Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Thursday Competition

Thursday 11th August 2011                               Ladies - Stroke Event                                 Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Stephanie King                                                       16           44            26         
Runner Up All Lorna Allen 17 45 28
N.T.P   1st All Alla Brunckhorst 1 1 1
N.T.P   9th                       All Esther Peachey 1 1 1
Long Drive  5th All Jeanette Marsh 1 1 1
Long Drive  4th All Ilua Copley                                1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 11th August 2011                     Afternoon Chook Run- Event                                  Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Rodney Nixon-Smith                                                      16           45            29           
Runner Up All Tari Antonelli 22 52 30 (ocb)
N.T.P   1st All Blair Irving 1 1 1
N.T.P   9th                             All Eddie Van Haeften 1 1 1
 

Wednesday Competition

Saturday 10th August 2011                                     Stroke Event                                     Field:  37

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Phillip Thompson                                           9               37             28     
Runner Up A Grade Tony Wall 9 38 29
Winner B Grade Trevor Campbell 10 34 24
Runner Up B Grade Julian Bedford 16 44 28           
N.T.P   1st All Trevor Campbell 1 1 1
N.T.P   2nd All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   9th All Les Sarich 1 1 1
Long Drive   4th All Trevor Campbell 1 1 1
Long Drive   5th All Ken Hill 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 7th August 2011                 Stroke Event - 2nd Round Winter Cup                Field:  35

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Stephanie Corless                                          9               37             28      
Runner Up A Grade Neil Harris 6 34         28
Winner B Grade Peter Gore 13 37 24
Runner Up B Grade Robert Nuroo 25 52 27           
N.T.P   1st All Peter Gore 1 1 1
N.T.P   2nd All Robert Sampson 1 1 1
N.T.P   9th All Stephanie Corless 1 1 1
Long Drive   4th All Peter Gore 1 1 1
Long Drive   5th All Kieron Maggio 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 6th August 2011                    Stroke Event - 2nd Round Winter Cup                 Field:  49

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Rod Turner                                           9               35            26      
Runner Up A Grade Graham O'Brien 9 36 27
Winner B Grade Matthew Wilcox 17 43 26
Runner Up B Grade Daniel Mason 22 48 26           
N.T.P   1st All Jim Terry 1 1 1
N.T.P   2nd All Claudia Hong 1 1 1
N.T.P   9th All Bernard Oakley 1 1 1
Long Drive   4th All David Jolly 1 1 1
Long Drive   5th All Peter Weymouth 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 4th August 2011             Afternoon Chook Run - 2nd Round Winter Cup               Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Ray Cassells                                                     8           38            30          
Runner Up All Zac Menolotto 12             43 31
N.T.P   1st All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   9th                         All Bernard Oakley 1 1 1
 

Thursday Competitions

Thursday 4th August 2011           Ladies Stroke Event - 2nd Round Winter Cup                   Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Pearl Moody                                                       13          39 26           
Runner Up All Cathy Lui 18            45            27
N.T.P   1st All Estelle Cashman 1 1 1
N.T.P   9th All Harriet Posner 1 1 1
Long Drive  4th All Harriet Posner 1 1 1
Long Drive  5th              All Bev Deutsch                                1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 3rd August 2011                Stroke Event - 2nd Round Winter Cup                Field:  39

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Bud Ryan                                           7              34             27      
Runner Up A Grade Tim Hoyle 9 39 27
Winner B Grade Les Sarich 12 38 26
Runner Up B Grade Denver Everton 11 38 27          
N.T.P   1st All Bernard Oakley 1 1 1
N.T.P   2nd All Robert Newson 1 1 1
N.T.P   9th All Joe Freme 1 1 1
Long Drive   4th All Kevin McMonagle 1 1 1
Long Drive   5th All Trevor Patrick 1 1 1
 

Sunday Competition

Saturday 31st July 2011                                              Stroke Event                                   Field:  32

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                            A Grade                 Gregory Smith                                           8              35             27      
Runner Up A Grade Darryl Rowlingson 8 37 29
Winner B Grade Drew Pichanick 17 42 25
Runner Up B Grade Chris Osborn 14              40             26            
N.T.P   1st All Justin Huntress 1 1 1
N.T.P   2nd All Harriet Posner 1 1 1
N.T.P   9th All Gregory Smith 1 1 1
Long Drive   4th All Kieron Maggio 1 1 1
Long Drive   5th All Gregory Smith 1 1 1
 

Sunday Competition

Saturday 31st July 2011                                              Stroke Event                                   Field:  32

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                            A Grade                 Gregory Smith                                           8              35             27      
Runner Up A Grade Darryl Rowlingson 8 37 29
Winner B Grade Drew Pichanick 17 42 25
Runner Up B Grade Chris Osborn 14              40             26            
N.T.P   1st All Justin Huntress 1 1 1
N.T.P   2nd All Harriet Posner 1 1 1
N.T.P   9th All Gregory Smith 1 1 1
Long Drive   4th All Kieron Maggio 1 1 1
Long Drive   5th All Gregory Smith 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 30th July 2011                                            Stroke Event                                     Field:  51

