Long Drive   4th All Jayne Newson
Long Drive   5th All Mick Luafutu
 

Thursday Competition

Thursday 24th March 2011                        Afternoon Chook Run                                        Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner           All                    Blair Irving                                      12 39 27    
Runner Up         All Andrew Rogers 11 39 28
N.T.P   1st All Peter Jones
N.T.P   9th All Eddie Van Haeften
 

Thursday Competiton

Thursday 24th March 2011                       Ladies Stroke Event                                           Field:  17

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                  All                   Harriet Posner                                         10       39 29     
Runner Up All Pam Whebell 16 46 30
N.T.P   1st All Bev Deutsch
N.T.P   3rd All Cathy Lui
Long Drive  4th All Bev Deutsch                               
Long Drive  5th   All   Harriet Posner
 

Wednesday Competiton

Wdnesday 23rd March 2011                                Stroke Event                                             Field:  30

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner    A Grade           Darryl Wilson                           9   40 31
Runner Up A Grade Mike Nicholls 7 39 32
Winner B Grade Les Stocker 13 38 25
Runner Up B Grade Graham Davies 13 43 30      
N.T.P   1st All Graham Leighton
N.T.P   9th All Darryl Wilson
Long Drive   5th All Ken Hill
 

Summer Cup

Summer Cup 2011                                          Stroke Event                                                   Field:  81

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          Mens A Grade    Mike Horner                      8   74  58 
Runner Up Mens A Grade Peter Spelman 5 69 59
Winner Mens B Grade Darryl Gore 11 79 57(ocb)
Runner Up Mens B Grade Ben Huxley 18 93 57
Winner Ladies All Marie Neilan 10 80 60(ocb)
Runner up Ladies All Jayne Newson 13 85 60
 

Sunday Competition

Sunday 20th March 2011                                Stroke Event                                                  Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner   All                     Marie Neilan                                         11       41        30(ocb)  
Runner Up All Glwyn Dawson 11          41          30
N.T.P   1st All Eddie Van Haeften
N.T.P   8th All Eddie Van Haeften
Long Drive  4th All Vincent Simarro                               
Long Drive  5th            All   Adam Ross
 

Saturday Competition

Saturday 19th March 2011                             Stroke Event                                                    Field: 36

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                    A Grade                Tait Cornett                                            8          36        28
Runner Up A Grade Brendon Little 4 33 29
Winner B Grade Rod Turner 10 36 26(ocb)
Runner Up B Grade Jim Terry 13 39 26
N.T.P   1st All Ian McIntyre
N.T.P   9th All Bernard Oakley
Long Drive   4th All Tony Allen
Long Drive   5th All Brendon Little
 

Thursaday Competitin

Thursday 17th March 2011                          Afternoon Chook Run                                       Field: 16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner             All                Tony Young                       7 35 28     
Runner Up All Mike Nicholls 7 38 31
N.T.P   1st All Bernard Oakley
N.T.P   9th All Mike Nicholls
 

Thursday Competition

Thursday 17th March 2011                         Ladies Stroke Event                                        Field:23  

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                       A Grade              Theresa Cunningham                           9           39        30       
Runner Up A Grade Jackie Taylor 15 47 32
Winner B Grade Shirley Lindsay 18 45 27
Runner Up B Grade kath Gerada 20 49 29
N.T.P   1st All Estelle Cashman
N.T.P   3rd All Pam Whebell
N.T.P   9th All Jackie taylor
Long Drive   4th All Stephanie King
Long Drive   5th     All                       Harriet Posner
 

Wednesday Competition

Wednesday 16th March 2011                         Stroke Event                                                 Field: 34

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner    A Grade          Al D'Costa                             9 39 30     
Runner Up A Grade Peter Weymouth 8 39 31
Winner B Grade Graham Davies 14 41 27
Runner Up B Grade Bernard Oakley 11 39 28
N.T.P   1st All David McDonald
N.T.P   3rd All Graham Davies
N.T.P   9th All Peter Weymouth
Long Drive   4th All John Fleming
Long Drive   5th All Michael Horner
 

Sunday Competiton

Sunday 13th March 2011                                   Stroke Event                                            Field: 25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner  A Grade          Robert Andrews                       1 29 28     
Runner Up A Grade Peter Donaldson 7 37 30
Winner B Grade Darryl Gore 11 35 24
Runner Up B Grade Bob Padayachee 13 38 25
N.T.P   1st All Kevin Canning
N.T.P   9th All Darryl Gore
Long Drive   4th All Dallas Sampson
Long Drive   5th All Robert Andrews
 

