Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Thursday Competition

Thursday 16th September 2010                  Ladies Stroke Event                                 Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All         
Alla Brunckhorst                          
13         
41          
28 (ocb)      
Runner Up All Carol Clague
16 44 28
N.T.P   1st All Harriet Posner
1 1 1
N.T.P   2nd All Jeanette Marsh
1 1 1
N.T.P   9th All Donna Dancer
1 1 1
Long Drive  4th All Sue See                               
1 1 1
Long Drive  5th                         All   Pearl Moody
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 15th September 2010                       Stroke Event                                    Field:  36

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Jerry Exton           
9             
38           
29     
Runner Up A Grade Bud Ryan
7 37 30
Winner B Grade Jarrod Nathan Bartlett
10 33 23
Runner Up B Grade Tom Mason
15 38 23
N.T.P   1st All Herbie Wehr
1 1 1
N.T.P   3rd All Ray Cassells
1 1 1
N.T.P   9th All Peter Mortiss
1 1 1
Long Drive   4th All Matthew Guy
1 1 1
Long Drive   5th All Al D'Costa
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 12th September 2010                               Stroke Event                                           Field:  21

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Janis Gibson             
15             
45           
30 (ocb)      
Runner Up A Grade John Jamieson
6 36 30
Winner B Grade Cameron Rosee
22 48 26
Runner Up B Grade Richard Chapman 13 40 27
N.T.P   1st All John Jamieson
1 1 1
N.T.P   2nd All Murray Charles
1 1 1
N.T.P   9th All Richard Chapman
1 1 1
Long Drive   4th All Richard Chapman
1 1 1
Long Drive   5th All Kerry McCrae
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 11th September 2010                                Stroke Event                                       Field:  50

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mick Luafutu            
5             
33           
28      
Runner Up A Grade Graham O'Brien
8 37 29
Winner B Grade Alvin Sia
13 39 26
Runner Up B Grade John Mason 14 41 27
N.T.P   1st All Tony Allen
1 1 1
N.T.P   2nd All Ian McIntyre
1 1 1
N.T.P   9th All Stephanie Corless
1 1 1
Long Drive   4th All Robert Cleaver
1 1 1
Long Drive   5th All Andrew Greaves 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 9th September 2010                   Afternoon Chook Run                                      Field:  20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All           
Andrew Bell                       
7         
34          
27          
Runner Up All Roger Skinner
14 42 28
N.T.P   1st All Ray Cassells
1 1 1
N.T.P   2nd All
1 1 1
N.T.P   9th All Peter Coughlin
1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 9th September 2010                          Ladies Stroke Event                                    Field:  8

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                
Estelle Cashman 
12   
40          
28          
Runner Up All Lee Cazaly
10 39 29
N.T.P   1st All Pam Whebell
1 1 1
N.T.P   2nd All  
1 1 1
N.T.P   8th All Esther Peachey
1 1 1
Long Drive  4th All Irene Witham                               
1 1 1
Long Drive  5th                         All   Irene Witham
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 8th September 2010                               Stroke Event                                      Field:  38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 David McDonald              
9             
37             28      
Runner Up A Grade Graham Leighton
7 36 29
Winner B Grade Frank Curcurto
23 48 25
Runner Up B Grade Tom Mason
17 43 26
N.T.P   1st All Graham Leighton
1 1 1
N.T.P   2nd All Jarrod Nathan Bartlett 1 1 1
N.T.P   8th All Matthew Guy
1 1 1
Long Drive   4th All Tom Mason
1 1 1
Long Drive   5th All Mike Bechard
1 1 1
 

Saturday Competition

Sunday 5th September 2010                       Stroke - Monthly Medal                                   Field:  18

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner               
A Grade      
Ryan Mussell                    
9             
39           
30 (ocb)      
Runner Up A Grade Susan Canning
15 45 30
Winner B Grade Howard Lockwood
10 38 28
Runner Up B Grade Cameron Rosee
23 52 29
N.T.P   1st All Stephanie Corless
1 1 1
N.T.P   2nd All Ryan Mussell
1 1 1
N.T.P   9th All Roy Mussell 1 1 1
Long Drive   4th All Vincent Simarro
1 1 1
Long Drive   5th All Stephanie Corless
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 4th September 2010                       Stroke - Monthly Medal                                 Field:  40

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Alan Corless              
6               33           
27       
Runner Up A Grade Stephanie Corless
9 37 28
Winner B Grade Robert Newson
12 39 27
Runner Up B Grade Michael Jakl
11 40 29
N.T.P   1st All Chris Ferguson
1 1 1
N.T.P   2nd All Bud Ryan
1 1 1
N.T.P   9th All Adam Ross
1 1 1
Long Drive   4th All Michael Jakl
1 1 1
Long Drive   5th All Chris Ferguson
1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 2nd September 2010                   Afternoon Chook Run                                     Field:  24

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Doug Stopps                       
16           38          
22          
Runner Up All Bruce Holland
11 38 27
N.T.P   1st All Bud Ryan
1 1 1
N.T.P   9th All Ray Cassells
1 1 1
 

Page 7 of 24

lamkin