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Len Nauer                                           7               31             24     
Runner Up A Grade Peter Spelman 5 30 25
Winner B Grade Victor Lin 14 39 25          
Runner Up B Grade Steve Edser 10 36 26
N.T.P   1st All Peter Spelman 1 1 1
N.T.P   3rd All John Bear 1 1 1
N.T.P   8th All Tony Allen 1 1 1
Long Drive   4th All Tim Thomson 1 1 1
Long Drive   5th All Chris Ferguson 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 28th July 2011                       Afternoon Chook Run - Stroke Event                   Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Kevin Donnelly                                      9          37            28           
Runner Up                    All Tim Hoyle 9               40 31
N.T.P   1st All Steve Jenkins 1 1 1
N.T.P   9th All Tim Hoyle 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 28th July 2011                                     Ladies Stroke Event                                      Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Estelle Cashman                                           11             37             26      
Runner Up A Grade Esther Peachey 10 37 27
Winner B Grade Julie Osborn 16 46 30
Runner Up B Grade Anne Barry 19 50 31           
N.T.P   1st All Julie Osborn 1 1 1
N.T.P   2nd All Alla Brunckhorst 1 1 1
N.T.P   9th All Lorna Allen 1 1 1
Long Drive   4th All Bev Deutsch 1 1 1
Long Drive   5th All Pearl Moody 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 27th July 2011                                          Stroke Event                                        Field:  50

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                              A Grade                 Phillip Thompson                                           9               37             28      
Runner Up A Grade Darryl Wilson 8 37 29
Winner B Grade John Bear 10 36 26           
Runner Up B Grade Joe Freme 10 37 27
N.T.P   1st All Mike Bechard 1 1 1
N.T.P   2nd All Janis Gibson 1 1 1
N.T.P   9th All Graham Leighton 1 1 1
Long Drive   4th All Robert Sampson 1 1 1
Long Drive   5th All Tony Wall 1 1 1
 

Sunday Competition

Saturday 24th July 2011                     Stroke Event - 1st Round Winter Cup                        Field:  33

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Jason Grimley                                          7               36             29      
Runner Up A Grade Shaun Watson 9 39 30
Winner B Grade Chris Osborn 15 41 26
Runner Up B Grade Jason Devries 15 42 27          
N.T.P   1st All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   9th All Gregory Smith 1 1 1
Long Drive   4th All Chris Osborn 1 1 1
Long Drive   5th All Wilton maggio 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 23rd July 2011                     Stroke Event - 1st Round Winter Cup                       Field:  52

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Brendon Little                                           4              30             26     
Runner Up A Grade John Weatherley 5 33 28
Winner B Grade Tony Allen 10 35 25
Runner Up B Grade Janet Dawson 22              49 27           
N.T.P   1st All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P   2nd All John Weatherley 1 1 1
N.T.P   9th All Tait Cornett 1 1 1
Long Drive   4th All Tim Thomson 1 1 1
Long Drive   5th All Brendon Little 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 21st July 2011                Afternoon Chook Run - 1st Round Winter Cup             Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Andrew Rogers                                                      10          35            25        
Runner Up All Geoffrey Cook 13            39 26          
N.T.P   1st All Dave Edwards 1 1 1
N.T.P   9th All Andrew Rogers 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 21st July 2011                Afternoon Chook Run - 1st Round Winter Cup             Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Andrew Rogers                                                      10          35            25        
Runner Up All Geoffrey Cook 13            39 26          
N.T.P   1st All Dave Edwards 1 1 1
N.T.P   9th All Andrew Rogers 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 21st July 2011             Ladies Stroke Event - 1st Round Winter Cup               Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 June Wilkins                                           14               41             27     
Runner Up A Grade Jeanette Marsh 8 38 30
Winner B Grade Edwina Conroy 25 49 24
Runner Up B Grade Margaret Maxwell 24 54 30           
N.T.P   1st All Chris Kalinowski 1 1 1
N.T.P   2nd All Kevin Tetsworth 1 1 1
N.T.P   9th All Esther Peachy 1 1 1
Long Drive   4th All Bev Deutsch 1 1 1
Long Drive   5th All Theresa Cunningham 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 20th July 2011               Stroke Event - 1st Round Winter Cup                      Field:  35

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Phillip Thompson                                           9               39            30        
Runner Up A Grade Jerry Exton 8 38 30
Winner B Grade Barry Payne 12 36 24
Runner Up B Grade Tim Hoyle 10 35 25         
N.T.P   1st All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   9th All Peter Weymouth 1 1 1
Long Drive   4th All Les Sarich 1 1 1
Long Drive   5th All Darryl Wilson 1 1 1
 

Page 6 of 12

lamkin