Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Wednesday Competition

Wednesday 4th August 2010                        Stroke - Monthly Medal                                  Field:  35

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mike Nicholls            7      36             29 (ocb)
Runner Up A Grade Al D'Costa 9 38 29
Winner B Grade Herbie Wehr 14 38 24
Runner Up B Grade Janelle Doyle 18 45 27
N.T.P   1st All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   2nd All Mike Millard 1 1 1
N.T.P   9th All Mike Millard 1 1 1
Long Drive   4th All George Garside 1 1 1
Long Drive   5th All Len Nauer 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 1st August 2010                               Stroke - Monthly Medal                                   Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Peter Donaldson            35 28 (ocb) 
Runner Up A Grade John Jamieson 7 35 28
Winner B Grade Amanda Lazarus 27 54 27
Runner Up B Grade Roy Mussell 12 39 27
N.T.P   1st All Kerry McGrae 1 1 1
N.T.P   3rd All Martin McKenna 1 1 1
N.T.P   9th All Martin McKenna 1 1 1
Long Drive   4th All Howard Posner 1 1 1
Long Drive   5th All Kerry McCrae 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 31st July 2010                               Stroke Event                                                     Field:  45

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Ian McIntyre                      6               32             26      
Runner Up A Grade Colin Finch 7 35 28
Winner B Grade Julian Bedford 15 42 27
Runner Up B Grade Jayne Newson 14 42 28
N.T.P   1st All Darryl Wilson 1 1 1
N.T.P   2nd All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   9th All Alan Corless 1 1 1
Long Drive   4th All John Fleming 1 1 1
Long Drive   5th All Chris Ferguson 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 29th July 2010                                     Stroke Event                                              Field:  28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Eddie Van Haeften          5               34             29 (ocb)
Runner Up A Grade Peter Ellis 7 36 29
Winner B Grade Anthony Irving 16 43 27
Runner Up B Grade John Fleming 11 42 31
N.T.P   1st All Eddie Van Haeften 1 1 1
N.T.P   9th All Ray Cassells 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 29th July 2010                         Ladies Stroke Event                                             Field:  12

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Lee Cazaly              11               37      26      
Runner Up A Grade Esther Peachey 11 38 27
Winner B Grade Cathy Lui 16 46 30
Runner Up B Grade Nancy Pegg 18 49 31
N.T.P   1st All Theresa Cunningham 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All 1 1 1 1
Long Drive   4th All Cathy Lui 1 1 1
Long Drive   5th All Pauline Bishop 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 28th July 2010                               Stroke Event                                                Field:  26

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Ray Cassells                  6               35             29      
Runner Up A Grade David McDonald 9 39 30
Winner B Grade Bill San Marzano 13 41 28
Runner Up B Grade Tony Guinan 11 40 29
N.T.P   1st All Ray Cassells 1 1 1
N.T.P   2nd All David McDonald 1 1 1
N.T.P   9th All Ray Cassells 1 1 1
Long Drive   4th All 1 1 1 1
Long Drive   5th All Ryan Mussell 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 25th July 2010                                    Stroke Event                                                  Field:  29

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Al D'Costa                   9               39             30 (ocb)     
Runner Up A Grade Kevin Canning 9 39 30
Winner B Grade Janis Gibson 15 44 29
Runner Up B Grade Dallas Sampson 12 42 30
N.T.P   1st All Trevor Campbell 1 1 1
N.T.P   2nd All Janis Gibson 1 1 1
N.T.P   9th All Trevor Campbell 1 1 1
Long Drive   4th All Vicki Wall 1 1 1
Long Drive   5th All Peter Donaldson 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 24th July 2010                          Stroke - 1st Round Winter Cup                          Field:  44 
       
Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade               Andrew Greaves             9               37             28 (ocb)     
Runner Up A Grade Tait Cornett 8 36 28
Winner B Grade Julian Bedford 17 43 26
Runner Up B Grade Denver Everton 12 40 28
N.T.P   2nd All Alvin Sia 1 1 1
N.T.P   3rd All Peter Spelman 1 1 1
N.T.P   9th All Chris Ferguson 1 1 1
Long Drive   4th All Dorothy Wackrow 1 1 1
Long Drive   5th All Tait Cornett  1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 22nd July 2010                                 Stroke Event                                                 Field:  19

                    

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Kerry McGrae                 8              38           30 (ocb)      
Runner Up A Grade Cary Wilkinson 5 35 30
Winner B Grade Bruce Holland 11 42 31
Runner Up B Grade John Fleming 11 43 32
N.T.P   1st All Tony Guinan 1 1 1
N.T.P   9th All Jason Grimley 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 22nd July 2010                     Ladies Stroke Event                                                Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All        Estelle Cashman                                      13           40            27           
Runner Up All Ether Peachey 12 40 28
N.T.P   1st All Sue See 1 1 1
N.T.P   2nd All 1 1 1 1
N.T.P   9th All Lorna Allen 1 1 1
Long Drive  4th All 1                            1 1 1
Long Drive  5th           All   Chris Kalinowski 1 1 1
 

Page 10 of 24

lamkin