Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Wednesday Competiton

Wednesday 30th November 2011                Stroke - Event                                                Field:  49

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner     A Grade        Darryl Wilson                                           7    33   26      
Runner Up A Grade Zac Menolotto 9 37 28
Winner B Grade Mike Bechard 10 34 24
Runner Up B Grade Margaret Cullen 16 41 25
N.T.P   1st All Terry Grant 1 1 1
N.T.P   2nd All Phillip Thompson 1 1 1
N.T.P   9th All Len Nauer 1 1 1
Long Drive   4th All Mike Bechard 1 1 1
Long Drive   5th All Tony Wall 1 1 1
 

Sunday Competiton

Sunday 27th November 2011                          Stroke - Event                                             Field:  32

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner               A Grade          David Pichanick                                         3          31        28 (ocb) 
Runner Up A Grade Blake Scholes 6 34 28
Winner B Grade Boydie Agnew 25 49 24
Runner Up B Grade Greg Tasney 15 40 25
N.T.P   1st All David Nuroo 1 1 1
N.T.P   2nd All David Pichanick 1 1 1
Long Drive   4th All Jason Devries 1 1 1
Long Drive   5th All Tony Wall 1 1 1
 

Saturday Competiton

Saturday 26th November 2011                       Stroke - Event                                             Field:  49

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner      A Grade        Colin Finch                                             6         34      28 
Runner Up A Grade Peter Gore 9 38 29     
Winner B Grade Tony Ashworth 11 36 25
Runner Up B Grade Daniel Mason 19 46 27
N.T.P   1st All Colin Hood 1 1 1
N.T.P   2nd All Tait Cornett 1 1 1
N.T.P   9th All Michael Jakl 1 1 1
Long Drive   5th All John Weatherley 1 1 1
 

Thursday Competiton

Thursday 24th November 2011                  Afternoon Chook Run                                    Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                 Tim Hoyle                                                       6        33        27       
Runner Up All Eddie Van Haeften 4 33 29
N.T.P   1st All Alex Scobie 1 1 1
N.T.P   9th All Kevin Donnelly 1 1 1
 

Thursday Competiton

Thursday 24th November 2011                  Ladies Stroke Event                                       Field:  17

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner    All               Anne Barry                                                     18      46       28     
Runner Up All June James 17 46 29
N.T.P   1st All Alla Brunkhorst 1 1 1
N.T.P   2nd All Anne Barry 1 1 1
Long Drive  4th All Theresa Cunningham                                 1 1 1
Long Drive  5th All   Shirley Lyndsay 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 23rd November 2011                  Stroke - Event                                               Field:  38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                A Grade        Kevin Donnelly                                                  7           37        30        
Runner Up A Grade Trevor Campbell 7 38 31
Winner B Grade Paul Ellem 15 38 23
Runner Up B Grade Kevin McMonagle 11 36 25
N.T.P   1st All Jillian Cassidy 1 1 1
N.T.P   2nd All Paul Ellem 1 1 1
N.T.P   9th All Ken Hill 1 1 1
Long Drive   4th All Ken Hill 1 1 1
Long Drive   5th All Tony Wall 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 20th November 2011                         Stroke - Event                                              Field:  38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                A Grade            Colin Liesegang                                               6          32        26         
Runner Up A Grade Stephanie Corless 9 37 28
Winner B Grade Vincent Simarro 11 38 27 (ocb)
Runner Up B Grade Boydie Agnew 27 54 27
N.T.P   1st All Gregory Smith 1 1 1
N.T.P   2nd All Gregory Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Gregory Smith 1 1 1
Long Drive   4th All Adam Ross 1 1 1
Long Drive   5th All Peter Donaldson 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 19th November 2011                       Stroke - Event                                            Field:  52

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                  A Grade            Jason Grimley                                            6            34             28        
Runner Up A Grade Ian McIntyre 7 36 29
Winner B Grade Michael Jakl 12 37 25
Runner Up B Grade Peter Gore 10 36 26
N.T.P   1st All Bud Ryan 1 1 1
N.T.P   2nd All Peter Weymouth 1 1 1
N.T.P   8th All Mick Luafutu 1 1 1
Long Drive   4th All Michael Jakl 1 1 1
Long Drive   5th All Chris Ferguson 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 17th November 2011                  Afternoon Chook Run                                     Field:  20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                    David Cassidy                                                    12         40        28 (ocb)  
Runner Up All Blair Irving 11 39 28
N.T.P   1st All Andrew Rogers 1 1 1
N.T.P   9th All David Cassidy 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 17th November 2011                 Ladies Stroke Event                                        Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner       All                  Kath Gerada                                                  18         43          25        
Runner Up All June Wilkins 14 42 28
N.T.P   1st All Bev Deutsch 1 1 1
N.T.P   9th All Jeanette Marsh 1 1 1
Long Drive  4th All Jan Mullens                                1 1 1
Long Drive  5th     All   Theresa Cunningham 1 1 1
 

