Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Thursday Competition

Thursday 30th September 2010                   Ladies Stroke Event                                Field:  12

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All       
Cathy Lui 
15         
42          
27          
Runner Up All Irene Witham 18 47 29
N.T.P   1st All Pearl Moody
1 1 1
N.T.P   2nd All Jackie Taylor
1 1 1
N.T.P   3rd All Alla Brunckhorst
1 1 1
Long Drive  4th All Cathy Lui                               
1 1 1
Long Drive  5th                         All   Harriet Posner
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 29th September 2010                          Stroke Event                                 Field:  36

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Merv Dunford           
5             
37           
32 (ocb)      
Runner Up A Grade Darryl Wilson
7 39 32
Winner B Grade George Garside
10 33 23
Runner Up B Grade Heta Heta
12 36 24
N.T.P   2nd All Mike Bechard
1 1 1
N.T.P   8th All George Garside 1 1 1
Long Drive   4th All Jarrod Nathan Bartlett
1 1 1
Long Drive   5th All Tom Mason
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 26th September 2010                         Stableford Event                                  Field:  19

 

Result Division Name H'cap Points
Winner                                               A Grade                        Janis Gibson          
15                 
20 (ocb)   
Runner Up A Grade Neil Harris
5 20
Winner B Grade Richard Chapman
12 24
Runner Up B Grade Blake Scholes
10 21
N.T.P   1st All John Jamieson
1 1
N.T.P   2nd All Murray Charles
1 1
N.T.P   9th All Murray Charles
1 1
Long Drive   4th All Richard Chapman
1 1
Long Drive   5th All Neil Harris
1 1
 

Saturday Competition

Saturday 25th September 2010                      Stableford Event                                   Field:  38

 

Result Division Name H'cap Points
Winner                                               A Grade               
Len Nauer
5                 
20 (ocb)    
Runner Up A Grade Bud Ryan
6 20
Winner B Grade Richard Grant
10 20 (ocb)
Runner Up B Grade Kevin Dodd
23 20
N.T.P   1st All Don Hewett
1 1
N.T.P   2nd All Len Nauer
1 1
N.T.P   9th All Jarrod Nathan Bartlett 1 1
Long Drive   4th All Peter Weymouth 1 1
Long Drive   5th All Garry Olsen 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 23rd September 2010               Afternoon Chook Run                                 Field:  15

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All          Allan Fox                                                      8          38            30 (ocb)      
Runner Up All Kevin Donnelly 7 37 30
N.T.P   1st All Dave Edwards 1 1 1
N.T.P   9th All Allan Fox 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 23rd September 2010                   Ladies Stroke Event                                  Field:  5

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All              Alla Brunckhorst                13         47            34 (ocb) 
Runner Up All Harriet Posner 9 43 34
Long Drive  5th                         All   Lee Cazaly 1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 22nd September 2010                     Stroke Event                                     Field:  31

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Jarrod Bartlett                      
9             
38           
27     
Runner Up A Grade Bud Ryan
6 34 28
Winner B Grade Les Sarich
17 42 25
Runner Up B Grade Dallas Sampson
12 39 27
N.T.P   1st All Darryl Wilson
1 1 1
N.T.P   2nd All Herbie Wehr
1 1 1
N.T.P   9th All Peter Mortiss
1 1 1
Long Drive   4th All Robert Sampson
1 1 1
Long Drive   5th All Tony Wall
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 19th September 2010                             Stroke Event                                    Field:  25

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Martin McKenna          
9             
37             28     
Runner Up A Grade Bud Ryan
7 36 29
Winner B Grade Darryl Gore
17 44 26
Runner Up B Grade Richard Chapman
12 40 28
N.T.P   1st All Richard Chapman
1 1 1
N.T.P   2nd All Peter Doyle
1 1 1
N.T.P   9th All Brendon Little
1 1 1
Long Drive   4th All Alan Corless
1 1 1
Long Drive   5th All Rhoderick Melville
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 18th September 2010                            Stroke Event                                   Field:  42

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Shaun Watson            
9             
36           
27     
Runner Up A Grade Tait Cornett
8
37
29
Winner B Grade Tony Ashworth
11
38
27 (ocb)
Runner Up B Grade Kevin Dodd
25
52
27
N.T.P   1st All Stephanie Corless
1 1 1
N.T.P   3rd All Jason Grimley
1 1 1
N.T.P   8th All Merv Dunford
1 1 1
Long Drive   4th All Jason Mason
1 1 1
Long Drive   5th All Michael Horner
1 1 1

 

Thursday Competition

Thursday 16th September 2010              Afternoon Chook Run                                  Field:  20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Andrew Rogers                 
12         
39          
27 (ocb)        
Runner Up All James Hall
11 38 27
N.T.P   1st All Peter Coughlin
1 1 1
N.T.P   9th All Ray Cassels
1 1 1
 

Page 6 of 24

lamkin