Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Wednesday Competition

Wednesday 25th May 2011                                          Stroke Event                                      Field: 29

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mike Bechard                     9               38             29      
Runner Up A Grade Al D'Costa 9 39 30
Winner B Grade Zachary Du Preez 16 42 26
Runner Up B Grade Joe Freme 10 41 31
N.T.P   1st All Terry Grant 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Anthony Clifford 1 1 1
Long Drive   4th All Joe Freme 1 1 1
Long Drive   5th All Heta Heta 1 1 1
 

May Event - 2 Person Ambrose

18th - 22nd May 2011                                  18 Hole Ambrose Event                                       Field:  36

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Men's Winner                                    All          Alvin Sia & David Smith                       9.5       64  54.5  
Men's Runner Up All Bernie Oakley & Eddie Van Heaften 7.5 64 56.5
Ladies Winner All Margaret Maxwell & Bev Deutsch 21.4 82 60.6
Ladies Runner Up All Ilva Copley & Sue See 17.7 79 61.3
 

Sunday Competition

Sunday 22nd May 2011                                       No Competion Held                                       
 

Saturday Competition

Saturday 21st May 2011                                  Stroke Event                                                 Field: 28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Colin Liesegang                 7               37             30      
Runner Up A Grade Len Nauer 6 37 31
Winner B Grade Trevor Campbell 10 38 28
Runner Up B Grade John Mason 13 43 30
N.T.P   1st All Chris Ferguson 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Colin Liesegang 1 1 1
Long Drive   4th All Trevor Campbell 1 1 1
Long Drive   5th All John Weatherley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 19th May 2011                   Thursday Afternoon Chook Run                               Field:  18 

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                              All                          Steve Jenkins                       12           41            29           
Runner Up All Kevin Donnelly 9 39 30
N.T.P   1st All Kevin Donnelly 1 1 1
N.T.P   9th All Kevin Donnelly 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 18th May 2011                                   Stroke Event                                            Field:  32 
Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Al D'Costa                         9              37             28      
Runner Up A Grade Tait Cornett 7 36 29
Winner B Grade Bernard Oakley 12 38 26
Runner Up B Grade Anthony Clifford 20 48 28
N.T.P   1st All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Tim Hoyle 1 1 1
Long Drive   4th All Kevin McMonagle 1 1 1
Long Drive   5th All 1 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 15th May 2011                                        Stroke Event                                              Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All         Chris Osborn                                22           45           23           
Runner Up All Annette Donaldson 15 43 28
N.T.P   1st All Howard Posner 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Julian Bedford 1 1 1
Long Drive  4th All Vincent Simarro                             1 1 1
Long Drive  5th                         All   Trevor Campbell 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 14th May 2011                                     Stroke Event                                               Field:  40

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                        A Grade                 Colin Liesegang                                          6    36    28      
Runner Up A Grade Stephanie Corless 8 37 29
Winner B Grade Colin Hood 14 42 28
Runner Up B Grade Darryl Gore 10 39 29
N.T.P   1st All Colin Finch 1 1 1
N.T.P   2nd All Rod Masters 1 1 1
N.T.P   9th All Tait Cornett 1 1 1
Long Drive   4th All Tait Cornett 1 1 1
Long Drive   5th All Trevor Campbell 1 1 1
 

Thursday Competiton

Thursday 12th May 2011                         Afternoon Chook Run                                           Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All              Mike Nicholls                                               7       36       29     
Runner Up All Blair Irving 10 30 40
N.T.P   1st All Blair Irving
N.T.P   9th All Mike Nicholls
 

Thursday Competiton

Thursday 12th may 2011                           Ladies Stroke Event                                           Field:  15

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner All            Harriet Posner                                           10       39       29     
Runner Up All Sue See 13 45 32      
N.T.P   1st All Alla Brunckhorst
N.T.P   9th All Julie Osborn
Long Drive  4th All Margert Maxwell                    
Long Drive  5th All               Theresa Cunningham                          
 

Wednesday Competiton

Wednesday 11th May 2011                            Stroke Event                                                   Field:  31