Wednesday Competiton

Wednesday 16th November 2011                 Stroke - Event                                               Field:  39

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner      A Grade         Trevor Campbell                                               9       35       26    
Runner Up A Grade Graham Leighton 8 36 28
Winner B Grade Paul Ellem 19 41 22
Runner Up B Grade Vicki Wall 14 39 25
N.T.P   2nd All John Fleming 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Mortiss 1 1 1
Long Drive   4th All Peter Mortiss 1 1 1
Long Drive   5th All Denver Everton 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 13th November                                 Stroke - Event                                               Field:  36

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner        A Grade        Neil Smith                                                           7       35      28 (ocb)
Runner Up A Grade Matthew Stapylton 8 36 28
Winner B Grade Jan Mullens 18 47 25
Runner Up B Grade Gary Campbell 22 49 27
N.T.P   1st All Jan Mullens 1 1 1
N.T.P   2nd All Graham Davies 1 1 1
N.T.P   9th All Anthony St Bruno 1 1 1
Long Drive   4th All Micheal Horner 1 1 1
Long Drive   5th  All                   Trevor Campbell 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 12th November 2011                      Stroke - Event                                               Field:  51

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner           A Grade        Glwyn Dawson                                                 8          35        27      
Runner Up A Grade Bernard Oakley 9 37 28
Winner B Grade Linda Finch 20 45 25
Runner Up B Grade Victor Lin 10 36 26
N.T.P   1st All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   2nd All Peter Weymouth 1 1 1
N.T.P   9th All Thor Bostrom 1 1 1
Long Drive   4th All Tim Thomson 1 1 1
Long Drive   5th  All Andrew Greaves 1 1 1
 

Thursday Competiton

Thursday 10th November 2011                  Afternoon Chook Run                                     Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                 Graham Davies                                         12        40         28 (ocb)   
Runner Up All John Fleming 11 39 28
N.T.P   1st All John Fleming 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Jones 1 1 1
 

Thursday Competiton

Thursday 10th November 2011               Ladies Monthly Medal                                  Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                 Cathy Lui                14       40    26         
Runner Up All Irene Witham                                             15 43 28
N.T.P   1st All Irene Witham 1 1 1
N.T.P   2nd          All Sue See 1 1 1
N.T.P   9th All Cathy Lui 1 1 1
Long Drive  4th All Cathy Lui                                 1 1 1
Long Drive  5th  All Pauline Bishop 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 9th November 2011                   Stroke - Event                                               Field:  34

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner         A Grade        Jerry Exton                                          7          37        30 (ocb)
Runner Up A Grade Jillian Cassidy 9 39 30
Winner B Grade Zachary Du Preez 15 39 24
Runner Up B Grade Anthony Clifford 20 45 25
N.T.P   1st All Graham Davies 1 1 1
N.T.P   2nd All Peter Weymouth 1 1 1
N.T.P   9th All Denver Everton 1 1 1
Long Drive   4th All Anthony Clifford 1 1 1
Long Drive   5th All Len Nauer 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 6th November 2011                Monthly Medal Stroke - Event                               Field:  28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner        A Grade          Matthew Stapylton                                           8          35         27 (ocb) 
Runner Up A Grade John Jamieson 7 34 27
Winner B Grade Adrian Godfrey 19 42 23
Runner Up B Grade Amanda Lazarus 24 54 30
N.T.P   1st All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   2nd All Neil Harris 1 1 1
N.T.P   9th All Graham Davies 1 1 1
Long Drive   5th All Matthew Stapylton 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 5th November 2011           Monthly Medal Stroke - Event                                 Field:  57

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner              A Grade          Peter Weymouth                                           8          37        29 (ocb) 
Runner Up A Grade Thor Bostrom 9 38 29
Winner B Grade Jayne Newson 12 37 25 (ocb)
Runner Up B Grade Jan Mullens 20 45 25
N.T.P   1st All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P   2nd All Richard Grant 1 1 1
N.T.P   9th All Tari Antonelli 1 1 1
Long Drive   4th All Michael Clark 1 1 1
Long Drive   5th All                 Robert Andrews 1 1 1
 

Thursday Competiton

Thursday 3rd November 2011                  Afternoon Chook Run                                       Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All              Tim Hoyle                                       7        35      28 (ocb)
Runner Up All Levis Menolotto 5 33 28
N.T.P   1st All Bernard Oakley 1 1 1
N.T.P   9th       All                Andrew Bell 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 3rd November 2011        Ladies 2nd Round Club Championships                   Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner   All                Gayle Inkster                                                  18     43      25     
Runner Up All Alla Brunckhosrt 12 42 30
N.T.P   1st All Pearl Moody 1 1 1
N.T.P   2nd All Marie Neilan 1 1 1
N.T.P   9th All Alla Brunckhorst 1 1 1
Long Drive  4th All Shirley Lindsay                                 1 1 1
Long Drive  5th  All   Harriet Posner 1 1 1
 

Page 2 of 12

lamkin