Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 17th July 2011                                           Stroke Event                                              Field:  12

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          James Haigh                                                       11           56           45           
Runner Up All Brian Maslen 5 55 50
N.T.P   1st All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   9th All Tari Antonelli 1 1 1
N.T.P   10th All Wanye Martin 1 1 1
N.T.P   18th All Gwen Cluterbuck                                 1 1 1
 

Sunday Stroke

Saturday 17th July 2011                                          Stroke Event                                          Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                           A Grade                 Darryl Rowlingson                                          9               35             26      
Runner Up A Grade Brian Malsen 9 39 30
Winner B Grade Howard Posner 14 38 24
Runner Up B Grade Justin Huntress 17 46 29          
N.T.P   1st All Neil Smith 1 1 1
N.T.P   2nd All Blake Scholes 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Donaldson 1 1 1
Long Drive   4th All Chris Osborn 1 1 1
Long Drive   5th All Peter Donaldson 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 16th July 2011                                       Stroke Event                                            Field:  10 
Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tari Antonelli                                                       7           55           48          
Runner Up All Steve Edser 3 54 51
N.T.P   17th All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   18th                    All Alan Ferrif 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 16th July 2011                                      Stroke Event                                              Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                  Brian Maslen                         9            39           30           
Runner Up All David Jolly 11 41 30
N.T.P   1st All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   2nd All Harriet Posner 1 1 1
N.T.P   9th All Alan Ferrif 1 1 1
Long Drive  4th All Mick Luafutu                                1 1 1
Long Drive  5th      All   David Jolly 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 14th July 2011                                             Stroke Event                                          Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Chris Hudson                                      13           40           27           
Runner Up               All Tony Irving 15 38 27
N.T.P   1st All Andrew Bell 1 1 1
N.T.P   9th All Ray Cassells 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 14th July 2011                                        Ladies Stroke Event                                     Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner    All                          Robyn Ferrarin                                          17           42            25          
Runner Up All Ilua Copley 23 48 25
N.T.P   1st All Estelle Cashman 1 1 1
N.T.P   9th All Anne Barry 1 1 1
Long Drive  4th All Stephanie King                               1 1 1
Long Drive  5th              All   Harriet Posner 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 13th July 2011                                        Stroke Event                                          Field:  35

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                           A Grade                 Micheael Horner                                          9              37             28        
Runner Up A Grade Heta Heta 9 40 31
Winner B Grade Joe Freme 10 38 28
Runner Up B Grade Bernard Oakley 11 40 29
N.T.P   2nd All Tim Hoyle 1 1 1
N.T.P   9th All Michael Horner 1 1 1
Long Drive   4th All David McDonald 1 1 1
Long Drive   5th All Thomas Polume 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 10th July 2011                                          Stroke Event                                                Field:  27

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 John Jamieson                                          7              33            26     
Runner Up A Grade Peter Donaldson 8 35 27
Winner B Grade James Lazarus 22 48 26
Runner Up B Grade Justin Huntress 19              45             26           
N.T.P   1st All John Jamieson 1 1 1
N.T.P   2nd All David Pichanick 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Donaldson 1 1 1
Long Drive   4th All Jason Devries 1 1 1
Long Drive   5th All Peter Donaldson 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 9th July 2011                                                 Stroke Event                                     Field:  49

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Stephen Leflay                                           7               36             29         
Runner Up A Grade Thomas Polume 5 34 29
Winner B Grade Matthew Wilcox 21 44 23
Runner Up B Grade Aaron Clarke 27 54 27
N.T.P   1st All Jim Terry 1 1 1
N.T.P   2nd All Mick Luafutu 1 1 1
Long Drive   4th All Trevor Campbell 1 1 1
Long Drive   5th All Alan Corless 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 7th July 2011                                  Afternoon Chook Run                                    Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Brian Maslen                                                      10          35            25          
Runner Up                  All John Fleming 12            38 26
N.T.P   1st All Brian Malsen 1 1 1
N.T.P   9th All Jason Grimley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 7th July 2011                     Thursday Ladies - Stroke Event                              Field: 20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Estelle Cashman                                           12               38            26          
Runner Up A Grade Sue See 14 40 26
Winner B Grade Julie Osborn 18 42 24
Runner Up B Grade Anne Barry 20 47             27           
N.T.P   1st All Julie Osborn 1 1 1
N.T.P   2nd All June Wilkins 1 1 1
N.T.P   9th All Marie Neilan 1 1 1
Long Drive   4th All Julie Osborn 1 1 1
Long Drive   5th All Sue See 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 6th July 2011                          Monthly Medal - Stroke Event                          Field:  31
  
Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Jerry Exton                                           8               39             31      
Runner Up A Grade Kevin Donnelly 9 40 31
Winner B Grade Annette Donaldson 15 40 25
Runner Up B Grade Bill Allingham 16 42 26           
N.T.P   1st All Graham Davies 1 1 1
N.T.P   2nd All Bernard Oakley 1 1 1
N.T.P   9th All Kevin Donnelly 1 1 1
Long Drive   4th All Len Nauer 1 1 1
Long Drive   5th All Kevin McMonagle 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 3rd July 2011                           Monthly Medal- Stroke Event                                 Field:  30

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Tony Wall                                           9               38             29     
Runner Up A Grade Stephanie Corless 9 38 29
Winner B Grade Kim Smith 16 46 30
Runner Up B Grade Howard Posner 15 45 30          
N.T.P   1st All Julie Osborn 1 1 1
N.T.P   2nd All Phillip Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Vicki Wall 1 1 1
Long Drive   4th All Phillip Smith 1 1 1
Long Drive   5th All Tony Wall 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 1st July 2011                          Monthly Medal - Stroke Event                                Field: 42

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 John Jamieson                                          7               34            27      
Runner Up A Grade Alan Ferrif 3 31 28         
Winner B Grade Graham Davies 14 40 26
Runner Up B Grade Darryl Gore 10 38 28
N.T.P   1st All Colin Finch 1 1 1
N.T.P   2nd All Thor Bostrom 1 1 1
N.T.P   9th All Alan Ferrif 1 1 1
Long Drive   4th All Thomas Polume 1 1 1
Long Drive   5th All John Weatherley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 30th June 2011                                Afternoon Chook Run                                  Field:  20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tony Irving                                                      16           43            27           
Runner Up             All Tim Hoyle 11 39 28
N.T.P   1st All Chris Hudson 1 1 1
N.T.P   9th All Barry Payne 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 30th June 2011                                    Ladies - Stroke Event                              Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Harriet Posner                                                       11           38            27           
Runner Up All Edwina Conroy 27 54 27
N.T.P   1st All Carol Clauge 1 1 1
Long Drive  4th All Robyn Ferrarin                                1 1 1
Long Drive  5th                         All   Harriet Posner 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 29th June 2011                                      Stroke Event                                       Field:  31

  

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Jerry Exton                                          9               36             27           
Runner Up A Grade Len Nauer 6 36 30
Winner B Grade Geoffrey Cook 14 41 27
Runner Up B Grade Phillip Thompson 10 38 28
N.T.P   1st All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   3rd All Phillip Thompson 1 1 1
N.T.P   9th All Thomas Polume 1 1 1
Long Drive   4th All Trevor Patrick 1 1 1
Long Drive   5th All David McDonald 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 26th June 2011                                  Sunday Stroke Event                                Field:  29

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Trevor Patrick                             9              34           25    
Runner Up A Grade Gregory Smith 8 36 28
Winner B Grade Gordon Harris 17 42 25
Runner Up B Grade Kim Smith 17 46 29         
N.T.P   1st All Gregory Smith 1 1 1
N.T.P   2nd All Lee Cazaly 1 1 1
N.T.P   9th All Gregory Smith 1 1 1
Long Drive   4th All David Pichanick 1 1 1
Long Drive   5th All Trevor Patrick 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 25th June 2011                               Saturday Stroke Event                              Field:  38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Colin Liesegang                                           8               36            28     
Runner Up A Grade Mick Luafutu 4 34 30         
Winner B Grade Rod Turner 10 36 26
Runner Up B Grade Michael Clarke 10 37 27
N.T.P   1st All Darryl Gore 1 1 1
N.T.P   2nd All Darryl Gore 1 1 1
N.T.P   9th All Tony Allen 1 1 1
Long Drive   4th All Peter Smith 1 1 1
Long Drive   5th All Shaun Watson 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 23rd June 2011                               Afternoon Chook Run                                      Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Eddie Van Haeften                                                       5           37            32           
Runner Up All Mick Luafutu 4 36 32
N.T.P   1st All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P   9th All Blair Irving 1 1 1
 

Page 7 of 12

lamkin