Saturday Competition

Saturday 12th March 2011                    Monthly Medal Stroke Event                             Field:  46

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                     A Grade                 Michael Horner                            8          34         26     
Runner Up A Grade John Jamieson 7           35 28(ocb) 
Winner B Grade Darryl Gore 11 40 29(ocb)
Runner Up B Grade Robert Cleaver 10 39 29 
N.T.P   1st All Robert Cleaver      
N.T.P   3rd All Colin Finch      
N.T.P   9th All Colin Finch      
Long Drive   4th All Tony Allen      
Long Drive   5th All Eddie Van Haeften                                
 

Thursday Competition

Thursday 10th March 2011                            Afternoon Chook Run                              Field:  19

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner               All                     Ken Gifford                           13    40 27 
Runner Up All Peter Jones 9 40 31
N.T.P   1st All Peter Coughlin
N.T.P   9th All Colin Liesegang
 

Thursday Competition

Thursday 10th March 2011                      Ladies Stroke Event                                           Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner  All                     Sue See                                              13       43        30      
Runner Up All Lee Cazaly 9 40 31
N.T.P   1st All Kate O'Neil
N.T.P   2nd All Pearl Moody
N.T.P   9th All Jeanette Marsh
Long Drive  4th All Ilua Copley                               
Long Drive  5th           All   Esther Peachey
 

Wednesday Competition

Wednesday 9th March 2011                    Monthly Medal Stroke Event                              Field:  35

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                  A Grade               Kate O'Neil                                          8      39   31    
Runner Up A Grade David McDonald 8 40 32
Winner B Grade Kevin McMonagle 10 39 29
Runner Up B Grade Barry Payne 12 42 30     
N.T.P   1st All Robert Andrews
N.T.P   2nd All Les Stocker
N.T.P   9th All Ray Cassells
Long Drive   4th All Jayne Newson
Long Drive   5th All Anthony Clifford
 

Sunday Competition

Sunday 6th March 2011                                         Stroke Event                                         Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner All                    Ben Huxley                               18      43      25     
Runner Up All Blake Scholes 7 34 27
N.T.P   1st All Marie Neilan
N.T.P   2nd All Warrick Leeson
N.T.P   9th All Colin Liesegang
Long Drive  4th All Ben Huxley                             
Long Drive  5th         All  Colin Liesegang     
 

Thursday Competition

Thursday 3rd March                                    Afternoon Chook Run                                   Field: 20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                       A Grade                 Eddie Van Haeften                                   5        34    29      
Runner Up A Grade Colin Liesegang 7 37 30
Winner B Grade John Fleming 11 40 29
Runner Up B Grade Andrew Rogers 11 41 30
N.T.P   1st All Len Nauer
N.T.P   9th All Andrew Rogers
 

Thursday Competition

Thursday 3rd March 2011                             Ladies Stroke Event                                       Field:20  

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner  All                      Jayne Newson                                 13  41    28    
Runner Up All Marie Neilan 10 39 29
N.T.P   1st All Kate O'Neil
N.T.P   8th All Harriet Posner
N.T.P   9th All Harriet Posner
Long Drive  4th All Jayne Newson            
Long Drive  5th        All   Kate O'Neil
 

Sunday Competion

Sunday 27th February 2011                               Stroke - Event                                          Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                A Grade               Neil Smith                                     7 34  27 
Runner Up A Grade David Pichanick 3 31 28
Winner B Grade Geoffrey Smith 11 39 28
Runner Up B Grade Ben Huxley 18 49 31      
N.T.P   1st All Blake Scholes
N.T.P   9th All Wilton Maggio
Long Drive   4th All Warrick Leeson
Long Drive   5th All David Pichanick
 

Saturday Competition

Saturday 26th February 2011                          Stroke - Event                                         Field:  41

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                 A Grade             Michael Horner                                   36 28     
Runner Up A Grade Alan Ferrif 2 31 29
Winner B  Grade Darryl Gore 12 38 26
Runner Up B Grade Barry Otto 11 39 28
N.T.P   1st All Ian McIntyre
N.T.P   3rd All Alan Ferrif
N.T.P   9th All Colin Finch
Long Drive   4th All Trevor Campbell
Long Drive   5th All Alan Ferrif
 

Page 11 of 12

lamkin