Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 30th December 2012                                 Stroke Event                                          Field:  34

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Jake Young                                          5              33            28 (ocb)   
Runner Up A Grade Stephen Leflay 7 35 28
Winner B Grade John Anderson 23 47 24
Runner Up B Grade David Nuroo 14 40 26
N.T.P   1st All Wilton Maggio 1 1 1
N.T.P   2nd All Jan Mullens 1 1 1
N.T.P   9th All Jake Young 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Drew Pichanick 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Jake Young 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 29th December 2012                               Stroke Event                                          Field:  41

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Mike Horner                                         7               35           28 (ocb)      
Runner Up A Grade Jake Young 5 33 28 (ocb)
Winner B Grade Russell Kay 21 46 25
Runner Up B Grade Liz Thomas 11 38 27
N.T.P   1st All David Bell 1 1 1
N.T.P   2nd All Andrew Greaves 1 1 1
N.T.P   9th All Jake Young 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Danny Mason 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Kevin Keogh 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 27th December 2012                    Afternoon Chook Run                                     Field:  29

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Amanda Fuller                                                     18          42           24          
Runner Up All James Carter 11 37 26
N.T.P   1st All Eddie Van Haeften 1 1 1
N.T.P   9th All Bill McKenny 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 27th December 2012                       Ladies Stroke Event                                       Field: 3

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Gayle Inkster                                                      13          46           33          
Runner Up All Cathy Lui 12 48 36 (ocb)
N.T.P   1st All 0 1 1 1
N.T.P   2nd All 0 1 1 1
N.T.P   9th All 0 1 1 1
Long Drive  4th All 0                                1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade Gayle Inkster
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 26th December 2012                             Stroke Event                                       Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Jake Young                                                     5          32           27          
Runner Up All Mike Nicholls 7 37 30
N.T.P   1st All Eddie Van Haeften
N.T.P   2nd All Len Nauer
1 1 1
N.T.P   9th All David Bell 1 1 1
Long Drive  4th B Grade John Thompson                               1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Len Nauer
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 23rd December 2012                             Stroke Event                                              Field:  30

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Chris Stahlhut                                          5              33            28 (ocb)      
Runner Up A Grade Trevor Campbell 8 36 28
Winner B Grade Boyd Agnew 19 44 25
Runner Up B Grade Vicki Wall 14 40 26
N.T.P   1st All Chris Stahlhut 1 1 1
N.T.P   2nd All Col Liesegang 1 1 1
N.T.P   9th All David Pichanick 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Drew Pichanick 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Chris Stahlhut 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 22nd December 2012                          Stroke Event                                              Field:  38

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Glwyn Dawson                                         7               34            27(ocb)      
Runner Up A Grade Darryl Wilson 7 34 27
Winner B Grade Danny Mason 14 43 29
Runner Up B Grade David Jolly 10 40 30
N.T.P   1st All Darryl Wilson 1 1 1
N.T.P   2nd All Darryl Wilson 1 1 1
N.T.P   9th All Andrew Greaves 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Renee Hill 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Alan Ferrif 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 20th December 2012                  Afternoon Chook Run                                       Field:  22

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Alex Scobie                                                      15          39          24         
Runner Up All James Hall 11 39 28 (ocb)
N.T.P   1st All Mike Horner 1 1 1
N.T.P   9th All Mitch Smith 1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 20th December 2012                    Ladies Stroke Event                                       Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Cathy Lui                                                      13          41           28         
Runner Up All Marie Neilan 10 41 31 (ocb)
N.T.P   1st All Cathy Lui 1 1 1
N.T.P   2nd All Chris Kalinowski
1 1 1
N.T.P   9th All 0 1 1 1
Long Drive  4th B Grade June James                               1 1 1
Long Drive  5th                         A Grade  Pearl Moody
1 1 1
 

Wednesday Competition

Wednesday 19th December 2012                    Stroke Event                                                Field:  43

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Phillip Thompson                                         7               31            24     
Runner Up A Grade Al D'Costa 9 34 25
Winner B Grade Barry Payne 11 39 28
Runner Up B Grade Robyn Ferrarin 14 43 29 (ocb)
N.T.P   1st All Phillip Thompson 1 1 1
N.T.P   2nd All Jeffrey Goulden 1 1 1
N.T.P   9th All Phillip Thompson 1 1 1
Long Drive   4th B Grade
Ken Hill 1 1 1
Long Drive   5th A Grade
Len Nauer 1 1 1
 

Page 1 of 26

lamkin