Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Thursday Competition

Thursday 19th August 2010                                  Ladies Stroke Event                               Field:  19

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All              
Esther Peachey  
11    
37  
26     
Runner Up All Pearl Moody
14 42 28
N.T.P   1st All Jeanette Marsh 1 1 1
N.T.P   2nd All
1 1 1
N.T.P   9th All
1 1 1
Long Drive  A Grade
All Esther Peachey                               
1 1 1
Long Drive  B Grade                       
All   Carol Clague
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 18th August 2010                       Stroke Event                                                   Field:  26

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Merv Dunford               
5             
33           
28     
Runner Up A Grade Al D'Costa
9 39 30
Winner B Grade Geoffrey Cook
12 41 29
Runner Up B Grade Dorothy Wackrow
13 43 30
N.T.P   1st All Merv Dunford
1 1 1
N.T.P   2nd All Dorothy Wackrow
1 1 1
N.T.P   9th All Merv Dunford
1 1 1
Long Drive   4th All Tari Antonelli
1 1 1
Long Drive   5th All Al D'Costa
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 15th August 2010                                    Stroke Event                                             Field:  38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Shaun Watson               
9             
39           
30 (ocb)      
Runner Up A Grade Murray Charles
7 37
30
Winner B Grade Tari Antonelli
11 37
26
Runner Up B Grade Howard Posner
18 46
28
N.T.P   1st All
1 1 1
N.T.P   3rd All Brendon Little
1 1 1
N.T.P   9th All Brian Maslen
1 1 1
Long Drive   4th All Rhoderick Melville 1 1 1
Long Drive   5th All Murray Charles 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 14th August 2010                                Stroke Event                                               Field:  47

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mike Millard                          
8             
36           
28      
Runner Up A Grade Len Nauer
5 34
29
Winner B Grade Tari Antonelli
13 38 25
Runner Up B Grade Robert Newson
12 40
28
N.T.P   1st All Len Nauer
1 1 1
N.T.P   2nd All
1 1 1
N.T.P   9th All Len Nauer
1 1 1
Long Drive   4th All Jim Terry
1 1 1
Long Drive   5th All Alan Ferrif
1 1 1

 

Thursday Competition

Thursday 12th August 2010                             Afternoon Chook Run                                  Field:  23

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Bud Ryan                                                     
6         
36          
30          
Runner Up All Brendon Little
6 37
31
N.T.P   1st All Len Nauer
1 1 1
N.T.P   9th All Bud Ryan
1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 12th August 2010                          Ladies Stroke Event                                       Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All              
Bev Deutsch        
15         
42          
27         
Runner Up All Harriet Posner
9
41 32
N.T.P   1st All Pauline Bishop
1 1 1
N.T.P   2nd All Harriet Posner 1 1 1
N.T.P   9th All
1 1 1
Long Drive  4th All Harriet Posner                               
1 1 1
Long Drive  5th                         All   Stephanie King
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 8th August 2010                                Stroke Event                                                   Field:  34

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Jillian Cassidy                   12               40             28    
Runner Up A Grade Kerry McCrae 8 37 29
Winner B Grade Kieron Maggio 12 40 28
Runner Up B Grade Susan Canning 16 45 29
N.T.P   1st All Adam Ross 1 1 1
N.T.P   3rd All Kerry McCrae 1 1 1
N.T.P   8th All Kevin Canning 1 1 1
Long Drive   4th All Kieron Maggio 1 1 1
Long Drive   5th All Peter Donaldson 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 7th August 2010                              Stroke - Monthly Medal                                 Field:  43

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner           A Grade                 Chris Ferguson            6               33             27      
Runner Up A Grade Mike Nicholls 7 35 28
Winner B Grade Collin Hood 13 43 30
Runner Up B Grade John Fleming 11 42 31
N.T.P   1st All Ian McIntyre 1 1 1
N.T.P   8th All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   9th All 1 1 1 1
Long Drive   4th All John Fleming 1 1 1
Long Drive   5th All Alan Ferrif 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 5th August 2010                     Afternoon Chook Run                                           Field:  28

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Blair Irving                 13           37            24          
Runner Up All Steve Jenkins 11 39 28
N.T.P   1st All Steve Jenkins 1 1 1
N.T.P   9th All Brendon Little 1 1 1
 

Thursday Competitions

Thursday 5th August 2010                            Ladies Stroke Event                                       Field:  22

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Marie Neilan                      10               39             29      
Runner Up A Grade Estelle Cashman 13 43 30
Winner B Grade Carol Clague 17 45 28
Runner Up B Grade Irene Witham 18 48 30
N.T.P   1st All Pauline Bishop 1 1 1
N.T.P   2nd All Harriet Posner 1 1 1
N.T.P   9th All Alla Brunckhorst 1 1 1
Long Drive   4th All June James 1 1 1
Long Drive   5th All Theresa Cunningham 1 1 1
 

Page 9 of 24

lamkin