Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Saturday Competition

Saturday 23rd April 2011                               Stroke Event                                                   Field:  41

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                   A Grade              Boris Savic                                                  8           33        25 
Runner Up A Grade Mike Millard 7 35 28
Winner B Grade Michael Clarke 10 38 28        
Runner Up B Grade Alvin Sia 11 41 30(ocb) 
N.T.P   1st All Richard Spelman
N.T.P   3rd All Mike Millard
N.T.P   9th All Michael Horner
Long Drive   4th All Jim Terry
Long Drive   5th      All Len Nauer
 

Thursday Competition

Thursday 21st April 2011                      Afternoon Chook Run                                            Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner        All            Darryl Wilson                              9 37 28     
Runner Up All Graham Davies 14 43 29
N.T.P   1st All David Cassidy
N.T.P   9th All Andrew Bell
 

Thursday Competition

Thursday 21st April 2011                             Ladies Stroke Event                                         Field: 16

  

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                   Jeanette Marsh                                          7         34        27       
Runner Up All                     Marie Neilan 10 40 30
N.T.P   1st All Harriet Posner
N.T.P   9th All Marie Neilan
Long Drive  4th All Shirley Lindsay                            
Long Drive  5th     All   Jeanette Marsh
 

Wednesday Competition

Wednesday 20th April 2011                           Stroke Event                                                   Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner       A Grade       Ken Hill                                           34  25     
Runner Up A Grade Darryl Wilson 9 38 29
Winner B Grade Alex Bond 25 50 25
Runner Up B Grade Bernard Oakley 12 40 28
N.T.P   3rd All Graham Leighton
N.T.P   9th All Darryl Wilson
Long Drive   4th All David Stevens
Long Drive   5th All George Garside
 

Sunday Competiton

Sunday 17th April 2011                                 Stableford Event                                              Field: 11

 

Result Division Name H'cap Points
Winner             All Vincent Simarro                                          12          18 (ocb)
Runner Up All John Fleming 11 18
N.T.P   9th All John Fleming
Long Drive   4th All Julian Bedford
Long Drive   5th    All                   Boris Savic
 

Saturday Competiton

Saturday 16th April 2011                             Stableford Event                                                Field: 40

 

Result Division Name H'cap Points
Winner               A Grade     Darryl Gore                                     9        20 
Runner Up A Grade Alan Corless 6           19 (ocb)
Winner B Grade Trevor Campbell 11 22
Runner Up B Grade Richard Grant 10 21
N.T.P   1st All Liz Thomas
N.T.P   3rd All Mike Bechard
N.T.P   9th All Colin Liesegang
Long Drive   4th All Tony Allen
Long Drive   5th All Chris Ferguson
 

Thursday Competiton

Thursday 14th April 2011                           Afternoon Chook Run                                         Field: 22

              

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                Peter Jones                               34 25     
Runner Up All Barry Payne 12 41 29
N.T.P   1st All Steve Jenkins
N.T.P   9th         All               Mike Nicholls                                
 

Thursday Competition

Thursday 14th April 2011                            Ladies Stroke Event                                         Field: 20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner All               Chris Kalinowski                                13      37      24     
Runner Up All June James 18 48 30
N.T.P   1st All Estelle Cashman
N.T.P   2nd All Esther Peachey
N.T.P   9th All Chris Kalinowski
Long Drive  4th All Bev Deutsch                             
Long Drive  5th    All                  Chris Kalinowski
 

Wednesday Competition

Wednesday 13th April 2011                              Stroke Event                                               Field: 34

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                  A Grade          David McDonald                                    9   39  30     
Runner Up A Grade Len Nauer 5 36 31
Winner B Grade Jayne Newson 13 40 27
Runner Up B Grade Tony Guinan 11 41 30
N.T.P   1st All George Garside
N.T.P   3rd All John Mason
N.T.P   9th All Vicki Wall
Long Drive   4th All Robert Newson
Long Drive   5th All Jarrod Bartlett
 

Sunday Competition

Sunday 10th April 2011                                      Stroke Event                                                Field: 26

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner A Grade          Alan Corless                                       6      35  29      
Runner Up A Grade Darryl Rowlingson 8 38 30
Winner B Grade Jillian Cassidy 10 40 30
Runner Up B Grade Geoffrey Smith 11 43 32
N.T.P   1st All Brendon Little
N.T.P   9th All Gregory Smith
Long Drive   4th All Vincent Simarro
Long Drive   5th All Harriet Posner
 