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner               A Grade Brian Maslen                                                      9          40         31 (ocb) 
Runner Up A Grade Peter Mortiss 9 40 31
Winner B Grade          Terry Grant 12 38 26
Runner Up B Grade Joe Freme 10 41 31
N.T.P   2nd All Len Nauer
N.T.P   9th All Les Stocker
Long Drive   4th All Les Stocker
Long Drive   5th All Graham Leighton
 

Sunday Competiton

Sunday 8th May 2011                         Monthly Medal Stroke Event                                     Field: 17

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner       All                Stephanie King                                        9          37        28 (ocb)
Runner Up All John Fleming 11 39 28
N.T.P   1st All Jason Grimley
N.T.P   3rd All Darryl Gore
N.T.P   9th All Darryl Gore
Long Drive  5th   All   Jason Grimley
 

Saturday Competiton

Saturday 7th May 2011                       Monthly Medal Stroke Event                                      Field 53                                   
Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                A Grade         Alan Corless                                                    6     35       29 (ocb)
Runner Up A Grade Graham O'Brien 9 38 29
Winner B Grade Graham Davies 14 39 25
Runner Up B Grade Micheal Jakl 11         38         27
N.T.P   1st All Mick Luafutu
N.T.P   3rd All Peter weymouth
N.T.P   9th All Michael Jakl
Long Drive   4th All Craig Carter
Long Drive   5th    All Chris Ferguson
 

Thursday Competition

Thursday 5th May 2011                              Afternoon Chook Run                                         Field: 21

  

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner  All Rodney Nixon Smith                      11  40  29     
Runner Up All John Fleming 11 41 30
N.T.P   1st All John Fleming
N.T.P   9th        All             Bud Ryan
 

Thursday Competiton

Thursday 5th May 2011                        Monthly Medal Stroke Event                                  Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner         All                 Esther Peachey                                                  9         39        30       
Runner Up All Jayne Newson 12 43 31
N.T.P   1st All Marie Neilan
N.T.P   8th All Marie Neilan
N.T.P   9th All Theresa Cunningham
Long Drive  4th All Jayne Newson                      
Long Drive  5th       All                   Harriet Posner          
 

Wednesday Competition

Wednesday 4th May 2011                     Monthly Medal Stroke Event                                 Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner   All                  Peter Weymouth                                              10        32       22       
Runner Up All Les Sarich 13         38        25
N.T.P   1st All Ray Cassells
N.T.P   8th All Al D'Costa
N.T.P   9th All Darryl Wilson
Long Drive  4th All Heta Heta                                 
Long Drive  5th     All                  Al D'Costa
 

Sunday Competiton

Sunday 1st May 2011                            Monthly Medal Stroke Event                                  Field: 20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner All  Nick Beattie                                                      20        47        27      
Runner Up All Howard Posner 16 44 28
N.T.P   1st All Harriet Posner
N.T.P   2nd All Gregory Smith
N.T.P   9th All Alan Corless
Long Drive  4th All Matthew Davis                                
Long Drive  5th    All                  Adam Ross                                    
 

Saturday Competition

Saturday 30th April 2011                                 Stroke Event                                                   Field: 31

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner    A Grade       Greg Hewett                                              8         34   26      
Runner Up A Grade Don Hewett 9 37 28
Winner B Grade Richard Grant 10 43 33
Runner Up B Grade Jim Terry 11 45 34
N.T.P   1st All Colin Finch
N.T.P   9th All Len Nauer
Long Drive   4th All Jim Terry
Long Drive   5th  All                 Chris Ferguson                                           
 

Wednesday competition

Wednesday 27th April 2011                             Stroke Event                                                 Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner        All               Bernard Oakley                                    12      38         26 (ocb)
Runner Up All Jim Terry 12        38 26
N.T.P   1st All Les Sarich
N.T.P   2nd All Ken Hill
N.T.P   9th All Zachary Du Preez
Long Drive  4th All Kevin McMonagle                   
Long Drive  5th  All                 Mick Luafutu                                          
 

Sunday Competiton

Sunday 24th April 2011                                  Stroke Event                                                  Field:  17

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner All              Geoffrey Smith                    11  38      27      
Runner Up All Neil Smith 7 35 28
N.T.P   1st All Neil Harris
N.T.P   9th All Darryl Gore
Long Drive  4th All Geoffrey Smith                                
Long Drive  5th  All                Neil Smith
 

Page 9 of 12

lamkin