Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Thursday Competition

Thursday 23rd June 2011                     Thursday Ladies Stroke - Event                          Field:  23 
Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Pearl Moody                                           15               43             28         
Runner Up A Grade Harriet Posner 11 39 28
Winner B Grade Margaret Maxwell 27 52 25
Runner Up B Grade Shirley Lindsay 17 44 27
N.T.P   1st All Harriet Posner 1 1 1
Long Drive   4th All Shirley Lindsay 1 1 1
Long Drive   5th All Esther Peachey 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 22nd June 2011                                    Stroke Event                                        Field:  39

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Tony Wall                                          9               38             29         
Runner Up A Grade Len Nauer 6 36 30
Winner B Grade Julian Bedford 17 43 26
Runner Up B Grade Tim Hoyle 11 38 27
N.T.P   1st All Heta Heta 1 1 1
N.T.P   9th All Mike Nicholls 1 1 1
Long Drive   4th All Tony Wall 1 1 1
Long Drive   5th All Treavor Campell 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 19th June 2011                            Sunday Stroke Event                                          Field:  24

  

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                       A Grade          Gregory Smith         8                 39               31      
Runner Up A Grade Alan Corless 6 39 33        
Winner B Grade Howard Posner 15 42 27
Runner Up B Grade Dean Anderson 22 49 27
N.T.P   1st All Graham Davies 1 1 1
N.T.P   2nd All Gregory Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Darryl Rowlingson 1 1 1
Long Drive   4th All Alan Corless 1 1 1
Long Drive   5th All Rhoderick Melville 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 18th June 2011                   2nd Round Presidents Cup - Stroke                           Field: 38 
Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 David Smith                                           8               36             28        
Runner Up A Grade Stephanie Corless 9 39 30         
Winner B Grade Bernand Oakley 11 38 38
Runner Up B Grade Jim Terry 12 39 39
N.T.P   1st All Rodney Masters 1 1 1
N.T.P   3rd All David Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Rod Turner 1 1 1
Long Drive   4th All Tait Cornett 1 1 1
Long Drive   5th All Rod Turner 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 16th June 2011                     Ladies - 2nd Round Presidents Cup                    Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Alla Brunckhorst                                           15               44             29       
Runner Up A Grade Theresa Cunningham 10 40 30
Winner B Grade June Wilkins 16 43 27
Runner Up B Grade Bev Deutsch 17 45 28
N.T.P   1st All Gayle Inkster 1 1 1
Long Drive   4th All Theresa Cunningham 1 1 1
Long Drive   5th All Pam Whebell 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 16th June 2011                             Afternoon Chook Run                                     Field:  25
Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                All                          Zac Menolotto                                                       13          41            28           
Runner Up                       All Barry Payne 12 40 28
N.T.P   1st All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P   9th All Kevin Donnelly 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 15th June 2011                2nd Round President Cup - Stroke                       Field:  35

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                A Grade                 Al D'Costa                                           9          36        27        
Runner Up A Grade Kevin Donnelly 9 39 30
Winner B Grade Tim Hoyle 12 39 27
Runner Up B Grade Terry Grant 12 39 27
N.T.P   1st All Joe Freme 1 1 1
N.T.P   9th All

Peter Mortiss

1 1 1
Long Drive   4th All Mick Luafutu 1 1 1
Long Drive   5th All Tim Hoyle 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 12th June 2011                                      No Competition                                            Field: 0 
 

Saturday Competition

Saturday 11th June 2011                      1st Round Presidents Cup - Stroke                      Field:  48

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 John Weatherley                                         5              34             29      
Runner Up A Grade Stephen LeFlay  7 36 29
Winner B Grade Michelle Dare 27 55 28
Runner Up B Grade Barry Otto 10 38 28
N.T.P   1st All Chris Ferguson 1 1 1
N.T.P   2nd All Colin Hood 1 1 1
N.T.P   9th All Richard Spelman 1 1 1
Long Drive   4th All Chris Ferguson 1 1 1
Long Drive   5th All Graham Davies 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 9th June 2011                            Afternoon Chook Run                                        Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Colin Lieseganag                                             7 37            30         
Runner Up All James Hall 12 42 30
N.T.P   1st All Kevin Donnelly 1 1 1
N.T.P   9th All Rodney Nixon-Smith 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 9th June 2011                              1st Round Presidents Cup                              Field:  19