Saturday competiton

Saturday 9th April 2011                                 Stroke Event                                                     Field: 43

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                    A Grade              Stephanie Corless                                    9           37         28     
Runner Up A Grade Tait cornett 7 36 29
Winner B Grade Alvin Sia 13 36 23
Runner Up Equal B Grade Rod Masters / John Fleming 11 41 30 (ocb)
N.T.P   1st All Alan Ferrif
N.T.P   2nd All Mick luafutu
N.T.P   9th All Tait cornett
Long Drive   4th All Michael Clarke
Long Drive   5th All Mick luafutu
 

Thursday Competition

Thursday 7th April 2011                         Afternoon Chook Run                                            Field:  20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner           All               Peter Jones                             9   40     31 (ocb)
Runner Up All Blair Irving 11 42 31
N.T.P   1st All Andrew Bell
N.T.P   9th All James Hall
 

Thursday Competition

Thursday 7th April 2011                         Monthly Medal Stroke Event                                Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                All                    Ilua Copley                                                  24      50      26    
Runner Up All Marie Neilan 11 40 29      
N.T.P   1st All Pam Whebell
N.T.P   3rd All Pam Whebell
N.T.P   9th All Theresa Cunningham
Long Drive  4th All Jayne Newson                       
Long Drive  5th All Marie Nelian
 

Wednesday Competition

Wednesday 6th April 2011                       Monthly Medal Stroke Event                             Field: 33

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                 A Grade           Mike Bechard                                        9      37     28     
Runner Up A Grade Mike Nicholls 7 37 30
Winner B Grade Les Stocker 12 40 28
Runner Up B Grade Jillian Cassidy 11 41 30
N.T.P   1st All Jillian Cassidy
N.T.P   3rd All David McDonald
N.T.P   9th All Peter Mortiss
Long Drive   4th All Kevin McMonagle
Long Drive   5th All Len Nauer
 

Sunday Competition

Sunday 3rd April 2011                               Monthly Medal Stroke Event                            Field:  31

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                    A Grade               Gregory Smith                                              8         35       27     
Runner Up A Grade Stan Green 3 34 31
Winner B Grade Bob Padayachee 11 36 25
Runner Up B Grade Annette Donaldson 16 44 28
N.T.P   1st All Jillian Cassidy
N.T.P   9th All Alan Corless
Long Drive   4th All Trevor Campbell
Long Drive   5th All Alan Corless
 

Saturday Competition

Saturday 2nd April 2011                         Monthly Medal Stroke Event                               Field: 38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                 A Grade              Graham O'Brien                                               9          38         29       
Runner Up A Grade David Smith 8 38 30
Winner B Grade Thor Bostrom 10 38 28
Runner Up B Grade Michael Jakl 10 40 30
N.T.P   1st All Mike Bechard
N.T.P   8th All Mick Luafutu
N.T.P   9th All John Jamieson
Long Drive   4th All Trevor Campbell
Long Drive   5th All Mick Luafutu
 

Thursday Competition

Thursday 31st March 2011                        Afternoon Chook Run                                      Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                  All                    Andrew Rogers                                  10 37         27       
Runner Up All Colin Liesegang 6            36 30
N.T.P   9th All Peter Jones
 

Thursday Competition

Thursday 31st March 2011                            Ladies Stableford                                            Field: 20

 

Result Division Name H'cap Points
Winner               All                 Stephanie King                                      16        23
Runner Up All Harriet Posner 9 21
N.T.P   1st All Harriet Posner
N.T.P   8th All Lee Cazaly
N.T.P   9th All Pam Whebell
Long Drive   4th All Annette Dias
Long Drive   5th All Marie Neilan
 

Wednesday Competition

Wednesday 30th March 2011                             Stroke Event                                             Field:  18

                

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                George Garside                         10      39   29      
Runner Up All Len Nauer 5         35 30
N.T.P   1st All Michael Horner
N.T.P   3rd All Kevin McMonagle
N.T.P   9th All Len Nauer
Long Drive  4th All Les Sarich                          
Long Drive  5th    All   Heta Heta
 

Sunday Competition

Sunday 27th March 2011                                Stableford Event                                           Field:  23

 

Result Division Name H'cap Points
Winner           All                Bob Padayachee                              11  21
Runner Up All Stan Green 3          18
N.T.P   1st All Geoffrey Smith 
N.T.P   2nd All Darryl Rowlingson
N.T.P   9th All Stan Green
Long Drive   4th All Garry Olsen
Long Drive   5th All Robert Andrews
 

Page 10 of 12

lamkin