         

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Anne Barry                                                      21      50           29           
Runner Up All Robyn Ferrarin 18 49 31
N.T.P   1st All Margaret Maxwell 1 1 1
N.T.P   2nd All Anne Barry 1 1 1
N.T.P   9th All Theresa Cunningham 1 1 1
Long Drive  4th All Bev Deutsch                              1 1 1
Long Drive  5th                         All   Harriet Posner 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 5th June 2011                             Monthly Medal - Stroke                                        Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Chris Osborn                                                       17           40            23           
Runner Up All Darryl Rowingson 8 35 27
N.T.P   1st All Graham Davies 1 1 1
N.T.P   9th All Gregory Smith 1 1 1
Long Drive  4th All Peter Doyle 1 1 1
Long Drive  5th                         All   Gregory Smith 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 4th June                                       Monthly Medal Stroke                                       Field: 46

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Peter Spelman                                           5         34       29      
Runner Up A Grade Mick Luafutu 4 33 29
Winner B Grade Robert Cleaver 10 37 27
Runner Up B Grade Briah Erihe 19 48 29
N.T.P   1st All Bernard Oakley 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Weymouth 1 1 1
Long Drive   4th All Alan Ferrif 1 1 1
Long Drive   5th All Robert Cleaver 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 2nd June                                     Afternoon Chook Run                                       Field:  22

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Barry Payne                                                   14           40           26          
Runner Up All Colin Finch 8 37 29
N.T.P   1st All Colin Finch 1 1 1
N.T.P   9th All David Cassidy 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 2nd June 2011                   Ladies Monthly Medal Stroke                                Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Chris Kalinowski                                          12               39             27      
Runner Up A Grade Marie Neilan 10 39 29
Winner B Grade Anne Barry 22 50 28
Runner Up B Grade Pam Whebell 16 47 31
N.T.P   1st All June Wilkins 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All 1 1 1 1
Long Drive   4th All Pam Whebell 1 1 1
Long Drive   5th All June Wilkins 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 1st June 2011                             Monthly Medal - Stroke                                 Field:  32

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tim Hoyle 13          29   26   
Runner Up All Les Stocker 12 40 28
N.T.P   1st All Geoffrey Cook 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Zachary Du Preez 1 1 1
Long Drive  4th All Kevin McMonagle                          1 1 1
Long Drive  5th                         All   Peter Weymouth 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 29th May 2011                                        Stroke Event                                              Field:  22

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                        A Grade                 John Jamieson                                    7               38          31   
Runner Up A Grade Alan Corless 6 37 31
Winner B Grade Chris Osborn 19 45 26
Runner Up B Grade Vicki Wall 14 41 27
N.T.P   1st All Alan Corless 1 1 1
N.T.P   9th All Alan Corless 1 1 1
Long Drive   4th All Peter Doyle 1 1 1
Long Drive   5th All Alan Corless 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 28th May 2011                                         Stroke Event                                          Field:  44

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Len Nauer                                           6               35             29     
Runner Up A Grade Darryl Gore 9 38 29
Winner B Grade Victor Lin 14 42 28
Runner Up B Grade Glwyn Dawson 11 41 30
N.T.P   1st All Darryl Gore 1 1 1
N.T.P   3rd All Darryl Gore 1 1 1
N.T.P   9th All Michael Jakl 1 1 1
Long Drive   4th All Warrick Leeson 1 1 1
Long Drive   5th All Mick Luafutu 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 26th May 2011                               Afternoon Chook Run                                     Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Andrew Bell 7           34            27          
Runner Up All Colin Minto 12 40 28
N.T.P   1st All Andrew Bell 1 1 1
N.T.P   9th All Andrew Bell 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 26th may 2011                               Ladies Stroke Event                                       Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Anne Barry                                                23          52            29           
Runner Up All Marie Neilan 10 41 31
N.T.P   1st All Marie Neiland 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Marie Neilan 1 1 1
Long Drive  4th All Julie Osborn                                 1 1 1
Long Drive  5th                         All   Harriet Posner 1 1 1
 

Page 8 of 12

lamkin